Pokaż wyniki od 1 do 15 z 52

Wątek: Porsche Cayman 987.2 2.9 PDK

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #34
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Ostatnio sporo się działo przy aucie.
    Wpadło zawieszenie gwintowane BC Racing - konkretnie Y-07-BR-RA z 30-stopniową regulacją twardości amortyzatorów. Twardość sprężyn przednich 5kg, a tylnych 6kg. Przód z możliwością regulacji kąta pochylenia.
    PXL_20230224_083258361.jpg

    O ile dostęp do przedniego mocowania amortyzatorów jest stosunkowo łatwy, to niestety tylne mocowanie jest przykryte osłoną. A żeby się do niego dostać to trzeba zdemontować połowę plastików w aucie. Aż trudno uwierzyć, że Porsche tak słabo to przemyślało.
    PXL_20230312_170806066~2.jpg

    Najtrudniejszy był demontaż fabrycznych amortyzatorów. Z tyłu trzeba było zdemontować m.in. półosie, na dodatek łączniki stabilizatora się zapiekły i konieczna była wymiana na nowe.
    PXL_20230312_164811250~2.jpg

    Sama regulacja wysokości też nie należała do najszybszych, bo zmiana jednej wysokości wpływa na pozostałe. Optymalnie byłoby to robić na wagach, ale aktualnie nie miałem do nich dostępu. Finalnie zawieszenie zostało obniżone o ok. 18mm z przodu i ok. 20mm z tyłu. Nie jest to dużo, ale auto służy do normalnej jazdy i ma być w miarę komfortowe. Poza tym zbyt duże obniżenie powodowałoby konieczność zastosowania regulowanych wahaczy, a chciałem tego uniknąć. Na szczęście regulacja wysokości w BC Racing jest dość prosta i można coś zmienić w przyszłości o ile będzie taka potrzeba. Całość prac zajęła ok. 20h.
    PXL_20230325_122050783.jpg

    Ze względu na to, że rozebrane było pół auta, to postanowiłem pójść za ciosem i wymienić nieszczęsną opadającą podsufitkę. Ceny za wymianę podsufitki z demontażem w warsztatach były tak niedorzeczne, że uznałem, że warto spróbować to zrobić samodzielnie. Konieczne było zdemontowanie jeszcze kilku plastików i słoneczników, a następnie cała zabawa z przygotowaniem powierzchni tj. usuniecie starego materiału i pianki z klejem.
    PXL_20230319_125519303.jpgPXL_20230319_133126550.jpg

    Materiał niestety nie jest identyczny, ale bardzo zbliżony. Do klejenia użyłem kleju kontaktowego spray-kon moto. Jak na pierwszy raz to wyszło całkiem nieźle, oczywiście są drobne niedoskonałości, ale w większości bedą przykryte słonecznikami.
    PXL_20230324_143520269~2.jpg

    Ostatni temat jaki ruszyłem przy okazji ww prac to demontaż aftermarketowych rozwiązań, które przyjechały z Japonii, tj. jakiś antyradar i radio Pioneer. Prace są w toku, kilkadziesiąt metrów przewodu już wyleciało i jestem na etapie poszukiwania radia z android auto i carplay.
    Ostatnio edytowane przez kaba ; 26-03-2023 o 18:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •