Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 46 do 52 z 52

Wątek: Porsche Cayman 987.2 2.9 PDK

  1. #46
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Ostatnio sporo się działo przy aucie.
    Wpadło zawieszenie gwintowane BC Racing - konkretnie Y-07-BR-RA z 30-stopniową regulacją twardości amortyzatorów. Twardość sprężyn przednich 5kg, a tylnych 6kg. Przód z możliwością regulacji kąta pochylenia.
    PXL_20230224_083258361.jpg

    O ile dostęp do przedniego mocowania amortyzatorów jest stosunkowo łatwy, to niestety tylne mocowanie jest przykryte osłoną. A żeby się do niego dostać to trzeba zdemontować połowę plastików w aucie. Aż trudno uwierzyć, że Porsche tak słabo to przemyślało.
    PXL_20230312_170806066~2.jpg

    Najtrudniejszy był demontaż fabrycznych amortyzatorów. Z tyłu trzeba było zdemontować m.in. półosie, na dodatek łączniki stabilizatora się zapiekły i konieczna była wymiana na nowe.
    PXL_20230312_164811250~2.jpg

    Sama regulacja wysokości też nie należała do najszybszych, bo zmiana jednej wysokości wpływa na pozostałe. Optymalnie byłoby to robić na wagach, ale aktualnie nie miałem do nich dostępu. Finalnie zawieszenie zostało obniżone o ok. 18mm z przodu i ok. 20mm z tyłu. Nie jest to dużo, ale auto służy do normalnej jazdy i ma być w miarę komfortowe. Poza tym zbyt duże obniżenie powodowałoby konieczność zastosowania regulowanych wahaczy, a chciałem tego uniknąć. Na szczęście regulacja wysokości w BC Racing jest dość prosta i można coś zmienić w przyszłości o ile będzie taka potrzeba. Całość prac zajęła ok. 20h.
    PXL_20230325_122050783.jpg

    Ze względu na to, że rozebrane było pół auta, to postanowiłem pójść za ciosem i wymienić nieszczęsną opadającą podsufitkę. Ceny za wymianę podsufitki z demontażem w warsztatach były tak niedorzeczne, że uznałem, że warto spróbować to zrobić samodzielnie. Konieczne było zdemontowanie jeszcze kilku plastików i słoneczników, a następnie cała zabawa z przygotowaniem powierzchni tj. usuniecie starego materiału i pianki z klejem.
    PXL_20230319_125519303.jpgPXL_20230319_133126550.jpg

    Materiał niestety nie jest identyczny, ale bardzo zbliżony. Do klejenia użyłem kleju kontaktowego spray-kon moto. Jak na pierwszy raz to wyszło całkiem nieźle, oczywiście są drobne niedoskonałości, ale w większości bedą przykryte słonecznikami.
    PXL_20230324_143520269~2.jpg

    Ostatni temat jaki ruszyłem przy okazji ww prac to demontaż aftermarketowych rozwiązań, które przyjechały z Japonii, tj. jakiś antyradar i radio Pioneer. Prace są w toku, kilkadziesiąt metrów przewodu już wyleciało i jestem na etapie poszukiwania radia z android auto i carplay.
    Ostatnio edytowane przez kaba ; 26-03-2023 o 18:13

  2. #47
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Auto trafiło do RS Detailing w Warszawie, gdzie wykonano nastepujące prace:
    - renowacja lakieru,
    - aplikacja powłoki ceramicznej marki Geyon (Infinite base type 1 + Infinite topcoat type 2) o trwałości 5 lat,
    - zabezpieczenie felg powłoką ceramiczną,
    - zabezpieczenie reflektorów przednich folią ochronną,
    - aplikacja "niewidzialnej wycieraczki" na wszystkie szyby.

  3. #48
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Udało mi się w końcu ogarnąć temat radia. Finalnie wpadło SONY XAV-AX3250 z android auto/car play. Sporo zabawy z usuwaniem starych kabli i akcesoriów, konieczna była też przeróbka wiązki na ISO.
    Tak się teraz prezentuje:
    PXL_20230823_132751027.jpg

    Wymieniłem też akumulator na nowy - MOLL 82070. Stary w zimę po dłuższym postoju czasem potrafił już się poddać.
    Od zakupu przejechałem ok 5200km i obecnie na liczniku nieco ponad 79kkm przebiegu.
    Z rzeczy, które zostały jeszcze do zrobienia to nowe tarcze + klocki na przód i tył, ale to już raczej na wiosnę.
    Ostatnio edytowane przez kaba ; 30-08-2023 o 11:36

  4. #49
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Cytat Zamieszczone przez kaba Zobacz posta
    Udało mi się w końcu ogarnąć temat radia. Finalnie wpadło SONY XAV-AX3250

    Tak się teraz prezentuje:
    PXL_20230823_132751027.jpg
    No powiem, że prezentuje się zacnie i jak dla mnie pasuje do wnętrza.
    __________________________
    Pozdrawiam

  5. #50
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Stare radio też było na 2DIN, więc mocowanie i ramka pasowały. Był to najwyższy modelem Pioneera na 2009r. niestety JDM (Japanese domestic market), więc nawet nie było możliwości zmiany języka, wgrania europejskich map czy posłuchania radia. Do tego bluetooth nie zawsze łączył się z telefonem.
    Chciałem coś z fizycznymi przyciskami i prostym interface'm - w tej półce cenowej nie było nic lepszego niż wspomniane SONY. Oryginalne radio porsche PCM 3.0, które nie ma nawet przesyłania muzyki po bluetooth (i ciężko je w ogóle kupić), kosztuje 2-3 razy tyle, a ulepszona wersja PCCM plus z android auto/car play to wydatek ok. 7500zł (tanio nie jest jak to w Porsche). Są jeszcze chińskie klony PCCM na androidzie, ale brzmią jak kupa i nie grzeszą trwałością.
    A tak wyglądały kable przed porządkami:
    PXL_20230508_173553278.jpgPXL_20230508_173606503.jpg

  6. #51

    Dołączył
    Jan 2024
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    160
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    4
    Swojego czasu planowałem kupić Caymana, ale jakoś tak się złożyło, że wyskoczyła budowa domu, pandemia, ceny poszły do góry i się nie udało. Przy czym ciągle gdzieś mi tam jeszcze chodzi po głowie. Obawy miałem co do wielkości. Strasznie mały bagażnik, tak żeby gdzieś podskoczyć z jakąś walizką na wypad.

  7. #52
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Cytat Zamieszczone przez Auto TT Zobacz posta
    Swojego czasu planowałem kupić Caymana, ale jakoś tak się złożyło, że wyskoczyła budowa domu, pandemia, ceny poszły do góry i się nie udało. Przy czym ciągle gdzieś mi tam jeszcze chodzi po głowie. Obawy miałem co do wielkości. Strasznie mały bagażnik, tak żeby gdzieś podskoczyć z jakąś walizką na wypad.
    Trochę chyba przesadzasz z tą wielkością. Jak na 2- miejscowe auto jest moim zdaniem dobrze. Bagażniki są dwa i spora walizka mieści się spokojnie do przedniego. Za nieduże pieniądze można kupić dedykowane walizki do Caymana i wtedy już w ogóle nawet na dłuższy wypad można się wybrać.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •