Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Wątek: Rozległy problem. Szyby + Dach + el. Pompa wody. Szaleństwo...

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2022
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Szary
    Posty
    9

    Rozległy problem. Szyby + Dach + el. Pompa wody. Szaleństwo...

    Witam wszystkich.
    Z góry uprzedzę, walczę z problemami od 2 tygodni ale ze zmęczenia i rezygnacji zgłaszam się o pomoc do was... przegrzebałem pełno forów Polskich jak i zagranicznych.


    Posiadam Audi TT 1.8L R4/5VT z 2003r od kilku miesięcy.
    Kupiłem od starszego faceta który nie ogarniał tematu a wozem jeździła jego córka....

    Generalnie od początku zacząłem ogarniać wnętrze więc zdemontowałem boczki, fotele etc. Poszło do tapicera.
    Po montażu okazało się że szyby przestały funkcjonować poprawnie... Tak, już wiem to sztampa w tym wozie.
    Próbowałem zaadoptować szyby ale bez skutku na wszystkie znalezione w necie sposoby. Szyby skaczą po 1-2 cm bez jednostajnego poślizgu. Nie ma żadnego oporu ewidentnie coś jest z softem/elektryką/pamięcią.

    Przy okazji pojawił się dziwny problem drgawek zegarów i siłowników od szyby. Trochę się przestraszyłem.

    Sprawdziłem:
    - wszystkie bezpieczniki
    - jakość kabli idących od modułu w przegrodzie bagażnika aż do deski rozdzielczej
    - podmieniłem moduł na inny (zgodny z numerami)

    w końcu zakupiłem kabel VCDS 21.3

    Przeskanowałem wszystko i efekt:

    Nazwa:  d5cc73177ee2f224daaa71869cc56e53.md.jpg
Wyświetleń: 229
Rozmiar:  78.0 KB
    Nazwa:  e284d9db44451476fb7cf5d40e8cdf41.md.jpg
Wyświetleń: 212
Rozmiar:  86.8 KB
    Nazwa:  9233486164c9deaea4276f19b2f5d8d0.md.jpg
Wyświetleń: 231
Rozmiar:  96.5 KB
    Nazwa:  320246c863ae010752d437d2004c7a69.md.jpg
Wyświetleń: 214
Rozmiar:  96.8 KB
    Nazwa:  d97479e0df5cbfd9a37c7e1442c45e63.md.jpg
Wyświetleń: 214
Rozmiar:  73.4 KB
    Nazwa:  bc12bb2d6fd6f3415cc4ef6db0ddc7d0.md.jpg
Wyświetleń: 215
Rozmiar:  75.5 KB

    Udało mi się zaprogramować kluczyk do zdalnego otwierania i zamykania drzwi.

    Ale pojawił się inny problem: Szyby uchylają się przy zamknięciu a domykają się przy otwarciu....
    Ponawiam info - programowanie szyb mi nie działa

    Przy okazji odkryłem że kontrolka od otwartego dachu ciągle mi się świeci i znalazłem na YT filmik jak koleś pokazuje gdzie jest mikrostycznik który lubi się zwalić. Naprawiłem to i szyby automatycznie zjechały w dół a później w górę ale...
    Przestało mi działać elektryczne zamykanie dachu....... K*&^*!


    Światło wewnątrz wozu zapala się przy otwarciu i gaśnie przy zamknięciu.
    Dodatkowo wychwyciłem dziwny dźwięk z pod maski po zakończeniu pracy silnika. Okazało się że elektryczna pompa wody chodzi bez przerwy... Dopiero kiedy odłączę klemę lub wtyczkę pompy - przestaje pracować.

    W VCDS nie mogę wejść w Moduł Komfortu ani w Centralny zespół elektroniczny. Znalazłem post iż żekomo nie ma tu modułu komfortu i nie dostanę się do nich...
    https://www.klubtt.pl/showthread.php...tr-zesp-elektr
    Czy to prawda?


    Reasumując.
    - nie mogę zaprogramować szyb i skaczą co 2 cm przy naciskaniu klawiszy
    - domykanie szyb działa odwrotnie do logiki
    - nagle przestał działać elektryczny dach
    - zegary na szczęście już nie szaleją
    - pompa hydrauliczna kręci non stop
    - co trochę pojawia się na FIS wskaźnik płynu chłodniczego mimo że jest

    Panowie... proszę o jakieś wskazówki gdzie szukać możliwych przyczyn bo tracę już resztki mojego stoickiego spokoju.
    Ostatnio edytowane przez ProMa ; 16-06-2022 o 23:21

  2. #2
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez ProMa Zobacz posta
    Reasumując.
    - nie mogę zaprogramować szyb i skaczą co 2 cm przy naciskaniu klawiszy
    - domykanie szyb działa odwrotnie do logiki
    - nagle przestał działać elektryczny dach
    - zegary na szczęście już nie szaleją
    - pompa hydrauliczna kręci non stop
    - co trochę pojawia się na FIS wskaźnik płynu chłodniczego mimo że jest

    Panowie... proszę o jakieś wskazówki gdzie szukać możliwych przyczyn bo tracę już resztki mojego stoickiego spokoju.
    Hej!

    Po pierwsze skasuj błędy bo praktycznie wszystkie masz sporadyczne po odłączeniu modułu centralnego zamka i zobacz które powrócą.

    I na Twoje problemy;

    1. Coś za mocno skręciłeś bo szyby rozpoznają opór i nie chcą bez zatrzymania zjeżdżać automatycznie. Zdejmij boczki, przesmaruj prowadnice i zaprogramuj skrajne położenia szyb jeszcze raz, może jeszcze przed założeniem boczków.

    2. A przepisałeś kodowanie ze starego modułu do nowego? Wygląda jakby był źle zakodowany.

    3. Czy ten mikrostyk przy zamku dachu nie naprawiłeś za mocno?

    4. Auto masz z 2003 roku - jeśli płyta główna licznika nie była naprawiana pod kątem zimnych lutów to problem wróci.

    5. Pompka obiegu płynu chłodniczego po zgaszeniu auta prac jeszcze sporo czasu po zgaszeniu. Aczkolwiek jej nietypowo długa albo ciągła praca może mieć przyczynę właśnie w liczniku auta.

    6. Na kontrolkę płynu chłodniczego pomaga wymiana zbiornika płynu chłodniczego na nowy. Ewentualnie na szybko możesz otworzyć korek zbiornika i poskrobać płaskim śrubokrętem po drucikach czujnika wewnątrz zbiornika i delikatnie je dogiąć ku sobie.

    Spokojnie, trzymaj nerwy na wodzach. TT jak każda kobieta jest kapryśna
    Ostatnio edytowane przez Jerry ; 17-06-2022 o 15:47
    Te Terrere Terrere terererererere …

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2022
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Szary
    Posty
    9
    1. W sumie nic tam nie odkrecałem oprocz boczków ale dzis przesmaruje prowadnice.
    2. Nic oprocz kluczyków jeszcze nie kodowałem - na razie sie ucze. A co powinienem zamontować? Generalnie i na oryginalnym jak i na wymienionym wszystko pracuje tak samo.
    3. Dołożyłem tylko blaszkę bo kontrolka świeciła sie non stop. Problem z dachem pojawił sie przed moją "naprawą"

    5. Czyli liczniki jak w Fordach lubią co jakiś czas odświeżenia lutów
    6. Dzis będę grzebał

    Dzieki za odpowiedź. Zdam wieczorem relację

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Prowadnice, sruby wszystko okay. Nie ma oporów. Dodatkowo kiedy odkreciłem ręką uchwyt od otwierania dachu szyby samoczynnie pieknie pojechały do góry wiec brak problemów z ruchem. Ewidentnie problem gdzieś na drodze do adaptacji i na jednym o na drugim module...

    Po wykasowaniu błędów nadal nic. Nie moge otworzyc ano dachu ani ruszać "wiatrołapem". Bezpieczniki sprawdzone. Co jakis czas nie moge uruchomic silnika. Muszę odpiac klemę, poczekać chwilę i dopiero wtedy odpala...
    Błędy teraz pokazuje mi:
    Centralny zamek:
    -01616 Przewod sygnalowy do ukladu dozoru wnetrza pojazdu 36-00 Przerwa w obwodzie
    - 01581 Rozpoznano nieprawidlowy podzespoł 35-00
    - 00951 Przekaznik silnila otwierania tylnej klapy bagaznika (J39 29-10 Zwarcie z masą
    -01617 Prosze odczytac kody bledow ze sterownika dozoru wnetrza

    Tak więc glupieje

  4. #4
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Masz alarm seryjny? Bo jak widać to kodowanie 04698 nie pasuje do Twojego TT. Musisz albo przepisać kodowanie ze starego sterownika albo ustalić jakie kodowanie powinno być oryginalnie.
    Ostatnio edytowane przez Jerry ; 19-06-2022 o 07:24
    Te Terrere Terrere terererererere …

  5. #5
    Awatar henry68
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    769
    Sprawdź jeszcze raz na spokojnie, napisałeś ze po naprawie mikro styku przestało działać zamykanie dachu, a co z otwieraniem tez nie działa?

    Jezeli po odryglowaniu mechanicznie dachu kontrolka na liczniku się zapala, szyby opuszczają się i dach się nie otwiera a kontrolka zaczyna migać,to masz uszkodzony mikro styk ten z prawej strony.

  6. #6

    Dołączył
    Jun 2022
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Szary
    Posty
    9
    Alarm jest seryjny, nic nie dodawane. Z kodowaniem sie uczę i na razie udalo mi sie uruchomic zamykanie i otwieranie z pilota. Niestety nie wiem jak przepisać kodowanie ani tez jak ustalić jakie powinno być wlaściwe.
    Wróciłem do starego modułu bo nie było widać zadnej różnicy na drugim. Możesz coś może podpowiedziec/naprowadzić?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Nie działa ani w jedną ani w drugą stronę.

    - Odpalam samochod lub na samym zaplonie,
    - przekrecam wajchę
    - nic sie nie dzieje. Szyby nie reaguja (i tak jest coś z nimi jak wyżej oposałem)
    - kontrolka otwarcia dachu się nie świeci (wcześniej sie cały czas swiecila)

    Sprawdzałem mikro styki ponownie. Odpiąłem je nawet z kostki ale nic sie nie zmienia. Wiem ze działają bo nawet wiatrołap blokują.

    Coś się stało na linii szyby-dach-zegary-kodowanie modułu... tylko co
    Tak jak by po fakcie kiedy naprawilem stycznik dachu, coś dostało w dupę kiedy otwarłem dach. Później juz elektrycznie nie wstał...
    Otwierał się wczesniej i zamykał kiedy kontrolka na desce swiecila sie non stop...

  7. #7
    Awatar henry68
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    769
    Na całkowicie zamkniętym dachu i włączonym zapłonie naciśniecie guzika otwierana dachu, kontrolka na liczniku powinna migać. Jeżeli nic się nie zapala to cos nie tak z modułem komfortu. Może Brak zasilania(bezpiecznik) lub jest uwalony,

  8. #8

    Dołączył
    Jun 2022
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Szary
    Posty
    9
    Dokladnie tak to wyglada jak napisałeś. Bezpieczniki przy drzwiach sprawdziłem wszystkie dwa razy chyba, że są jakieś inne o których nie wiem...
    Inne opcje jak zamek centralny, światło wewnątrz, otwieranie bagażnika i wlewu działają bez problemu. Wejsc przez VCDS do zamka centralnego również mogę chociaż pokazuje mi tylko bajt 01 i nic więcej.

  9. #9
    Awatar henry68
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    769
    Poczytałem wszystkie Twoje posty i trochę się już tu namieszało

    Jeżeli dobrze zrozumiałem to zmieniałeś moduł sterowania(komfortu) który jest z tyłu za fotelem pasażera, dostępny od góry albo przez bagażnik.

    Uruchom to jeszcze raz na tym oryginalnym sterowniku i opisz co sie teraz dzieje.

    VCDS nie pomoże w diagnozie usterki sterowania dachu.

  10. #10

    Dołączył
    Jun 2022
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Szary
    Posty
    9
    Ok krok po kroku:
    - Odpalam samochod lub na samym zaplonie,
    - przekrecam wajchę dachu
    - nic sie nie dzieje. Szyby nie reaguja
    - kontrolka otwarcia dachu się nie świeci (wcześniej sie cały czas swiecila)
    - przycisk od dachu nie wzbudza żadnej reakcji
    - dziala tylko regulacja wiatrołapu

    - szyby podnoszą sie impulsowo za każdym naciśnięcie (brak ciągłości) zadne dzialania programowania nie dają rezultatow
    - przy otwarciu drzwi za klamke szyby sie nie opuszczaja o centymetr
    - przy dlugim przycisnieciu klawisza na pilocie do zamknięcia zamka centralnego szyby zamiast sie domykać to cofają sie o ten okolo 1cm a przy dlugim otwarciu z pilota... domykają... tak jak by polaryzacja została zamianiona.

  11. #11
    Awatar henry68
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    769
    przycisk od wiatrołapu może tylko działać na całkowicie otwartym dachu. Jeżeli u Ciebie działa tez na zamkniętym, to by oznaczało ze sterownik widzi ciągle otwarty dach i kontrolka
    się nie zapala.

    -sprawdź mikro styk otwarcia dachu który znajduje się z tyłu z lewej strony.
    - sprawdź bezpiecznik S67 od pompy.
    https://www.tt-eifel.de/index.php/te...ge/sicherungen

  12. #12

    Dołączył
    Jun 2022
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Szary
    Posty
    9
    Henry68 miałeś racje. Szwankuje mikrostycznik od otwartego dachu. Znowu pojawiła się kontrolka otwartego dachu. Uff jedno wyeliminowane.
    Dach niestety nadal nie reaguje. Sprawdze na krótko podając mu bezposrednio napięcie.
    Ten bezpiecznik od pompy jest jakiś nietypowy...

    Pozostają jeszcze pytania o brak możliwości zaprogramowania szyb oraz czemu domykanie działa odwrotnie

  13. #13
    Awatar henry68
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    769
    To teraz zrób tak

    zamknij dach mechanicznie, włącz zapłon i odblokuj wajchę otwierania dachu.

    na liczniku powinna się zapalić kontrolka( i nie może migać)

    szyby powinny zjechać 3cm ( u Ciebie mogą nie działać, bo sterownik prawdopodobnie widzi cały czas otwarte drzwi przez uszkodzone mikro styki w zamkach drzwi.)

    naciśnij guzik otwierania dachu, jeżeli kontrolka w tym momencie zaczyna migać (informuje o błędzie) to sprawdź mikro styk z prawej strony w ramie przedniej szyby,

  14. #14

    Dołączył
    Jun 2022
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Szary
    Posty
    9
    Cytat Zamieszczone przez henry68 Zobacz posta
    To teraz zrób tak

    zamknij dach mechanicznie, włącz zapłon i odblokuj wajchę otwierania dachu.

    na liczniku powinna się zapalić kontrolka( i nie może migać)

    szyby powinny zjechać 3cm ( u Ciebie mogą nie działać, bo sterownik prawdopodobnie widzi cały czas otwarte drzwi przez uszkodzone mikro styki w zamkach drzwi.)

    naciśnij guzik otwierania dachu, jeżeli kontrolka w tym momencie zaczyna migać (informuje o błędzie) to sprawdź mikro styk z prawej strony w ramie przedniej szyby,
    Zrobiłem tak i jedynie pojawiła się kontrolka na liczniku. Nie mruga.
    Generalnie zanurkowałem po raz kolejny do pompy. Sprawdziłem miernikiem i napięcie na przekaźnikach jest ale po klikaniu włącznika przy ręcznych nie słychać żadnej reakcji.
    Sprawdziłem bezpieczniki od pompy i od szyb miernikiem - jest przejście. Zamieniałem je miejscami gdyż mają te same numery i również bez zmian.
    Skoro jest prąd na przekaźniku, bezpiecznik okey to co pozostaje?
    Trafiłem na wredną cholerę

  15. #15
    Awatar henry68
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    769
    to sprawdz jeszcze mikro styki z lewej i prawej strony od persenningu, bo one tez blokują pompę i ogrzewanie tylnej szyby

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •