Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Wypadanie zapłonu

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2022
    Płeć
    Skąd
    łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    6

    Wypadanie zapłonu

    Witam,

    1 raz w życiu nie znalazłem odpowiedzi w Internetach ani nie poradziłem sobie z awarią pojazdu mechanicznego (no ale kiedyś musi być ten 1wszy raz).
    A teraz do rzeczy

    Parę dni temu auto zaczęło pooszarpywać najpierw sporadycznie, ale problem w ciągu doby urósł do rozmiarów uniemożliwiających normalną eksploatację (tt8n 1.8t 180km rocznik 1999 bez quattro).

    Oczywiście na biegu jałowym auto pracowało względnie normalnie. Szarpanie pojawiało się pod obciążeniem między 1500 a 3500 obrotów nie ważne na ciepłym czy zimnym silniku.
    Wniosek coś z zapłonem (przekopałem wszystkie tematy również na forach anglojęzycznych)


    Doczołgałem się z pracy do domu przemierzyłem bezpieczniki, plastiki w górę i wykręciłem świece

    1 i 4 ok
    2 i 3 mocno zakopcone

    w vag-u tylko 1 błąd od przepływki (no ale on już tam wisiał dłuższy czas zanim to wszystko się zaczęło)

    Nowy komplet świec i przepływka - problem pozostał bez zmian


    na początek 2 cewki engitech ent960032 (takie polecili w intercarsie). Wrzucone od razu na 2 - 3 cylinder i problem zniknął (do następnego dnia)
    na 2gi dzień jadę do pracy zagrzane auto zaczyna szarpać przy przyspieszaniu (na jałowym jest ok)
    no dobra, kolejne 2 cewki na cylinder 1 i 4 (mamy nowy komplet) problem ustąpił (znów), ale wrócił kolejnego dnia rano.



    Kolejne podłączenie do kompa i o dziwo wiszą 4 błędy (na starych, oem cewkach ich nie było, choć auto miało agonalne drgawki)

    17766/P1358 - Cylinder 2 Ignition Circuit: Open Circuit
    17772/P1364 - Cylinder 4 Ignition Circuit: Open Circuit
    17763/P1355 - Cylinder 1 Ignition Circuit: Open Circuit
    17769/P1361 - Cylinder 3 Ignition Circuit: Open Circuit

    Skasowałem i dopóki nie ruszy się pedału gazu jest ok wystarczy przegazówka na 3000tys i od razu wskakują na raz wszystkie 4 (innych błędów brak).
    pozmieniałem trochę cewki miejscami, wrzuciłem 2 stare (oem). Stare nie generują błędu, ale nie da się na nich jeździć (wystarczy włożyć 1 starą i auto szarpie, jak dziki wieprz).
    wróciłem do tych 4 nowych.



    słowem podsumowania

    nowa przepływka
    4 nowe świece
    4 nowe cewki engitech ent960032
    i wiszą 4 opisane wyżej błędy.


    Po rozgrzaniu przy przyspieszaniu na ok. 2-2.5 tys. obrotów lekkie zawirowania reakcji na gaz, ale od biedy da się jechać, potrafi szarpnąć na zimnym (tak z 5x na odcinku 15km).

    Przy okazji badania stanu okablowania i szczelności dolotu zidentyfikowałem wydmuchaną uszczelkę między kolektorem wydechowym i turbiną. Rozebrałem i wydłubałem to co z niej zostało. Zamówiłem nową, więc dziś testów nie będzie (nie wiem, czy nieszczelność w układzie wydechowym może mieć wpływ).
    następnym celem jest chyba ECU...


    Nie przepadam za prowadzaniem swoich aut ani motocykli do mechaników (bo o kompetentnych w okolicy co raz ciężej). Jest to dla mnie ostateczna ostateczność.
    Liczę, że rzucicie światło na potencjalne przyczyny takiego zachowania (chociaż nie mam logów). Postaram się je zrobić jak poskładam wydech w poniedziałek.

    ----
    Acha i akumulator jest praktycznie nowy, ładowanie poprawne. Jedyne co to mam odłączony bezpiecznik od kompresora klimatyzacji, bo wygląda na to, że zwarty jest stycznik i cały czas podaje prąd na sprzęgło rozładowując auto prądem 3 ampery (odłączyłem go jakiś czas temu więc nie sądzę, że ma to znaczenie ale piszę).
    ----

    Mam nadzieję, że treść jakoś kupy się trzyma.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez dawidd2211 ; 09-04-2022 o 13:38

  2. #2
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Problem chyba leży w cewkach. Skoro nowe cewki z automatu wywalają błędy, to wg mnie tu jest problem. Warto by było podnienić na działające z innej TT i sprawdzić czy problem znika.
    Z tego co pamiętam to lepszy wybór to cewki Hitachi, ewentualnie wymiana na cewki z tfsi wraz z adapterami.
    __________________________
    Pozdrawiam

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2022
    Płeć
    Skąd
    łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    6
    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    Problem chyba leży w cewkach. Skoro nowe cewki z automatu wywalają błędy, to wg mnie tu jest problem. Warto by było podnienić na działające z innej TT i sprawdzić czy problem znika.
    Z tego co pamiętam to lepszy wybór to cewki Hitachi, ewentualnie wymiana na cewki z tfsi wraz z adapterami.
    Też się do tego skłaniam, że to jednak mogą być złe cewki i myślałem o zakupie

    06E 905 115 E beru

  4. #4

    Dołączył
    Apr 2022
    Płeć
    Skąd
    łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    6
    Dla potomnych,


    Za błędy w vag-u odpowiadały źle dobrane cewki, ale nie miały wpływu na szarpanie.


    Za szarpanie auta odpowiadał przerwany przewód od czujnika położenia wału korbowego.
    Chociaż nie generował błędu to zaburzał pracę silnika.

    Po naprawie połączenia wszystkie problemy ustały.

  5. #5

    Dołączył
    Mar 2022
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY9B
    Posty
    18
    Możesz podesłać zdjęcie tak żeby można zlokalizować to pękniecie w którym miejscu jest dokładnie?
    Może się komuś przyda.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •