Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Słabe biegi 4 i 5 u Was też?

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2022
    Płeć
    Skąd
    Gniezno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    3

    Słabe biegi 4 i 5 u Was też?

    Witam,
    mam pytanie czy u Was też tak jest, że 1,2,3 bieg jest ok auto fajnie przyspiesza ale już 4,5 zamulony jakby to był wolnossak? Pytałem w innym miejscu to mnie wyśmiali że to tylko 180 koni a nie 300, no ale jednak turbo pompuje i ten moment obrotowy działa. Chodzi mi o coś takiego czy jadąc np 110 km/h na ekspresówce za jakimś busem, chcecie wyprzedzić na lewym pasie- redukujecie do 4ki? Czy od razu trzeci bieg wpada? Wg mnie on z 4ki powinien jechać, no bo przecież to nie wolnossąca Honda, środek obrotów ma taki że jedzie.
    Może ma ktoś jakiś filmik z takiej ala elastyczności 4-5 bieg? Chętnie zobaczę jak to wygląda.
    Ja się zastnawiałem nad kondycją turbiny + nieszczelności, ewentualnie przepływka? ale teraz to już sam nie wiem.

  2. #2
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Redukcja
    But
    I odciecie i jedzie
    A na powaznie, u mnie 180q nie widze problemu z 4 czy 5 z przyspieszaniem, jezeli jestes w zakresie obrotow 3k plus przyspiesza normalnie wedlug mnie. Moze jakies osobliwe odczucie moze ktos miec inne. Ciezko cos stwierdzic z opisu.

    Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2022
    Płeć
    Skąd
    Gniezno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    3
    No właśnie u mnie np przy 60 km/h trzeci bieg czuje "ciąg" że on chce jechać, jedzie itd. a np na 4-tym biegu mając te 3 tys + to tak jakby miał z 1500 obrotów, nie czuje tego "ciągu"

  4. #4
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Nie ma się co zastanawiać nad osprzętem, tylko od razu robić logi i wrzucić do analizy. Ale i tak nie przeskoczysz faktu że to tylko 180 koni, w dodatku w bardzo ciężkim aucie. U siebie przyzwyczajony byłem do tego że żeby mieć jakąkolwiek dynamikę to muszę utrzymywać auto w wyższej partii obrotów, czasami zredukować do trójki tak jak mówisz.

    A jak w diagnostyke ci sie nie chce bawić to chociaż nagraj filmik onboard jak to u Ciebie idzie..

  5. #5

    Dołączył
    Jan 2022
    Płeć
    Skąd
    Gniezno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    3
    Wachu, czyli sądzisz że takie A3 z tym samym silnikiem jest dużo lżejsze niż TT? Ja mam ośkę, z drugiej strony były przecież też 150-tki, bardziej rzadkie ale były.
    Może warto właśnie logi zrobić na chociażby tym 4-tym biegu? zamiast klasycznie na trzecim? Niby 180 koni ale ta wersja napędzała Octavię RS, a z kolei 150 koni też przecież śmigało w jakimś ciężkim A6 Avant, słynny BEX w A4 ma raptem 190 koni

    No nic to może faktycznie w jakiś dzień, pojeżdzę rozgrzeje dobrze auto i spróbuje zlogować.

  6. #6

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187
    Jeżeli nie chce Ci się robić logów to zmierz kilka razy elastyczność od 60-100 na 4 biegu . Powinna wyjść między 5,4-5,7 przy seryjnej 180-ce. Tylko zwolnij do 50 potem but i od 60 zacznij mierzyć. (mówię o licznikowych wartościach). Jak mi coś w aucie nie gra to zawsze sprawdzam sobie najpierw elastyczność potem logi robię. Ja mam leona 4x4 i stale wychodzi mi 5,7 a w zimie nawet 5.3-5,4 wychodzi.
    Ostatnio edytowane przez Podkopnik ; 04-01-2022 o 23:52
    Prywatny Detektyw https://bez-sladu.pl 501-466-215

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •