Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Odnowienie całego lakieru MK1

  1. #1
    Awatar piottrekk
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68

    Odnowienie całego lakieru MK1

    WiTTajcie,

    Chciałbym przywrócić blask auta taki jaki był 23 lata temu. Pytanie tylko czy:

    1) Jest jakieś ryzyko, że taka operacja skończy się źle ? Srebrny jest najtrudniejszym kolorem dla lakiernika czytałem. Podobno mogą być jakieś dziwne zjawiska na lakierze ? Zależy mi tez, żeby był 1 do 1 jak fabryczny, jest to możliwe ?
    2) Koszt operacji 500 zł za element. 2x zderzak, 2x błotnik przód, 2x drzwi, 2x progi, 2x błotnik tył, 1x klapa bagażnika, 1x dach ,razem 12 elementów x 500 zł = 6000 zł, dobrze liczę ?
    3) Moja TTka ma 200 tys przebiegu i tutaj pytanie jaka jest żywotność silnika 1.8T AJQ 180km ośka ? Nie chciałbym wydać takiej sumy żeby potem silnik padł, ale chyba one wytrzymują spokojnie 250 tys do 300 tys ?
    4) Ktoś z was malował całe auto od nowa, MK1 czy MK2 i może coś powiedzieć w tym temacie ?

  2. #2
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Lakierowaniem nie wypowiem sie ale co do silnika, jak wiekszosc powie, jak dbasz tak masz.
    Mam ten sam silnik 180pare tys problemow brak, ogolnie 1.8t sa żywotne, moze sie okazac ze cos pierdyknie i musisz robić remont, tu nie ma co liczyc bo to loteria zyciowa, bedziesz dbal nie katowal to z 500tys pojezdzisz, ew wydasz na lakierowanie i bude masz perfekto a silnik w razie W jest elementem wymiennym wiec tym bym sie nie zamartwial jakos bardzo.

    Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Nie wiem gdzie znajdziesz lakiernika, który bierze 500zl za element. Jak chcesz mieć jak fabryka, to musisz zedrzeć oryginalny lakier i do tego rozebrać wszystko co się da i później poskładać. Także raczej pomnóż to co Ci wyszło x2 lub x3.

  4. #4
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Jeśli pomalujesz całe auto w kolor, to nie powinno być różnic w odcieniach. Jak jest dużo elementów do malowania, to właśnie najlepiej pomalować cały samochód, wtedy będzie odpowiedni efekt końcowy.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  5. #5
    Awatar piottrekk
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68
    Cytat Zamieszczone przez kaba Zobacz posta
    Nie wiem gdzie znajdziesz lakiernika, który bierze 500zl za element. Jak chcesz mieć jak fabryka, to musisz zedrzeć oryginalny lakier i do tego rozebrać wszystko co się da i później poskładać. Także raczej pomnóż to co Ci wyszło x2 lub x3.
    Powiedzial lakiernik, ze w tych 500 wlasnie najpierw usuwaja stary lakier, potem daja bezbarwny i nakladaja nowy. Nie demontuja czesci.

  6. #6
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970

    Odnowienie całego lakieru MK1

    Jeżeli nie ma większych defektów, to korekta lakieru (flexem kilka razy całość plus ceramika) bardzo przywróci blask - jak lakierowanie.
    Tylko ubytków nie uzupełni.
    Najlepiej to jak buda zdrowa całość polakierować, ale nie na oklejke, a potem ceramikę wrzucić dobra

    Istniejącego lakieru bym nie darł - co fabryczna powłoka to fabryczna…

    Pozdr
    Miki

  7. #7
    Awatar piottrekk
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68
    Chciałbym uzyskać taki efekt jak kolega tutaj w swoim BMW 3, chyba nawet nie trzeba usuwać starego lakieru https://www.youtube.com/watch?v=QSXzoLGK1ko

    Jak mam wydać 2000 zł na zaawansowaną polerkę to już wolę dołożyć te 4 klocki i mieć pomalowane auto od nowa.

  8. #8

    Dołączył
    May 2022
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    1
    Jak dla mnie też warto odłożyć sobie nieco więcej na ten cel jeśli z tym autem masz spędzić więcej lat. Jeśli jest zdrowa baza, to lepiej wykorzystać to na własną korzyść i mieć ten świetny efekt końcowy. Wygląda, że auto na to zasługuje i będzie Ci służyć długo!

  9. #9
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    Cytat Zamieszczone przez piottrekk Zobacz posta
    Chciałbym uzyskać taki efekt jak kolega tutaj w swoim BMW 3, chyba nawet nie trzeba usuwać starego lakieru https://www.youtube.com/watch?v=QSXzoLGK1ko

    Jak mam wydać 2000 zł na zaawansowaną polerkę to już wolę dołożyć te 4 klocki i mieć pomalowane auto od nowa.
    ani dwa nie starczy na korektę, ani cztery na lakierowanie całości - pomnóż sobie x2

  10. #10

    Dołączył
    May 2022
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1989
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    15
    Zdaje się, że nie policzyłeś maski, wychodzi 13 elementów. Daj znać, czy będziesz ją lakierował. Ciekaw jestem efektu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •