Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Wątek: Radio android - recenzja - TT 8j

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264

    Radio android - recenzja - TT 8j

    Cześć

    Podzielę się z Wami wrażeniami z kilkudniowej instalacji radia z androidem.

    Pacjent: TT 8J, bez bose, radio standard.

    Nabytek: Mekede M600S - kupiony z polskiej dystrybucji. Wyszło kilka stów więcej ale komfort 14 dni na zwrot, 2 letnia gwarancja i wsparcie przy montażu rekompensuje dodatkowe koszty. Sprzęt ma 6GB ramu, 126GB pamięci wewnętrznej,
    8-rdzeniowy procesor oraz fejkowego androida 11 (jest 10). Do tego DSP, Wifi, BT, LTE, GPS i wszystkie możliwe dodatki. Ogólnie podłączenie zajmuje chwilę ale działa absolutnie wszystko. Częstym problemem jest brak dźwięku z tyłu. Tutaj takiego problemu nie ma. Trzeba poświęcić chwilę na ogarnięcie wtyczek i prawidłowe połączenie wszystkiego ze sobą. Radio gada bez problemu z CANem. Na małym czerwonym FISie dostajemy normalnie info jak przy fabrycznym radiu.

    Wrażenia: Totalny odjazd. Radio prezentuje się wspaniale. Nie ma absolutnie żadnego laga, działa jak rakieta. Jakość dźwięku - w porównaniu do oryginalnego radia - 5+. Jest tyle możliwości konfiguracji w DSP, że każdy znajdzie dla siebie
    idealnie ustawienie. GPS i LTE (z urwaną anteną) działa doskonale. O możliwościach systemu android i morzu aplikacji które zrobią dla nas wszystko pisać nie trzeba. Działa większość aplikacji. Czasami trzeba je pobrać z poza sklepu Play.

    Podsumowanie: Radio kupione za 1999zł. Chińczycy sprzedają za ~1400 ale trzeba pamiętać, że doliczą nam Vat, cło a w razie gdyby coś przestało działać lepiej szarpać się z polskim sklepem niż chińczykiem. W każdym razie cena adekwatna do wykonania.

    Zalety:
    *Bardzo dobre wykonanie i spasowanie, poza ramką jednorazowego użytku. Da się ją dokupić.
    *Piękny LCD.
    *Szybkość działania.
    *Masa dodatków.
    *Wszystko jest kompatybilne z TT.

    Wady:
    *Ramka! - jest na wcisk. Zatrzaski są twarde jak beton, więc jeżeli nie pękną przy wkładaniu, to już na pewno stanie się to przy próbie wyciągnięcia, co mogę już potwierdzić.
    *Antena GSM - niestety przy lekkim pociągnięciu odpadł od niej kabel. Aktualnie za antenę robi sam przewód - działa bardzo dobrze.
    *Moduł BT - jest częściowo przyblokowany. Działa zestaw głośnomówiący, dźwięk A2DP, ELM327. Niestety nie ma możliwości podłączeniu modułu BT z instalacji LPG. Jest to jedyna rzecz której nie udało się uruchomić.

    Edit: aplikacja force pin pair rozwiązuje wszystkie problemy. Wszystkie urządzenia można podłączyć.


    *Ekran odciąga uwagę od drogi, w nocy trochę wali po oczach.

    Poza kilkoma mankamentami, radio zasługuje na ocenę 9/10. Gdyby ktoś się wahał - można śmiało brać.


    Ostatnio edytowane przez schabek17 ; 24-06-2022 o 14:57

  2. #2
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Ciekawe czy przy kierownicy multifunkcyjnej działały by wszystkie przyciski sterujące w kierownicy.
    Te Terrere Terrere terererererere …

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Na 99% tak. Trzeba tylko przyuczyć radio który co ma robić.

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań/Komorniki
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2007
    Kolor
    granatowy
    Posty
    217
    Cały czas biję się z myślami, czy nie pójść w tym kierunku. Mam RNS-E i fabryczne BOSE. dla mnie gra to fajnie, ale chciałoby się czegoś bardziej współczesnego w TT. Opisałbyś dokładnie co wyświetla się na FISie?

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Jak gra radio to normalne info z radia. Jak leci muzyka to USB 00:00:00 lub AUX a w przypadku rozmowy TEL.

    Jak masz BOSA to pewnie będzie grało jak petarda. DSP w radiu działa 10/10.
    Ostatnio edytowane przez schabek17 ; 04-07-2022 o 06:51

  6. #6

    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    61
    Super to wygląda. Możesz dać więcej fotek za dnia aby zobaczyć spasowanie i jakoś plastików?

    Mam trochę pytań

    1) Co do za luncher?

    2) Możesz dać link do tego konkretnego modelu? Jaki tam jest procesor dokładnie?

    3) Czy możesz ustawić dowolny odtwarzacz muzyki w luncher np youtube?

    4) Jak jest z czasem włączenia radia np gdy robisz to pierwszy raz po dłuższym postoju np nocy?

    5) Jest tam może apple carplay bezprzewodowy?

    Też chce coś podobnego kupić ale wolałbym (chyba) z pokrętłami, bo aż tak duży ekran mi nie jest potrzebny. Np coś w tym stylu jest tu:
    https://pl.aliexpress.com/item/40008...yAdapt=glo2pol

    Strasznie dużo wersji różnych, różnych procków, że nie wiadomo co wybrać.

    Ciekawe jak będzie zima i większy minus czy nie będzie kłopotów z obsługą ekranu lub samym uruchomieniem urządzenia.

    Widziałem na nacie filmik z takim sprzętem ale sygnowanym logo Lenovo. Gość jako otwierał drzwi to na środku ekranu się pojawiał model auta z otwartymi drzwiami. Fajny bajer. Też tak masz?
    https://www.youtube.com/watch?v=A8v3U-LJbvI
    np w tym momencie to widać 13:45

  7. #7

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Wrzucę później jakieś foty. Co do jakości - sam tablet ( umieszczony w ramce ) wykonany jest 10/10. Ramka także pasuje. Niestety jak wspomniałem, jest tak pasowna, że trzeba użyć ogromnej ilości siły żeby wskoczyła.
    Zatrzaski są z super twardego plastiku. U mnie przy wkładaniu 1 pękł. Nawet jak się uda włożyć w jednym kawałku to na 99% pęknie przy demontażu. Ramkę można dokupić - jest przykręcona na 4 śrubkach do tabletu. Koszt około stówki.

    1) Agama Car Launcher - kosztuje kilka złotych ale jest totalnie odjechany.

    2) Jest to Mekede. Do znalezienia na aliexpress. Ja kupiłem w PL. Wolałem zapłacić więcej i mieć dostęp do serwisu, gwarancji i rękojmi + możliwość odesłania do 14 dni gdybym zmienił zdanie. Mam wersje 6GB RAM / 128 GB ROM / Octa-Core 1.8GHz
    Jest rakieta. Proca mogę sprawdzić bo nie pamiętam - jest tam chyba Cortex.

    https://allegro.pl/oferta/audi-tt-8j...gb-11396711726


    3) Tak, można pod każdy klawisz ustawić dowolną aplikację / skrót + zmienić jego nazwę. Jak przesuniesz w bok po klawiszu na kółeczku w środku pojawiają się 4 pola do przypisania kolejnych aplikacji. U mnie np. pod przyciskiem muzyka jest spotify. Jak
    przesunę na bok to mam jeszcze YT + korektor DSP.

    4) Są 2 możliwości. Po wyłączeniu stacyjki radio przechodzi w tryb hibernacji - od razu lub po określonym czasie. Wtedy uruchamia się natychmiast. Opcja 2 - radio wyłącza się - od razu lub po określonym czasie. Wtedy uruchamia się z 15 sekund.
    Mam akumulator z 2007r ( serio, nie chce paść) więc uznałem, że hibernacja jest bez sensu.

    5) Jest CarPlay Auto ale chyba na kablu. Jest dodatkowy moduł, żeby działało bezprzewodowo.

    Też rozważałem ten z pokrętłami, wyglądem zbliżony do oryginału - dobrze, że z niego zrezygnowałem. Ten ekran naprawdę wygląda bajecznie. Jak masz sterowanie nie kierownicy to już zupełnie bym się nie zastanawiał.

    Tak mam podłączony CAN. Radio ogarnia otwarte drzwi, ręczny, przebieg, spalanie, temp na zewnątrz włącznie z litrami które zostały w baku itd. Nie wiem jak będzie w zimie. Wiem, że 35 stopni i słońce w ekran nie zabiło radia. Bałem się, że będzie po LCD.
    Samochód i ekran był tak nagrzane, że nie dało się niczego dotknąć.
    Ostatnio edytowane przez schabek17 ; 25-08-2022 o 12:05

  8. #8

    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    61
    Dzięki za wszelkie informacje. U mnie auto z 2007 jak Twój aku ale chyba wolałbym hibernować sprzęt jeśli zużywa podobnie jak telefon/tablet prąd podczas wyłączenia.

    Co do rozmiaru ekran, to chyba na tym mniejszym (z przyciskami) też jest ten sam system i te same możliwości? Domyślam się, że na Twoim to i w gierki z padem można pewnie fajnie pograć Ogólnie na Twoim foto ten sprzęt wygląda bardzo dobrze, jak OE.

    To jeszcze pytanie użytkowe. Możesz np tak ustawić radio/skin aby puścić na jednej stronie (np głównej) mapy google, widok muzyki (np radia internetowego)? Próbuję uzyskać coś podobnego (jeśli chodzi o wyświetlane dane) jak w apple carplay.

    Czyli wsiadasz do auta, uruchamiasz je, a na radiu po starcie widzisz mapę, wznawia się np audiobook lub stacja radiowa której słuchałeś itp. Jest to możliwe?
    Bonusem będą te wszystkie bajery jak pogoda, spalania, km itd.

  9. #9

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Cytat Zamieszczone przez azizi Zobacz posta
    Dzięki za wszelkie informacje. U mnie auto z 2007 jak Twój aku ale chyba wolałbym hibernować sprzęt jeśli zużywa podobnie jak telefon/tablet prąd podczas wyłączenia.

    Co do rozmiaru ekran, to chyba na tym mniejszym (z przyciskami) też jest ten sam system i te same możliwości? Domyślam się, że na Twoim to i w gierki z padem można pewnie fajnie pograć Ogólnie na Twoim foto ten sprzęt wygląda bardzo dobrze, jak OE.

    To jeszcze pytanie użytkowe. Możesz np tak ustawić radio/skin aby puścić na jednej stronie (np głównej) mapy google, widok muzyki (np radia internetowego)? Próbuję uzyskać coś podobnego (jeśli chodzi o wyświetlane dane) jak w apple carplay.

    Czyli wsiadasz do auta, uruchamiasz je, a na radiu po starcie widzisz mapę, wznawia się np audiobook lub stacja radiowa której słuchałeś itp. Jest to możliwe?
    Bonusem będą te wszystkie bajery jak pogoda, spalania, km itd.

    Tak, wszędzie jest android więc możliwości są zapewne te same. Oczywiście jak ktoś lubi prowadzić i grać to nie ma problemu

    W radio można podzielić ekran na pół. Masz wtedy praktycznie dowolne 2 aplikacje na wierzchu np. spotify i nawigacje.

    Po hibernacji tak to mniej więcej działa. Można ustawić dowolne aplikacje w autostarcie. Ja wsiadam i odpala się Yanosik i główne menu ze skrótami.

  10. #10

    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    61
    Wszystko jasne. Widzę, że te sprzęty chyba podrożały niestety :/ Bo nawet na ali trzeba dać około 2k za taki z bezprzewodowym carplay. Tylko tak się zastanawiam czy jest sens mieć bezprzewodowy carplay? Jeśli wszystko będzie na radiu i dodatkowo przez BT się połączy z telefonem aby rozmawiać to chyba nie ma takiej potrzeby. Tak jak pisałeś, jak się yanosik odpala przy starcie i jest w tle, to informuje o radarach itd. Jak w trasę to może mapy google uruchomić aby mieć natężenie ruchu. Net idzie po wifi z telefonu albo z modemu jeśli jest przy radiu. Dobrze kombinuje czy lepiej opierać się na połączeniu carplay lub andorid auto?

  11. #11

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Moim zdaniem carplay jest absolutnie bez sensu. Po co dublować to co jest w radiu. Szkoda na to kasy wydawać.
    Wybrałem wersję z modemem żeby się z niczym nie "pitolić" po wejściu do samochodu.
    Wsiadam, odpalam samochód, telefon ląduje w automatycznym uchwycie z ładowaniem indukcyjnym a na radiu odpala się wszystko co potrzebne.
    Oczywiście radio po BT łączy się z telefonem, interfejsem OBDII oraz interfejsem STAG (lpg).
    Żadnych kabli, odpalania routera WiFi czy innych ceregieli. Net 10 GB to 20zł miesięcznie więc przeżyje

    Serio moim zdaniem najlepszy dodatek do samochodu. Na androida wymyślono już wszystko i można tam znaleźć co dusza zapragnie.

    Mam tylko nadzieję, że ta nie za tania zabawka nie zdechnie w krótkim czasie.
    Ostatnio edytowane przez schabek17 ; 26-08-2022 o 10:45

  12. #12

    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    61
    Dokładnie, oby żywotne to było Szkoda że trzeba te 2k wydać na sprzęt bo jednak to trochę dużo.
    Przy okazji jaki interfejs ODBII masz pod te BT?

    Jak długo po uruchomieniu Ci startuje ten modem zanim do sieci się zaloguje?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Jeszcze pytanie, co sądzisz o tym sprzęcie?
    https://files.fm/f/qv4mt9eek

    https://pl.aliexpress.com/item/40008...yAdapt=glo2pol
    3 produkt na liście do wyboru wersji, bo nie można dać bezpośredniego link do ali.

    Ma chyba wszystko co trzeba, jest też carplay przewodowy gdyby trzeba było. Tylko wysyłka 200zł więc słabo to widzę, jak jeszcze VAT dołożą. Chyba w PL trzeba poszukać.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Jeszcze pytanie o ekran. Jeżdżę teraz nowszą skoda i tam mam chyba bodajże 7" ekran, ale widzę, że jest matowy. Czy ten ekran który masz przypadkiem nie jest błyszczący? Jak to się w słońcu, tj pogodzie jak teraz jest sprawuje?

  13. #13

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Do sieci loguje się natychmiast. Włączyłem chwilowo hibernację po wyłączeniu samochodu - radio jest natychmiast gotowe do pracy.

    CarPlay przewodowy jest chyba w każdym.

    Dla zakupów do ~150 euro, VAT nalicza aliexpress.
    Dla zakupów powyżej tej kwoty VAT naliczą Ci w Polsce.
    Do tego trzeba jeszcze doliczyć cło.
    Dlatego uznałem, że oszczędność jest raczej nie wielka i kupiłem radio w PL. Do tego jest gwarancja i rękojmia w razie czego. Nie chciałbym dla zaoszczędzonych dwóch stówek szarpać się z chińczykiem o serwis czy odsyłać radia na swój koszt.
    Za droga zabawka.

    Ekran mam błyszczący - jest na tyle jasny, że wszystko widać. Oczywiście jak zaświeci prosto w ekran to nie ma szans. Generalnie nie ma problemu.
    Ja mam poustawiane same ciemne motywy. Kolor biały w nocy to jak dostać laserem po oczach.
    Ostatnio edytowane przez schabek17 ; 29-08-2022 o 10:06

  14. #14

    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    61
    Jeszcze raz dzięki za wszelkie informacje.
    Mam teraz przez Ciebie dylemat czy pójść w ten większy ekran jak Twoj, czy wziąć te z przyciskami fizycznymi. Tu jest coś takiego ale cena jeszcze większa
    https://www.xtrons.pl/pl/p/Radio-Aud...-8-Rdzeni-/219

    Teraz te z większym ekranem mają przyciski dotykowe przesunięte na spód i średnio to wygląda, u Ciebie jest lepiej.

  15. #15

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Od tej firmy wszystko się właściwie zaczęło. Ostatecznie ciesze się, że wybrałem inną.
    Pisałem z nimi dość trochę - bywa, że są jakieś problemy z uruchomieniem głośników z tyłu.
    Oni tylko sugerują, żeby pociągnąć zasilanie bezpośrednio z radia do głośników z pominięciem wzmacniacza.
    Zupełnie bez sensu.

    Oprócz tego ta strona wygląda podejrzanie. Zobacz sobie na oryginalną:

    https://xtrons.co.uk/audi-tt-mk2-8j-...-ma70att?qty=1

    Cena to 275 funtów -> ~1500 zł i wysyłka bodajże z UK.

    Serio brałbym cały dotykowy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •