Moja przygoda z TT się zakończyła, choć nie wykluczam w przyszłości powrotu np. do TTRS
Czas przedstawić moją nową zabawkę - Porsche Cayman 987.2 (polift) z wolnossącym silnikiem boxer 2.9 (MA120) 265KM i 300Nm.
Auto z 2009r. sprowadzone z Japonii pod koniec 2017r. W chwili obecnej przebieg to niecałe 74k km. Kolor basalt metalic.
cayman.jpg

Więcej fotek TU

Ciekawsze elementy wyposażenia:
  • dwusprzęgłowa, 7-biegowa skrzynia PDK,
  • pakiet sport-chrono (dwa tryby pracy skrzyni: sport i sport plus z launch control oraz zegar do mierzenia czasu),
  • bi-xenony z doświetlaniem zakrętów i ledy do jazdy dziennej,
  • fotele regulowane elektrycznie, podgrzewane, alcantara + skóra,
  • klimatyzacja, ogrzewane lusterka.

Najbardziej zależało mi na PDK i pakiecie sport-chrono ponieważ planuję czasem zajrzeć na tor.
Plany:
  • duży przegląd (wszystkie płyny, filtry, świece),
  • nowy zestaw felg i opon na lato (zastanawiam się czy zostać przy 18" czy pójść w 19"),
  • sprężyny obniżające,
  • naprawa opadającej podsufitki (niestety to częsta przypadłość w tym modelu),
  • wymiana radia (obecnie zamontowane radio Pioneer Carrozzeria niestety tylko z obsługą w języku japońskim) na oryginalne Porsche albo nowszy Pioneer z obsługą Android auto
  • nowy wydech (seryjny jest strasznie cichy).

Na tą chwilę udało mi się wymienić oświetlenie wnętrza na ledy co zdecydowanie odmłodziło auto w środku i kierownicę na wersję Porsche Sport Design z "normalnymi" łopatkami do zmiany biegów - standardowe rozwiązanie Porsche jest moim zdaniem mało intuicyjne.
Generalnie nie mam zamiaru odchodzić za bardzo od oryginału, bo jak wiadomo w przypadku Porsche tylko obniża to wartość auta