Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Przerywanie turbo na 2 biegu.

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2020
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    6

    Przerywanie turbo na 2 biegu.

    WiTTam Panie i Panowie.

    Mam pewien problem z autkiem które ostatnim czasem robi mi pod górkę. (8n 180km AJQ) Otóż od jakiegoś czasu ok 1,5 miesiąca zauważyłem, że na drugim biegu gdy wcisnę gaz do końca turbo nagle się odpali od 2.5k obrotów ciągnie mocno i nagle przerwie na 0.5 sec i potem znowu ciągnie w dodatku przy zmienianiu biegu słyszę syk jak z blow offa (DV oryg. Po miesiącu sytuacja wygląda tak samo, tylko teraz boost > przerwa>boost > przerwa > boost i syk dalej jest. Zmieniłem n75 bo myślałem, że stary już nie domaga (środek n75 lekko w oleju). Nowy n75 to pierburg - zakładany wczoraj. Wszystko super ciągnie ładnie równo od 2k do końca. Dzisiaj trasa Nowy sącz - Kraków przy wjeździe na a4 zapinam 2 i but do końca i znowu uświadczyłem boost > lżejsza przerwa > boost > lżejsza przerwa 0.5s i znowu syk.

    1. Czy takie zjawisko może powodować nieszczelność na przewodach które biegną do n75? Dodam że po podpięciu nowego n75 wywaliło abs i kontrole trakcji, ale po odpaleniu ponownie wszystko zgasło.
    2. Czy uszkodzony DV może powodować właśnie te przerwy w booscie?
    3. Czy ktoś na Krakowie jest godny polecenia, żeby przeprowadzić logi dynamiczne i zdiagnozować problem? Ewentualnie czy vag com śmiga na Win10 64bit ?

  2. #2

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187
    Podepnij najpierw kompa i sprawdź błędy. Może to być początek końca czujnika ciśnienia doładowania za intercoolerem.
    Prywatny Detektyw https://bez-sladu.pl 501-466-215

  3. #3
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Ogólnie patrząc na objawy to może być mała nieszczelność.
    Pierwsze co to sprawdzenie układu dotowego pod ciśnieniem aby wyeliminować nieszczelności, drugie to logi dynamiczne, bez tego to wróżenie z fusów.
    __________________________
    Pozdrawiam

  4. #4

    Dołączył
    Nov 2020
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    6
    Wiecie co?
    Mieliście racje... to po prostu durna nieszczelność. A powodem był mój głupi pomysł zwiększenia średnicy króćca n75 pierburga (5mm, oryginal n75 8mm) poprzez oklejenie taśmą izolacyjną. Trzymało się do momentu ... wężyk zleciał autko nie wiedziało jak się zachować to przeładowywało i szarpało + dodatkowo mocno naciągnieta wtyczka do n75 stwierdziła że się urwie. Winny sprawy - moje przekombinowanie. Jutro oddaje ttke na zmiany przewodów na prawidłowe o otworze 5mm, nowy DV i próbę szczelności. Martwi mnie ta próba szczelności bo pod maska dalej zbędny n249 i n112 który może generować problemy. Zobaczymy w praniu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •