Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 46 do 54 z 54

Wątek: R32 TT 44 Sceny

  1. #46
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    Przyszła pora na "drobną" naprawę w auttku (taką zapobiegawczą zanim trafi w najlepsze ręce w celu wymiany rozrządu i ewentualnym naprawą związanym z silnikiem). Zerknąłem na stan cewek i świec (do jednej) i okazało się że nikt tam nie zaglądał od nowości. Było lekko rdzawo i jak dla mnie kompletnie niedopuszczalnie, tak więc ... wpadają wszystkie 6 nowych cewek oraz świec a potem pomiar kompresji.
    Zrobione ! 6 cewek i 6 świec NGK świece jak i cewki... zaskoczyła mnie cena świec bo wyszła 1440zł. Ale cóż inflacja + roboczo godzina i dodatkowa diagnostyka oraz pomiar kompresji. Łącznie 2550zł.

  2. #47
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,361
    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    Zrobione ! 6 cewek i 6 świec NGK świece jak i cewki... zaskoczyła mnie cena świec bo wyszła 1440zł. Ale cóż inflacja + roboczo godzina i dodatkowa diagnostyka oraz pomiar kompresji. Łącznie 2550zł.
    Weź już rozwód z tym warsztatem i zacznij sam wymieniać proste rzeczy
    Jak widzę ponad tys.zł za diagnostykę z wymianą świec i cewek to szczęka mi opada. Zawsze więcej kasy zostanie do władowanie w TT, a nie wydawać kase za proste wymiany.
    Diagnostyka? Kup za stówkę vcds lub za darmo do ściągnięcia vag com i działasz.
    __________________________
    Pozdrawiam

  3. #48
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Paaaaanie, Audi TT to jest luksusowe auto - to naprawy muszą kosztować! Jakbyś kupił Golfa IV to są tanie części, to wtedy jest tanie auto.....a nie czekaj....

    P.s. Jak patrzę na sumaryczną kwotę wymiany świec, cewek i podpięcie kompa....to niektórzy auto z SKP i OC do końca roku kupują w tej cenie

    Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka
    Te Terrere Terrere terererererere …

  4. #49

    Dołączył
    Mar 2021
    Płeć
    Skąd
    Zielona Góra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2006
    Kolor
    czarny
    Posty
    29
    przegieli troche te 1440(mi wychodzi około 850).a nastepne 1100 robocizna to juz ciekawe.jak juz tyle kasowali za robote to mogli nie zarabiac tyle na czesciach

  5. #50
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    A z czego są zrobione te świece za 1440 zł? Bo ja się zatrzymałem na czasie jak PRF6Q kosztowały ok. 50 zł za sztukę....aż tak by teraz podrożały? Przy 1440/6 to wychodzi 240 za sztukę!

    Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka
    Te Terrere Terrere terererererere …

  6. #51

    Dołączył
    Mar 2021
    Płeć
    Skąd
    Zielona Góra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2006
    Kolor
    czarny
    Posty
    29
    1440zl to pewnie swiece z cewkami tak jak piszesz około 50 zł/sztuka/ za swiece cewka ngk ok 100zł/sztuka/.masakra.

  7. #52
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Małe sprostowanie bo przypadkiem wprowadziłem Was moi drodzy w błąd, przepraszam. 1440 wyszło za cewki a nie świece, sprawdziłem po numerze cewki i też zadzwoniłem do ASO Audi w Kato i faktycznie wyszło że jedna kosztuje około 230-250 za jedną. Świece były osobnym składnikiem ceny. Tym razem zrobiłem też błąd ponieważ po awarii w Małopolsce auto trafiło nie do M4K Garage a do QuickSerwis na ulicy Dębowej w Kato. Ale co ciekawe okazało się że po półtorej tygodnia R32 miało jeszcze dalszą awarię... i tym razem nie odpalało i zostało odholowane na reklamacje naprawy do QSerwis, diagnoza - wypadanie zapłonów na wszystkich 6. Znowu zostały wymienione na nowe (bez kosztów) i na razie dalej jeździ ale tyle dziwnych pomysłów mieli na diagnozy "co spowodowało to" że nie będę do nich wracać bo kosztowało by to ponad 4000zł. Podejrzenia to, układ paliwowy, elektronika związana z wilgocią, rozrząd/wałek/panewki które wprowadzają w drgania. Dlatego stwierdziłem że jednak nie będę z nich korzystał bo strata czasu i pieniędzy. Jak znowu coś będzie się działo to już tylko do M4K Kato oddam auto. Docelowo jednak plan na najbliższe pół roku jest taki Wymiana rozrządu i wszelkich innych rzeczy wraz z demontażem oczywiście silnika i ewentualną regeneracją u Naszego Pawła, Licznik do Naszego Jerrego , obszycie elementów w PFI. A potem dalsze naprawy. Oczywiście blacharka i malowanie całego auta jak już będzie to możliwe. PS. jak coś to rachunek wrzucę później za ten QSeriws - na prawdę nie polecam.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    AHA i na pewno dalej jestem bardzo zainteresowany kupnem obejm baku z Q coupe 8n... na razie co się zgłaszałem do sprzedających na części TT8n to nie odpowiadali na grupach typu giełda TT na FB.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    Weź już rozwód z tym warsztatem i zacznij sam wymieniać proste rzeczy
    Jak widzę ponad tys.zł za diagnostykę z wymianą świec i cewek to szczęka mi opada. Zawsze więcej kasy zostanie do władowanie w TT, a nie wydawać kase za proste wymiany.
    Diagnostyka? Kup za stówkę vcds lub za darmo do ściągnięcia vag com i działasz.
    Kriss masz rację, wiem że sam bym wiele rzeczy zrobił sam ale obecnie moja sytuacja na to nie pozwala.

  8. #53
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja za cewki z r36 beru płacilem troche ponad stówkę za sztukę a są lepsze od zwykłych z r32...
    co do swiec to do swojego vr6t znalazlem ngk racing po 250 zl za sztukę ale to swiece wyczynowe i jak dobrze się poszuka to idzie wyrwać je taniej a natomiast do serii zamykasz się w kwocie jednej takiej swiecy ngk racing kupując 6 szt więc nie przepłacaj tyle za takie pierdoły...

  9. #54
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    Weź już rozwód z tym warsztatem i zacznij sam wymieniać proste rzeczy
    Jak widzę ponad tys.zł za diagnostykę z wymianą świec i cewek to szczęka mi opada. Zawsze więcej kasy zostanie do władowanie w TT, a nie wydawać kase za proste wymiany.
    Diagnostyka? Kup za stówkę vcds lub za darmo do ściągnięcia vag com i działasz.
    Kriss zgadzam się z Tobą i dziękuję za PW na temat obejm sam pewnie bym ogarnął wiele rzeczy, tak jak to miało miejsce w przeszłości, ale na ten moment nie pozwala sytuacja... ale w końcu się uda i będę mógł dłubać dalej z Waszą pomocą moi drodzy !!!

    Cytat Zamieszczone przez Breżniew Zobacz posta
    1440zl to pewnie swiece z cewkami tak jak piszesz około 50 zł/sztuka/ za swiece cewka ngk ok 100zł/sztuka/.masakra.
    Bardzo mocno dziękuję Breżniew za pomoc z obejmami i dzielnie czekam aż będą gotowe do wysyłki !!! przygotuje odpowiednio - czyli sodowanie/piaskowanie i malowanie.

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    ja za cewki z r36 beru płacilem troche ponad stówkę za sztukę a są lepsze od zwykłych z r32...
    co do swiec to do swojego vr6t znalazlem ngk racing po 250 zl za sztukę ale to swiece wyczynowe i jak dobrze się poszuka to idzie wyrwać je taniej a natomiast do serii zamykasz się w kwocie jednej takiej swiecy ngk racing kupując 6 szt więc nie przepłacaj tyle za takie pierdoły...
    Paweł cieszę się że Jesteś. Wiem że przepłaciłem (i to fakt) i to nie pierwszy raz. Teraz (jak i od ponad 1,5 roku) mam ciężką sytuację w życiu ale nie odpuszczę, czekam aż tylko będzie możliwość oddać w Twoje ręce R32 na Twój sygnał będę gotowy!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •