Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 31

Wątek: Dziwny dźwięk, drgania, przy mokrej nawierzchni.

  1. #1
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640

    Dziwny dźwięk, drgania, przy mokrej nawierzchni.

    Posiadam TT rok 2000, 180 KM, Quattro, dolot Simoty. Przy mokrej nawierzchni, gdy pada deszcz pojawia się dziwny dźwięk płynący jakby z silnika i skrzyni biegów, obojętnie czy samochód stoi czy jedzie na biegu, dźwięk nie ustaje a samochód wpada w dziwne wibracje. Jest to dźwięk taki basowy naprzemian z dźwiękiem jakby w skrzyni coś się mieliło, czy ktoś miał podobną przygodę? Proszę o pomoc.

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    warto było by się przywitać...a czy ten dźwiek się pojawia jedynie jak wjedziesz w jakaś dużą kałużę ? i rozumiem że przestaje po chwili ? no tak jak by zostało coś zalane wodą było jakieś zwarcie , bo u mnie jest to samo , ewidentnie zalewa jakiś kabel , powoli eliminuje eliminuje rzeczy które mogą być przyczyną ale ktoś mi powiedział że być może zalewa przewód masowy...jak masz czas to sprawdź czy to jest to i daj znać czy pomogło bo ja już trochę przeszukałem i niczego nie znalazłem a nie ukrywam że denerwuje mnie to bo jak jadę długo w deszcz i auto jest całe mokre to co jakiś czas zaczyna właśnie tak chodzić i przestaje gdzieś po 20s i dalej jest ok, niema żadnych błedów nic się nie zapala w tym czasie dlatego ciężko to zdiagnozować..

  3. #3
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    No właśnie nie tylko jak wjadę w dużą kałużę, czasami wystarczy nieduża ilość wody. Zazwyczaj trwa to około 30 sekund ale jak jest bardzo mokro to wraca podczas jazdy. Pojechałem z tym do serwisu Audi ale nic nie znaleźli i nie słyszeli o takim przypadku.

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no nie dziwie się że w aso nic nie znaleźli bo Pan podłaczył się pod koma przeskanował nie zobaczył błedów i stwierdził że nic nie znaleźli...bo ich wiedza nie wykracza poza taką procedurę..a jak by to było takie proste i pokazywał jakiś bład to sam bym już to dawno zrobił...nawet mierzenie różnych wartości nic nie pokazuje i pewnie jak by pomierzył w trakcie tego zalania wodą to może by zobaczył coś...najprawdopodobniej masz to samo co ja...wiele rzeczy już ściągałem wyjmowałem i przy okazji szukałem przyczyny tego dziwnego u mnie rzadkiego dosyć zachowania...zobacz czy kabel od masy nie jest przerdzewiały albo zaśniedziały i czy woda może go zalewać...bo patrzyłem też pod wycieraczkami kable itp i nic nie znalazłem więc zostaje coraz mniej miejsc do poszukiwań...

  5. #5
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Nijak mi się ma opis objawów kolegiCubanito, do połączeń elektrycznych, jak kolegaCubanito, się przywita i opisze nam auto to może coś pomyślimy
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #6
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    To takie zabezpieczenie, żeby nie brudzić samochodu. One też ma duszę i protestuje

    Drgania... może opony, geometria, ale to też raczej powinno być odczuwalne podczas normalnej pogody. Przez zwarcie drgania by powstawały? Jakoś nie widzę tego.

    U mnie nic takiego się nie dzieje.

  7. #7
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ja u siebie przypadkiem chyba znalazłem...koło akumulatora jest masa..i wszystkie wtyczki mają kolor niebieski bo zkorodowały...ewidętnie woda je zalewała i coś musi nie łączyć...niebawem to wyczyszczę...a tak na marginesie lekki akumulator już założony i zrobiłem około 15-20 rozruchów i nie zrobiło to na nim wrażenia

  8. #8
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    Napewno nie ma to nic wspólnego z zawieszeniem, geometrią ani opona czy felgami bo jak stanę na światłach to nadał samochód wibruje i wydaje dziwny dźwięk, jak dodaje gazu na luzie to dźwięk i drgania potęgują się. Na początku przestraszyłem się i myślałem że stożek zassał wodę ale to raczej nie ma nic wspólnego.

  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cubanito, dobrze mówisz ....ja mam dokładnie to samo i tylko jak auto jest bardzo mokre od spodu ale chyba już mam przyczynę

  10. #10
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    No to opowiadaj, bo ja dzisiaj byłem w serwisie i wzieli go na podnośnik i dalej nic nie wykryli, a szukali chyba z pół godziny... oczywiście przy okazji znaleźli coś innego ale nei to

  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no na 100% nie wiem czy to to ale za nadkolem jest masa przy akumulatorze i jest cała zaśniedziała...wszystkie przewody które do niej idą...więc bardzo możliwe że to woda zalewa robi się jakies zwarcie i auto tak chodzi właśnie....

  12. #12
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    A dojście do tej masy jest spod maski czy od dołu?

  13. #13
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ściągniesz akumulator i tą jego pastikową podstawkę i po prawej bedzie widać...nie wiem czy żarnika nie będziesz musiał odkręcać bo oryginalnie gdzieś tam był ale u mnie już go tam niema bo przeniosłem i jest tam dolot...jeszcze tego nie czyściłem ale niebawem się biorę za to

  14. #14
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    A tak przypadkiem czy masz zamontowaną osłonę termiczną od katalizatora? Bo ja jej nie mam i myślałem że może jak jest gorący katalizator i zostanie oblany wodą to tak się dzieje.

  15. #15
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    I co robiłeś już coś z tą masą?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-09-2015, 11:13
  2. Dziwny dzwiek
    Przez Messik w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-10-2013, 20:41
  3. dziwny dzwiek silnika przy 5 - 6 rpm
    Przez kacper w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-12-2008, 00:52
  4. dziwny dzwięk przy prędkości 40km
    Przez marekgastro w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-05-2008, 17:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •