Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Brak możliwości sparowania telefonu po BT

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2022
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    12

    Brak możliwości sparowania telefonu po BT

    Cześć,

    Do swojej TT dołożyłem dzisiaj moduł BT (wraz z anetną) o oznaczeniu 8P0862335Q. Do tego okablowanie podłączone pod RSN-E oraz mikrofon w panelu z oświetleniem. Całość zamontowałem i zakodowałem zgodnie z tutorialem pod A4 (https://a4-klub.pl/manuale/manuale-a...i-a4-b6b7-r17/).

    Całość wygląda, jakby działała poprawnie (sprawdzałem vcds'em i nie wykryło żadych errorów z telefonu), natomiast telefon nie wykrywa mi urządzenia BT, z którym miałbym się połączyć. Sprawdzałem póki co na Samsungu Note 10 oraz S8 i na żadnym nie pojawia się nowe urządzenie do sparowania (planuję sprawdzić na czymś starszym jak tylko dorwę).

    Jak przechodzę na tel. to przez chwilę mam komunikat o tym, że trwa szukanie urządzenia po czym informacja, że żadne urządzenie nie jest podłączone i żeby podłączyć telefon.

    Nie bardzo wiem, co może być przyczyną braku urządzenia do podłączenia. Szukając rozwiązania, sprawdzałem kodowanie jak i adaptację. Zmieniłem czas wykrywania nowych urządzeń na 0, czyli cały czas, ale niestety urzędzienie nadal się nie pojawia.

    Jedyne errory, które mi się pojawiają, to z radia: 00858 i 02005.
    Kodowanie telefonu: 0011811

    Czy ktoś miał może podobną sytuację?
    Ostatnio edytowane przez appvinio ; 26-02-2022 o 22:12

  2. #2

    Dołączył
    Feb 2022
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    12
    Na ten moment udało mi się wykluczyć problem urządzenia. Testowałem na kilku różnych telefonach z Androidem i iOS, że wsparciem BT w wersji 5 i 4 i na żadnym nie działa.

    W wolnej chwili sprawdzę podłączenie, aby upewnić się, że jest poprawne. Zarówno pod RSN-E jak i przy module.

    Jeśli nie ruszy, to kolejna do weryfikacji będzie antena, a dalej już tylko moduł. Aczkolwiek mam nadzieję, że uda się znaleźć problem wcześniej

    Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2022
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    12
    Udało się rozwiązać problem, także zostawiam informacje dla potomnych.

    Problem wynikał z niepoprawnego kodowania telefonu. Dokładnie chodzi o 0xxx?xx. Bazując na poradniku, w to miejsce wpisywałem 8 = Multi-Function Steering Wheel, Head Unit (e.g. RNS-E), Diagnostics via K-Line, natomiast powinno być 4 = Multi-Function Steering Wheel, Head Unit (e.g. RNS-E), Diagnostics via CAN.

    Także poprawne kodowanie telefonu to = 0011411

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań/Komorniki
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2007
    Kolor
    granatowy
    Posty
    217
    U mnie nagle przestał działać moduł BT. Zamówiłem taki sam, jak Ty. Powiedz mi, umieszczałeś go pod fotelem kierowcy? Dużo zachodu, żeby tam się dostać?

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2022
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    12
    Nie rozbierałem, umieściłem pod schowkiem pasażera. Jest tam na to trochę miejsca. Jak na naszym forum nie znajdziesz informacji to polecam zerknąć na forum tt UK. Mają tam sporo fajnych tutoriali, może i do tego znajdziesz.

    Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań/Komorniki
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2007
    Kolor
    granatowy
    Posty
    217
    OK, ja będę musiał wydłubać ten ori spod podłogi, co to się popsuł,. VCDSem nie idzie się w ogóle podłączyć do modułu, zawiesza cały program. Chyba była jakaś partia z wadliwym softem czy coś.

  7. #7

    Dołączył
    Feb 2022
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    12
    Podobnie miałem z modułem o oznaczeniu D, który zamówiłem w celach testowych.
    Wadliwe były z oznaczeniem K, natomiast na nie była akcją serwisowa i wymieniali bebechy na te z wersji Q.

    Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

  8. #8

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań/Komorniki
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2007
    Kolor
    granatowy
    Posty
    217
    Jestem po sobotniej zabawie w wymianę modułu. Miał być po stronie kierowcy tuż przed fotelem, a był centralnie pod nim, więc bez demontażu kilku plastików i wyjęciu fotela z auta się nie obyło. Fabrycznie siedział z literką "K", więc ten trefny. Wsadziłem "Q" - zakodowałem, tak, jak pisałeś i śmiga . Wiem, że może rozsądniej byłoby wywalenie RNS-E i wsadzenie jakiegoś chinola z Andoridem, co to ma wszystko w sobie, ale jakoś cenię sobie OEMowy wygląd i to jak gra RNS-E w połączeniu z Bose.

  9. #9

    Dołączył
    Feb 2022
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    12
    Świetnie, gratuluję zatem odzyskania możliwości rozmowy podczas jazdy.

    Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

  10. #10

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań/Komorniki
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2007
    Kolor
    granatowy
    Posty
    217
    Dzięki, jedną poprawkę musiałem zrobić, bo przy kodowaniu 0011411 gada i wyświetla info po niemiecku (mimo ustawionego języka angielskiego w RNS-E i na FISie). 0011422 załatwiło sprawę

  11. #11

    Dołączył
    Feb 2022
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    12
    @Samurai a widzisz książkę telefoniczną na rsne? U mnie ta opcja jest zablokowana i jak ktoś dzwoni, to mam tylko nr. Zastanawiam się co jest przyczyną.

    Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

  12. #12
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Telefon w ustawieniach BT (Android) musi mieć wyrażoną zgodę na udostępnienie kontaktów. Poza tym w ustawieniach telefonu na RNSE może jest jeszcze jakieś ustawienie...
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  13. #13

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań/Komorniki
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2007
    Kolor
    granatowy
    Posty
    217
    Cytat Zamieszczone przez appvinio Zobacz posta
    @Samurai a widzisz książkę telefoniczną na rsne? U mnie ta opcja jest zablokowana i jak ktoś dzwoni, to mam tylko nr. Zastanawiam się co jest przyczyną.

    Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
    Tak, widzę książkę - co prawda bez polskich znaków, ale jest.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •