Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Problem elektryka -> Cyrk na kołach

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2022
    Płeć
    Skąd
    ostrołęka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    granatowy
    Posty
    8

    Problem elektryka -> Cyrk na kołach

    Witam, ostatnio wymieniałem termostat, odłączyłem aku , zdemontowałem alternator z przepustnica i ogólnie poskładałem wszystko do kupy jak miało być. Zaczął się problem i dyskoteka . Mianowicie na samym zapłonie gdy przekręcę swiatła to pulsują postoje, mryga xenon i odpalają sie wycieraczki. Gdy odpale na vcds wywala błędy wypadania 4 zapłonów, gdy włączę światła samochód gaśnie i już ma problem z odpaleniem . Ręce już odpadają ale sprawdziłem masy pod aku, ciągłość "+" i masy od alternatora do rozrusznika itp. Może ktoś miał podobny problem lub może mnie nakierować gdzie może być pies pogrzebany. Z góry dzięki za rady i pozdrawiam wszystkich użytkowników TT

  2. #2
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Cytat Zamieszczone przez Kry96 Zobacz posta
    Witam, ostatnio wymieniałem termostat, odłączyłem aku , zdemontowałem alternator z przepustnica i ogólnie poskładałem wszystko do kupy jak miało być. Zaczął się problem i dyskoteka . Mianowicie na samym zapłonie gdy przekręcę swiatła to pulsują postoje, mryga xenon i odpalają sie wycieraczki. Gdy odpale na vcds wywala błędy wypadania 4 zapłonów, gdy włączę światła samochód gaśnie i już ma problem z odpaleniem . Ręce już odpadają ale sprawdziłem masy pod aku, ciągłość "+" i masy od alternatora do rozrusznika itp. Może ktoś miał podobny problem lub może mnie nakierować gdzie może być pies pogrzebany. Z góry dzięki za rady i pozdrawiam wszystkich użytkowników TT
    Tak na chłopski rozum to wyglada na zwarcie kabli, ewentualnie masa z plusem gdzies styka i robi cyrki w instalacji. Sprawdziłbym wszystko jeszcze raz. Przewody, czy nie widac pęknięć/przetarć, wtyczki, czy piny są całe w środku, połączenie alternatora i przewody, przewody przy aku i pod aku.
    __________________________
    Pozdrawiam

  3. #3
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    I upewnić się dziesięć razy że każdy punkt masowy oraz klemy siedzą do porządku na swoim miejscu. Brak masy robi podobne cyrki :P

  4. #4

    Dołączył
    Mar 2022
    Płeć
    Skąd
    ostrołęka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    granatowy
    Posty
    8
    Prawdopodobnie winny był przewód od klemy - do budy chociaż styki wyglądały okej. Ale też regulator chyba jest do zmiany ponieważ podaje 15v ładowania.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    A ktoś miał problem taki że przy dodaniu gazu przy ok 4k rpm zapala się czerwony akumulator a jak zejdzie z obrotów znika?

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2021
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    17
    U mnie tak było że ma wolnych obrotach było wszystko dobrze, a po dodaniu gazu ładowanie wzrastało zbytnio i gasła cała deska. Z tym że akumulator świecił się cały czas

  6. #6

    Dołączył
    Mar 2022
    Płeć
    Skąd
    ostrołęka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    granatowy
    Posty
    8
    Temat rozwiązany. Regeneracja alternatora i nowy regulator +luźna masa na małej śrubce pod akumulatorem.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •