Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 52

Wątek: Porsche Cayman 987.2 2.9 PDK

  1. #1
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363

    Porsche Cayman 987.2 2.9 PDK

    Moja przygoda z TT się zakończyła, choć nie wykluczam w przyszłości powrotu np. do TTRS
    Czas przedstawić moją nową zabawkę - Porsche Cayman 987.2 (polift) z wolnossącym silnikiem boxer 2.9 (MA120) 265KM i 300Nm.
    Auto z 2009r. sprowadzone z Japonii pod koniec 2017r. W chwili obecnej przebieg to niecałe 74k km. Kolor basalt metalic.
    cayman.jpg

    Więcej fotek TU

    Ciekawsze elementy wyposażenia:
    • dwusprzęgłowa, 7-biegowa skrzynia PDK,
    • pakiet sport-chrono (dwa tryby pracy skrzyni: sport i sport plus z launch control oraz zegar do mierzenia czasu),
    • bi-xenony z doświetlaniem zakrętów i ledy do jazdy dziennej,
    • fotele regulowane elektrycznie, podgrzewane, alcantara + skóra,
    • klimatyzacja, ogrzewane lusterka.

    Najbardziej zależało mi na PDK i pakiecie sport-chrono ponieważ planuję czasem zajrzeć na tor.
    Plany:
    • duży przegląd (wszystkie płyny, filtry, świece),
    • nowy zestaw felg i opon na lato (zastanawiam się czy zostać przy 18" czy pójść w 19"),
    • sprężyny obniżające,
    • naprawa opadającej podsufitki (niestety to częsta przypadłość w tym modelu),
    • wymiana radia (obecnie zamontowane radio Pioneer Carrozzeria niestety tylko z obsługą w języku japońskim) na oryginalne Porsche albo nowszy Pioneer z obsługą Android auto
    • nowy wydech (seryjny jest strasznie cichy).

    Na tą chwilę udało mi się wymienić oświetlenie wnętrza na ledy co zdecydowanie odmłodziło auto w środku i kierownicę na wersję Porsche Sport Design z "normalnymi" łopatkami do zmiany biegów - standardowe rozwiązanie Porsche jest moim zdaniem mało intuicyjne.
    Generalnie nie mam zamiaru odchodzić za bardzo od oryginału, bo jak wiadomo w przypadku Porsche tylko obniża to wartość auta

  2. #2
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Kolego gratki. Bardzo ładne auto

  3. #3
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Sliczny prosiak, ogladalem srebrnego to paskudny ale czarny robi robote
    Ciekawe jak z czesciami i ich cenami.

    Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Srebrny nie jest zły, miała być odmiana po czarnym TT Chciałem żółte, ale na rynku wtórnym kolor nie jest priorytetem. Poza tym tych aut jest po prostu mało w porównaniu do innych marek.
    Może kiedyś będzie mnie stać na to, żeby sobie skonfigurować auto pod siebie
    Co do części to oryginalne w ASO są oczywiście kosmicznie drogie (np. kiera, którą wymieniłem w ASO kosztuje 10k zł), natomiast jest trochę gratów na rynku wtórym (chodzi mi o wyposażenie wnętrza, czy elementy karoserii). Części eksploatacyjne są mniej więcej 2 razy droższe niż w Audi (komplet filtrów ok. 200zł).
    Ostatnio edytowane przez kaba ; 18-01-2022 o 22:18

  5. #5
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Aha dzieki za rozjasnienie tematu, wiele razy przechodzil mi temat porschaka przez glowe i dobrze sie orientowac w temacie na przyszlosc.
    Co do koloru, zolty robi robote faktycznie ale chyba jest tylko 1 na necie, wyposazenie ma wzgledne ale silnik chyba slabszy cos kojarze.

    Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Cytat Zamieszczone przez vixen03 Zobacz posta
    Co do koloru, zolty robi robote faktycznie ale chyba jest tylko 1 na necie, wyposazenie ma wzgledne ale silnik chyba slabszy cos kojarze.
    Jeśli to jest ten, o którym myślę to jest to 981 i wisi od dłuższego czasu (połączenie żółtej karoserii i bezowego środka + sprowadzony z USA, wiec po jakichś przygodach).
    Ja szukałem tylko i wyłącznie 987.2. W DE jak się trafi fajny egz. to szybko znika albo jest drogi (ceny od 25k euro + sprowadzenie + duża akcyza). Dobrym pomysłem jest Dubai, ale tam też wbrew pozorom tych aut nie ma dużo i w moim zasięgu cenowym były przeważnie przedlifty z tiptronicem i sporymi przebiegami. Ceny niższe niż w Europie, ale jak doliczysz wszystkie koszty to też nie jest tak różowo (zależy od jakiej kwoty policzą Ci cło, vat i akcyzę a i koszty transportu morskiego i drogi dolar dokładają swoje). Uciekł mi bardzo fajny Cayman S w Dubaju - miałem już umówione oględziny, ale w międzyczasie się sprzedał. Na US za bardzo nie patrzyłem, bo na aukcjach był mniejszy wybór niż w PL i kupujesz kota w worku.

  7. #7
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez kaba Zobacz posta
    Jeśli to jest ten, o którym myślę to jest to 981 i wisi od dłuższego czasu (połączenie żółtej karoserii i bezowego środka + sprowadzony z USA, wiec po jakichś przygodach).
    Ja szukałem tylko i wyłącznie 987.2. W DE jak się trafi fajny egz. to szybko znika albo jest drogi (ceny od 25k euro + sprowadzenie + duża akcyza). Dobrym pomysłem jest Dubai, ale tam też wbrew pozorom tych aut nie ma dużo i w moim zasięgu cenowym były przeważnie przedlifty z tiptronicem i sporymi przebiegami. Ceny niższe niż w Europie, ale jak doliczysz wszystkie koszty to też nie jest tak różowo (zależy od jakiej kwoty policzą Ci cło, vat i akcyzę a i koszty transportu morskiego i drogi dolar dokładają swoje). Uciekł mi bardzo fajny Cayman S w Dubaju - miałem już umówione oględziny, ale w międzyczasie się sprzedał. Na US za bardzo nie patrzyłem, bo na aukcjach był mniejszy wybór niż w PL i kupujesz kota w worku.
    Oj ten żółty był dosyć niezłym zgniotem. Sam się zastanawiałem czy być wierny TT, czy poszukać Caymana, ale w końcu jednak miłość wybrała i kupiłem TTsa. Z chęcią bym kiedyś porównał obydwa auta

  8. #8
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Cytat Zamieszczone przez KrzysiuProgramista Zobacz posta
    Oj ten żółty był dosyć niezłym zgniotem. Sam się zastanawiałem czy być wierny TT, czy poszukać Caymana, ale w końcu jednak miłość wybrała i kupiłem TTsa. Z chęcią bym kiedyś porównał obydwa auta
    Ja też się mocno zastanawiałem nad TTRS 8J lub TTS 8S, ale z drugiej strony chciałem coś innego.
    Cayman pod względem wyposażenia przegrywa z TT 8J, nie mówiąc już o 8S, natomiast ma inne zalety.
    Może uda nam się spotkać na jakimś zlocie np. na wiosnę.

  9. #9
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez kaba Zobacz posta
    Ja też się mocno zastanawiałem nad TTRS 8J lub TTS 8S, ale z drugiej strony chciałem coś innego.
    Cayman pod względem wyposażenia przegrywa z TT 8J, nie mówiąc już o 8S, natomiast ma inne zalety.
    Może uda nam się spotkać na jakimś zlocie np. na wiosnę.

    Mam taką nadzieję

    A co do porównania, to zgadzam się, że wyposażenie się różni, ale nic nie wygra z Boxerem i tylnym napędem Jak przeglądałem zagraniczne fora, to ludzie pisali, że jak już kupować RS'a to lepiej skłonić się w kierunku Porsche.

  10. #10

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań/Komorniki
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2007
    Kolor
    granatowy
    Posty
    217
    Gratuluję autka! Czad!!! Sam od jakiegoś czasu choruję na Boxstera z tego rocznika. Powiesz coś więcej na temat kosztów serwisu względem TT 8J?

  11. #11
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Cytat Zamieszczone przez Samurai Zobacz posta
    Gratuluję autka! Czad!!! Sam od jakiegoś czasu choruję na Boxstera z tego rocznika. Powiesz coś więcej na temat kosztów serwisu względem TT 8J?
    Za krótko mam auto, żeby się móc wypowiedzieć w tym temacie, ale tak jak napisałem wcześniej wydaje mi się, że będzie ok 2x drożej niż w przypadku TT8J - 2x więcej oleju, płynu chłodniczego, 2x droższe filtry, więcej cylindrów. Nie mam jeszcze wyceny robocizny za pierwszy planowany serwis, ale mam wrażenie, że będzie drożej - chociażby silnik jest trudniej dostępny, a jego wyjęcie to już gruba zabawa. Sama wymiana dynamiczna oleju w skrzyni to jakieś 2-2,5k zł.

  12. #12

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Cytat Zamieszczone przez kaba Zobacz posta
    Sama wymiana dynamiczna oleju w skrzyni to jakieś 2-2,5k zł.
    Witam.

    Ładna furka.

    Co do wymiany dynamicznej oleju w skrzyni, to nie polecam.
    Wystarczy standardowa wymiana statyczna, a najlepiej wymienić sam olej zrobić około 1000 km i wymienić jeszcze raz już z filtrem -filtrami.

    Cytat z innego forum.

    Witam Was, może się przyda się komuś to co napiszę , mam Rs6 C7 i też chciałem wymienić olej dynamicznie bo większość firm tak zaleca, jednak coś skłoniło mnie do napisania bezpośrednio do ZF, poniżej odpowiedź :

    Witam,
    Standardowa wymiana jaką polecamy to wymiana statyczna, zakładając że użytkownik robi ją regularnie to znaczy jak w załączniku zalecane.

    Nie polecamy wymiany dynamicznej z różnych względów, przy regularnych wymianach od nowości w nowej skrzyni nie odgrywa to dużej roli, ale że szczególnie przy dużych przebiegach ( a takie pojazdy występują bardzo często w warsztatach w Polsce) istnieje duże niebezpieczeństwo wypłukania złogów i ścieru dokładnie spod uszczelniaczy, dalej od ścian wewnętrznych konwertera co może doprowadzić nie tylko do uszkodzenia mechatroniki, ale ze względu na powstanie "przedmuchów" do nieprawidłowej pracy skrzyni i niemożliwości jej do adaptowania. ( znaczy uszkodzenie zostanie tylko przyspieszone, bo i tak znaczy to była „końcówka" żywotności skrzyni), dalej absolutnie jeżeli już decydujemy się na wymianę dynamiczną, nie zalecamy użycia jakiekolwiek chemii. Każda użyta chemia ( mniej lub więcej agresywna) powoduje przyspieszone zużycie okładzin lock-up oraz tarcz sprzęgieł i hamulców. Szczególnie lock-up w konwerterze jest na nią „czuły" i często po użyciu chemii dochodzi do szybkiego spęcznienia i rozkładu okładzin lock-up. Według zaleceń specyfikacji serwisowej naszych skrzyń biegów, po wymianie oleju powinno się przeprowadzić adaptację skrzyni ( po wykasowaniu i analizie wcześniej starych wartości adaptacyjnych).

    Ale jeżeli po wymianie oleju i przeprowadzonej jeździe próbnej, nie występują negatywne objawy po wymianie oleju, to można tą procedurę pominąć, gdyż skrzynia i tak po pewnym przebiegu i zaistnieniu odpowiednich warunków pracy w czasie jazdy, sama się do adaptuje.
    Mit freundlichen Grüssen/Kind regards.

    Grzegorz Fedorowicz

    Key Account Manager

    ZF Automotive Systems Poland Sp. z o.o.
    Oddział Warszawa
    Rondo ONZ 1, 00-124 Warszawa, Polska/Poland
    Tel.: +48 22 544 84 74,
    Fax: +48 22 544 84 71
    Mobile:+48 604 120 333

    Oczywiście, decyzja należy do Ciebie.

    Pozdrawiam.

  13. #13
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Dzięki gigo za podpowiedź, będę miał to na uwadze przy podejmowaniu decyzji.

  14. #14
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    No i uzyj oleju z porsche-niech nikt Cie nie namowi na inny.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #15
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Gdybym sprzedawał skrzynie biegów i ktoś by mnie spytał, czy musi wymieniać olej w skrzyni biegów, czy jeździć do zajeżdżenia i kupić nową... Inna sprawa, że BMW robiło już taki przewał właśnie ze skrzyniami ZF. I wiele z tych skrzyń szło przez to na złom. A sama zacytowana odpowiedź ZF jest dokładnie tego samego poziomu, co niektórych profesjonalistów hejtujących płukanki - jak ktoś robi raz na 200 tyś, to wiadomo, że problemy mogą się szybciej ujawnić.
    Jak dla mnie, to kierować się rozsądkiem i opiniami innych użytkowników. Ja bym szedł w dynamiczną.

    A co do samego Caymana - też swego czasu bardzo mi się podobał. Chociaż jako jedyne w rodzinie bardziej rozsądne TT :P
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •