Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Ładowarka indukcyjna

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2022
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    12

    Ładowarka indukcyjna

    Cześć, postanowiłem podzielić się z Wami modem, który zrobiłem w trakcie tej zimy, a jest nim montaż ładowarki indukcyjnej.

    Zależało mi na tym, aby ładowarkę zamontować bez żadnej widocznej ingerencji we wnętrze samochodu, dlatego wylądowała w miejscy, w którym znajduje się archaiczny ori uchwyt na telefon. U mojej wersji znajduje się tam zaślepka z gumową nakladką, na której telefon idealnie się mieści.

    Ładowarka
    Jako ładowarkę, wykorzystałem model Samsunga. Wyciągąłem zaślepkę z miejsca uchwytu na telefon, wyciąłem okrągły otwór na ładowarkę (tak aby nóżki zaślepki zostały nienaruszone), a następnie za pomocą kleju na gorąco całość złączyłem. Klej na gorąco trzyma całość bardzo mocno. Wiem, bo raz całość rozklejalem, aby wtyk ładowarki wychodził z innej strony, i łatwo nie było. Co do wtyku ładowarki, to najlepiej, aby wychodził do tyłu (ku wygiętej części) bo będzie więcej miejsca na kabel.
    Warto przetestować, czy ładowarka będzie ładować przez gumową nakladkę na zaślepkę. U mnie tak właśnie jest, dlatego nic nie zdradza, że jest tam ukryta ładowarka.

    Wiązka
    Ładowarkę podłączyłem do rozgałęzionej wtyczki zapalniczki, dlatego niezbędne było zamontowanie modułu, który napięcie 12V zbijał na 5V i 3A. Moduł kupiłem na Ali i nie ma z nim żadnych problemów, nie sieje zakłóceń.
    Między zasilaniem z zapalniczki a modułem obniżającym napięcie, dodałem jeszcze dodatkowy bezpiecznik.

    Aby dobrać się do wtyczki zapalniczki i poprowadzić kable, niezbędny jest demontaż:
    - panelu klimatyzacji
    - popielniczki
    - centralnej konsoli, wpierw części przedniej, gdzie jest lewarek, później tylnej, gdzie jest zaślepka.

    Mod jest bardzo fajny, ładowarka obsługuje fast charge więc telefon szybko się doładowuje.
    Natomiast jak korzystam z telefonu np. jako navi, prz okazji pozbyłem się zapalniczki z popielniczki i zamieniłem ją na okrągła ładowarkę, do której wystarczy podłączyć kabel USB i mamy ładowanie.
    Załączone obrazki Załączone obrazki      

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •