Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: TT Mk2 8J 1.8 z silnikiem EA888 - kupić czy nie?

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2022
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    160
    Rocznik
    2011
    Kolor
    black
    Posty
    2

    TT Mk2 8J 1.8 z silnikiem EA888 - kupić czy nie?

    Witam wszystkich forumowiczów, jestem nowy na forum i dopiero rozglądam się za Audi TT. Z tego co widzę w ogłoszeniach to w kwocie do 60k obecnie dominują modele z silnikiem EA888 gen2, który ma dość kiepską reputację. Znalazłem dość fajne TT z 2011, zadbane i serwisowane, przebieg ok 130k. Pracował elegancko, silnik chodził równo, ale nie sprawdzałem go jeszcze na stacji diagnostycznej.
    Niestety pojazd ma właśnie ten silnik o złej reputacji. Sprzedający zapewnia że na razie mu oleju nie bierze - ale wiadomo różnie to może być. Pytanie czy warto pchać sie w ten model? Czy to rzeczywiście taki wadliwy silnik? Czy można jakoś zweryfikować czy bierze olej? Czy np. w ASO są w stanie to stwierdzić? Czy jedynie można wziąć na wiarę, że sprzedający mówi prawdę?
    Proszę o radę, bo czytając internety troszkę się wystraszyłem i nie chciałbym wbić na minę

  2. #2
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Osobiście bym nie szedł w ten silnik. Nie dość, że ma kiepskie opinie to jeszcze jest najsłabszy z całej gamy. Poszukaj lepiej 2.0. Dopiero 3-cia gen 1.8 po 2016r jest już polecana.

  3. #3
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Wada olejowa w tych silnikach niestety objawi się zawsze. Pozostaje to jedynie kwestią czasu i dotyczy wielu modeli koncernu. Osobiście bym ten silnik odpuścił.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  4. #4

    Dołączył
    Apr 2022
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    160
    Rocznik
    2011
    Kolor
    black
    Posty
    2
    Dzięki za odpowiedzi, to sobie odpuszczę 1.8, trochę szkoda, bo fajna sztuka była.
    A czy silniki 2.0 z podobnego okresu tez nie maja tej samej wady? Nowsze niestety są sporo droższe.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •