Pokaż wyniki od 1 do 15 z 52

Wątek: Porsche Cayman 987.2 2.9 PDK

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2006
    Kolor
    srebrny
    Posty
    204
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    ale tu kolega pisał raczej o danej sprawie, nie ogóle.
    Każda wypłata odszkodowania to strata dla ubezpieczyciela - to logiczne.
    Jeśli ktoś się ubezpieczy za 500zł lecąc na wakacje i zginie w katastrofie samolotowej, a ubezpieczyciel wypłaci z tego tytułu 500tys. zł to zyskał, czy stracił?
    Kluczem tutaj jest stosunek ilości polis, które ubezpieczyciel sprzedaje do wypłat odszkodowań, które musi zrobić.
    W końcu każdy z nas opłaca OC (nierzadko i AC) i ilu z nas korzysta z tego co najmniej raz w roku?

    Nie sądziłem, że tak trywialne rzeczy wymagają tłumaczenia...

  2. #2
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Po pierwsze to nie róbmy tu off topu na temat ubezpieczenia - proszę moderatora o posprzątanie w wątku lub przeniesienie dyskusji do innego działu.
    Po drugie oczywiste jest, że każda opłata to zysk, a wypłata to strata. Ja patrzę z perspektywy klienta. Opłacam składki OC od ponad 10 lat i miałem tylko jedną małą stłuczkę z mojej winy przez ten czas (pewnie max 2 lata składek), czyli przez 8 lat ubezpieczyciel zarabiał na mnie. I takich przypadków jest większość, bo jeśli nie byłby to opłacalny biznes to nie byłoby tylu ubezpieczycieli na rynku. Tak samo podany przykład o ubezpieczeniu podróżnym jest z d*** wyjęty, bo ile osób ginie rocznie na takich wyjazdach, a ile osób płaci składki. Ubezpieczyciel sobie kalkuluje ryzyko na podstawie różnych parametrów i na tej podstawie wylicza wartość składki.
    Czy reasumując nie minimalizacja strat tylko maksymalizacja zysków.
    Ostatnio edytowane przez kaba ; 04-04-2022 o 12:46

  3. #3
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,038
    Cytat Zamieszczone przez MrocznyRasista Zobacz posta
    Każda wypłata odszkodowania to strata dla ubezpieczyciela - to logiczne.
    Jeśli ktoś się ubezpieczy za 500zł lecąc na wakacje i zginie w katastrofie samolotowej, a ubezpieczyciel wypłaci z tego tytułu 500tys. zł to zyskał, czy stracił?
    Kluczem tutaj jest stosunek ilości polis, które ubezpieczyciel sprzedaje do wypłat odszkodowań, które musi zrobić.
    W końcu każdy z nas opłaca OC (nierzadko i AC) i ilu z nas korzysta z tego co najmniej raz w roku?

    Nie sądziłem, że tak trywialne rzeczy wymagają tłumaczenia...
    WOW, serio nie rozumiałeś mojego wpisu i odniesienia do tego co cytowałem? to przeczytaj jeszcze raz...może zrozumiesz.

    KABA - każdy myślący człowiek zrozumiał, no bo oczywiście że chodzi o całą skalę a nie 1 zdarzenia....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •