Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Wibracje w różnych zakresach obrotów

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2022
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    4

    Wibracje w różnych zakresach obrotów

    Witam,
    mam pytanko, od jakiegoś czasu czuje w różnych zakresach obrotów wibracje, odczuwalne na kierownicy, lewarku fotelu...
    Ktoś się spotkał z podobnym problemem? Jadę np na 3 biegu i w okolicy 2000 obrotów czuje, potem mija i potem znowu pod 2500 się pojawia. Czy np zmontowanie wydechu i zbyt mocne skręcenie z naprężeniem może takie coś powodować? Czy nie da się tak tego zrobić? Miałem jakiś czas temu wymieniany środkowy.
    Generalnie jadę np 5 bieg i mam ponad 2 tys obrotów i czuje jak mi wibruje wszystko, wysprzęglam i problem mija, albo wrzucam na luz, ale trudno przy 120 km/h na ekspresówce wrzucać co rusz na luz

    Zastanawiam się też nad dwumasem ale miałem wymieniane sprzęgło 2 lata temu - komplet LUK-a.
    chyba że przeguby wewnętrzne? ale czy po wysprzęgleniu w trakcie jazdy np 100-120 km/h też przestają wywierać wpływ?

  2. #2
    Awatar piottrekk
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68
    Powodem drgan najczesniej jest wydech i trzeba zalozyc zlacze elastyczne, polecam szydelkowe albo cos z dwumasem masz. Pojedz na diagnostyke do kogos od tlumikow.

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2022
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    4
    Czyli może to być wydech? Ja bardziej myślałem że coś może być za bardzo naciągnięte i dlatego taki efekt, bo to nie jest ciągle, czasem zwiększy się obroty to tego nie ma, czasami niższe to się czuje.
    Sprzęgło miałem wymienione więc nie wiem czy to mogłaby być wadliwa seria? ale poza wibracjami problemu nie mam, rusza płynnie i pracuje sprzęgło dobrze.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Czyli może to być wydech? Ja bardziej myślałem że coś może być za bardzo naciągnięte i dlatego taki efekt, bo to nie jest ciągle, czasem zwiększy się obroty to tego nie ma, czasami niższe to się czuje.
    Sprzęgło miałem wymienione więc nie wiem czy to mogłaby być wadliwa seria? ale poza wibracjami problemu nie mam, rusza płynnie i pracuje sprzęgło dobrze.

  4. #4
    Awatar piottrekk
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68
    Ja ci opisuje co bylo przyczyna drgan u mnie w kilku innych autach. Specem od ttki nie jestem, moga tez byc inne elementy. Jak silnik byl pilowany i masz przebieg powyzej 300 tys to tez moze to oznaczac jego koniec. Wszystko trzeba sprawdzic. Przez internet ciezko stwierdzic.

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2022
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    4
    Ok dzięki, podpytam jeszcze może na grupie fb jak to wygląda.
    Właśnie problem taki że ciężko to sprawdzić na żywo, bo ktoś silnik rozbierze bo są wibracje?
    sprzęgło to tez sporo roboty.
    Wydech jedynie można porozpinać i zobaczyć jak to wygląda.

    Ciekaw jestem czy na skp mi coś gość powie.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Ok dzięki, podpytam jeszcze może na grupie fb jak to wygląda.
    Właśnie problem taki że ciężko to sprawdzić na żywo, bo ktoś silnik rozbierze bo są wibracje?
    sprzęgło to tez sporo roboty.
    Wydech jedynie można porozpinać i zobaczyć jak to wygląda.

    Ciekaw jestem czy na skp mi coś gość powie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •