Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Strzał z radia przy odpalaniu silnika (bose)

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    300
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    70

    Strzał z radia przy odpalaniu silnika (bose)

    Cześć wszystkim. Posiadam Audi TT z seryjnym nagłośnieniem Bose (dwa głośniki przednie z gwizdkami oraz tylne głośniki nisko tonowe/basowe wraz ze wzmacniaczem). Jestem raczej mocno początkujący w sprawach elektroniki ale postaram się opisać temat zrozumiałym językiem. Problem jest taki, że jak radio gra na wyłączonym silniku to podczas rozruchu (w momencie samego początku pracy rozrusznika) słychać głośny strzał/stuk z radia lub wiązki przewodów z niego wychodzącej. Widać że również radio gaśnie na dwie sekundy. Radio nie jest fabryczne, Alpine CDE180RM. Zostało zmienione już przez poprzedniego właściciela razem modułem prawdopodobnie tym pod Bose lub jakimś podobnym. Jeżeli chodzi o podłączenie to zauważyłem, że żółty przewód zasilający 12V jest przylutowany do czerwonego przewodu 12V ze stacyjki, który pewnie przerywa zasilanie podczas zapłonu (chyba zabezpieczenie fabryczne). Ogólnie trochę bałagan i niezrozumiałe jak dla mnie podłączenie niektórych przewodów które widać na fotach. Generalnie to wszystkie głośniki grają bez problemu ale niepokoją mnie te strzały i boję się, że w końcu coś się uszkodzi.
    Moje pytanie brzmi: czy można jakoś podłączyć radio bezpośrednio pod aku lub przewód ze stałym 12V by nie gasło przy odpalaniu silnika?
    Czy jest to w ogóle możliwe żeby sprawne radio strzelało podczas gwałtownego spadku napięcia? Nie ukrywam, że najchętniej ogarnął bym te przewody od początku z nowym modułem, ale jest kilka dziwnych podłączeń które widać na zdjęciach
    Fioletowy przewód który wychodzi z głównej wiązki od strony samochodu przechodzi przez czarną puszkę i wraca z powrotem do wiązki??
    Bardzo proszę o pomoc
    Załączone obrazki Załączone obrazki         
    Ostatnio edytowane przez Jano ; 11-02-2022 o 14:10

  2. #2
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    A powiedz mi czy masz założony ten "sławny" kondensator przy pokrywie zaworów który często się ułamuje i ludzie jego usuwają? Bo może jego brak właśnie powoduje taki efekt.
    Te Terrere Terrere terererererere …

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    300
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    70
    Czy chodzi o ten 4.7uF 110v? jeżeli tak to wygląda na to że go nie ma ale rano się upewnię i sprawdzę podłączenie masy od radia i antene.

  4. #4
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Obstawiałbym prędzej że skok zasilania powoduje że ten magiczny moduł od obsługi bose dla niefabrycznego radia robi takie kwiatki.

    Radio możesz podłączyć pod stały plus zamieniając dwa przewody, zazwyczaj czerwony z żółtym, choć nie jestem pewien jak to u Ciebie wygląda. Tyle wystarczy, bo to prosty układ.

    Nazwa:  Kostka-ISO-schemat-mini.jpg
Wyświetleń: 165
Rozmiar:  19.1 KB

    Może w ten sposób ominiesz problem strzelania, ale musisz pamiętać żeby radio każdorazowo wyłączać bo z czasem ubijesz aku.

    Druga sprawa to taka że nie bawiłbym się w diagnozę tego co tu się odjaniepawliło, tylko zamówił nowy adapter i poprawił tę wiązkę. W najgorszym wypadku jak się okaże że jest to samo, to adapter zawsze możesz oddać, a porządek w wiązce i tak się przyda.

    Wątpię że samo radio będzie problemem.. Pewnie moduł albo sam wzmacniacz od bose, choć ten też nie wiem jak działa.. Trzeba by rzucić okiem na schemat.

    Trzecia sprawa,

    z adaptera widocznego na zdjęciu powinien Cię interesować tylko wychodzący czarny i niebieski przewód, czyli masa i zasilanie +12v "po stacyjce". Może tutaj jest problem? Bo jak adapter masz podłączony pod wyprowadzenie "remote 12v" z radia lub co gorsza pod zasilanie anteny, to w momencie przekręcenia stacyjki gdy radio "przygasa", na tych wyjściach również jest zanik napięcia. Może podpięcie go pod zasilanie ze stacyjki idące z wiązki samochodu rozwiąże problem. Miernik w łapę i mierzyć :P
    Ostatnio edytowane przez Wachu ; 14-02-2022 o 07:50

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    300
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    70
    U mnie z wiązki wychodzą tylko dwa przewody 12v, jeden pomarańczowy a drugi czerwony. Oba są opisane jako przewody zapłonowe, oczywiście jest też antenowy i masa.
    Te dwa 12v przy zapłonie spadają do ok 10v a podczas rozruchu do 7v i po chwili normują się do prawie 12v. Na wyłączonym silniku trzymają ok 11,7v. Strzały słychać dokładnie z przednich głośników, również jak podgłaśniam z 0 na pierwszy poziom głośności. Zrobię porządek z modułem na początek i zobaczymy co się zmieni tylko nie wiem który podejdzie pod tt po 2002r

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Nazwa:  IMG_20220214_203233.jpg
Wyświetleń: 161
Rozmiar:  470.9 KB
    Nazwa:  IMG_20220212_155047.jpg
Wyświetleń: 159
Rozmiar:  479.4 KB

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Nazwa:  IMG_20220214_212533.jpg
Wyświetleń: 160
Rozmiar:  479.9 KB
    Ostatnio edytowane przez Jano ; 14-02-2022 o 21:00

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    300
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    70
    Temat do zamknięcia, podjąłem decyzję o zmianie całego nagłośnienie razem z modułem. Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •