Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Problem z odpaleniem

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2022
    Płeć
    Skąd
    Mysłowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    szary
    Posty
    11

    Problem z odpaleniem

    Witam,
    Od niedawana jestem posiadaczem TTki 8N 1.8T quattro 260km i dzisiaj napotkała mnie dziwna przygoda.
    Na wstępie dodam, że od zakupu auta i zatankowania do pełna zrobiłem 280km, a wskazówka baku wskazywała lekko poniżej połowy baku (wiem, że nie działa całkiem prawidłowo).
    Rano odpalił troszkę ciężej niż poprzednio, później zrobiłem koło 30km w kilku przejazdach na krótkich dystansach i problemu nie było. Przywiozłem syna ze szkoły i normalnie zaparkowałem pod domem jak zwykle. Dosłownie po 5min wróciłem do auta i tutaj pojawił się problem - nie chciał odpalić. Silnik kręcił, obroty dochodziły do ok. 500 i spadały i tak cały czas podczas kręcenia, tak gdyby już miał załapać, a nie mógł, pojawił się czarno-szary dym z wydechu oraz nieprzyjemny zapach. Pomyślałem, że to dziwne ale może skończyło się paliwo. Na całe szczęście stało się to pod domem i w garażu miałem trochę benzyny do kosiarki. Po dolaniu ok. 2L i dwukrotnym kręceniu silnik odpalił i pracował normalnie. Niezwłocznie podjechałem na stację gdzie do baku weszło tylko 40L paliwa, a zbiornik wyczytałem mieści 55L więc teoretycznie w baku w momencie wystąpienia problemu powinno być koło 13L paliwa.
    Czy ktoś może wie gdzie szukać przyczyny? W baku, pompie paliwa, immo, czy coś innego?

  2. #2
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Tak, wygląda to na właściwe typowy problem z czujnikiem G28, czujnikiem położenia wału korbowego.

    Ale sprawdź wcześniej w VCDS czy nie jest generowany jakiś inny błąd.
    Te Terrere Terrere terererererere …

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2022
    Płeć
    Skąd
    Mysłowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    szary
    Posty
    11
    Cytat Zamieszczone przez Jerry Zobacz posta
    Tak, wygląda to na właściwe typowy problem z czujnikiem G28, czujnikiem położenia wału korbowego.

    Ale sprawdź wcześniej w VCDS czy nie jest generowany jakiś inny błąd.
    Błędów nie ma żadnych.

    Czy jeśli ten czujnik byłby uszkodzony to auto miałoby problem z odpalaniem zawsze? Bo od ostatniej sytuacji jeździłem parę razy i problemu nie ma.

  4. #4
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Cytat Zamieszczone przez mwwmck Zobacz posta
    Błędów nie ma żadnych.

    Czy jeśli ten czujnik byłby uszkodzony to auto miałoby problem z odpalaniem zawsze? Bo od ostatniej sytuacji jeździłem parę razy i problemu nie ma.
    Tak się zachowuje uszkodzony czujnik.
    Możesz jeździć kilka dni bez problemów/objawów.
    Działa na zimnym silniku, w momencie rozgrzania potrafi wywalić błąd - nie czyta obrotów wału, komputer odcina pompę paliwa i auto gaśnie.
    __________________________
    Pozdrawiam

  5. #5

    Dołączył
    Mar 2022
    Płeć
    Skąd
    Mysłowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    szary
    Posty
    11
    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    Tak się zachowuje uszkodzony czujnik.
    Możesz jeździć kilka dni bez problemów/objawów.
    Działa na zimnym silniku, w momencie rozgrzania potrafi wywalić błąd - nie czyta obrotów wału, komputer odcina pompę paliwa i auto gaśnie.
    Czujnik zamówiony, dam z nać czy coś się zmieniło.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •