Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Kopci przez chwilę na zimnym po dłuższym postoju.

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2022
    Płeć
    Skąd
    Mysłowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    szary
    Posty
    11

    Kopci przez chwilę na zimnym po dłuższym postoju.

    Cześć,
    Kolejne pytanko dla bardziej wtajemniczonych.

    Kiedy odpalam TTtkę na zimnym silniku, po dłuższym postoju tzn. 1-2 dni pojawia się chmurka jasno szarego dymu z wydechu o intensywnym, specyficznym, gryzącym zapachu (paliwo czy olej???). Trwa to dosłownie kilka sekund i później już nic się nie dzieje. Przy mocnym gazowaniu i ostrej jeździe z wydechu już nic nie widać, ale czuć jednak swąd przepalanego oleju (chyba że jestem przewrażliwiony - wydech przelotka).
    Oleju ubywa w małych ilościach (po 1000km ubyło ok. 2-5mm na bagnecie) i ponoć to jest w miarę normalne w tych silnikach. Nie zauważyłem jeszcze znaczącego ubytku płynu chłodniczego (auto mam nie długo). Jeśli chodzi o sam silnik to moim zdaniem pracuje bardzo ładnie i równo, obroty NIC! nie falują. Olej świeży VALVOLINE VR1 RACING 5W50. Z pewnością jest nieszczelność na łączeniu turbina-kolektor, w oil-cathu zbiera się dość dużo oleju.

    Auto stoi w garażu i służy do weekendowych przejazdów , jak to mówią: "upalania" , zakładany przebieg roczny pewnie 2000-3000km. Nie mniej jednak już przy nim dużo porobiłem i chciałbym je utrzymać przynajmniej w dobrym stanie.
    Pytanie brzmi: co może być przyczyną przykopcenia opisanego wyżej i czy warto się tym przejmować na chwilę obecną?

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Sprawdzałeś stan płynu chłodniczego?
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2022
    Płeć
    Skąd
    Mysłowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    szary
    Posty
    11
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Sprawdzałeś stan płynu chłodniczego?
    Tak jak pisałem wyżej; na ok. 500km nie zauważyłem ubytku.

  4. #4

    Dołączył
    Apr 2022
    Płeć
    Skąd
    łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    6
    W moim przypadku(też miałem identyczny problem) winne były stare uszczelniacze zaworowe.

    Jak auto postoi to podcieka olej po trzonkach zaworów i zbiera się na denku cylindra.
    Po odpaleniu olej spala się. Rośnie temperatura i sie doszczelnia.

    Problem będzie narastał.

    Wymieniłem uszczelniacze i problem zniknął.
    Ostatnio edytowane przez dawidd2211 ; 08-04-2022 o 11:11

  5. #5

    Dołączył
    Mar 2022
    Płeć
    Skąd
    Mysłowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    szary
    Posty
    11
    Cytat Zamieszczone przez dawidd2211 Zobacz posta
    W moim przypadku(też miałem identyczny problem) winne były stare uszczelniacze zaworowe.

    Jak auto postoi to podcieka olej po trzonkach zaworów i zbiera się na denku cylindra.
    Po odpaleniu olej spala się. Rośnie temperatura i sie doszczelnia.

    Problem będzie narastał.

    Wymieniłem uszczelniacze i problem zniknął.
    Dzięki za odpowiedź. Temat odłożyłem na później ale raczej tak jak napisałeś problem narósł. Zanim jednak zabiorę się za naprawy (są to koszta) chciałbym potwierdzić diagnozę.
    Otóż od kilku dni auto puszcza chmurę dymu po odpaleniu niemal zawsze czy silnik jest ciepły czy zimny. Podczas przygazowywania na postoju również pojawia się dym. Raz jest go więcej, raz mniej, a raz wcale. Jak się depnie 0-100 widać w lusterku zawiesinę dymu w powietrzu. Dym ma kolor biało-siwy, jest gęsty i ma silny gryzący zapach oleju.
    Tak jak pisałem wcześniej, na przebyty dystans 300km nie zauważyłem ubytku płynu chłodzącego oraz oleju, płyn jest czysty, na korku oleju nie ma osadów, temperatura w normie. Dzisiaj sprawdzaliśmy również czy w IC jest olej jako że turbina by przepuszczała ale były go tam dosłownie znikome ilości. Wszystkie informacje niestety na podstawie przejechanych 300km ponieważ auto mam od niedawna i jeżdżone jest sporadycznie.
    Diagnoza mechanika to na 99% uszczelniacze zaworowe.
    Chciałem dopytać Was czy również na podstawie podanych informacji potwierdzacie tą diagnozę czy może sprawdzić coś jeszcze?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Nakręciłem filmy obrazujące sprawę. Wszystkie nagrane na rozgrzanym silniku.

    1. Odpalanie po 2-3 minutach od wyłączenia silnika.
    https://youtube.com/shorts/Hutha73HSdg?feature=share
    Dodam, że jeśli wyłączę i odpalę silnik natychmiast dym się nie pojawią.

    2. Silnik odpalony na biegu jałowym przez 2-3min i przygazówka.
    https://youtube.com/shorts/hu7sPibLL8I?feature=share
    Dodam, że po tej pierwszej fali dymu przy późniejszym gazowaniu dymu już nie ma. Zostawię odpalone auto znowu na kilka min, a potem przygazuje i dym się znowu pojawia.

    3. Gazowanie już po pierwszej fali dymu.
    https://youtube.com/shorts/TIfRuuwv8... feature=share
    Podczas stałej, normalnej jazdy dym się nie pojawia jednak cały czas czuć zapach oleju w spalinach.
    Ostatnio edytowane przez mwwmck ; 13-05-2022 o 15:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •