Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Ledy z Aliexpress podłączenie (elektryka), uwagi własne.

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2021
    Płeć
    Skąd
    France
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    4

    Ledy z Aliexpress podłączenie (elektryka), uwagi własne.

    Witam,

    CHEAP TUNING ...

    Drodzy miłośnicy TT będę potrzebował waszego doświadczenia przy podłączeniu kilku elementów zakupionych na Aliexpress. Przeglądając kiedyś ten sklepik wpadłem na takie ledy dekoracyjne do środka auta
    https://fr.aliexpress.com/item/40012...27426c37OhCZPd
    Nazwa:  2021-12-29_14h33_29.png
Wyświetleń: 282
Rozmiar:  285.1 KB
    Mówię sobie zobacze co to będzie, zamówiłem, przyszlo po 2 tygodniach (mniej więcej),
    sprawdziłem czy działa i zabralem sie za montaz. Tutaj od razu mowie wam klej nie trzyma,
    więc zainstalowałem na opaski plastikowe. Sa 4ry elementy, teoretycznie 2 na przód(krótszy kabel) i 2 na tył(dłuższy), no à u nas do tyłu za bardzo nie ma sensu dawać, wiec dalem po 2 na każdą stronę(kierowca, pasażer),à można po prostu 2 odciąć i zamontowac tylko po jednym jak komus za jasno . Montaż zajął mi ok 40 minut: założenie opasek, puszczenie kabli w srodkowym slupku pod popielniczka, musiałem odkręcić te trójkąty ozdobne czy co to jest i wtedy te elementy plastikowe od strony pasażera i kierowcy i tam
    ukrylem kable.Za cenę mniej jak paczka papierosów mozna uzyskać jakiś efekt świetlny
    (widoczny na zdjęciach pod linkiem) jak ktoś lubi takie bajery, pilot jest i można zmieniać kolory, opcji jest 16cie (8 kolorów stałych, 4ry opcje mix zmiany kolorów automatycznie i 4ry zmiana kolorow pod muzyke).
    Teraz dając ten element do koszyka wyskoczyło mi kilka innych pozycji, które postanowilem kupic, zachęcony łatwością poprzedniej instalacji. Zamówione produkty przyszły w różnych
    terminach, generalnie od 2och do 6ciu tygodni.
    Zamówione produkty:
    Daje zdjęcia i linki(linki z czasem wygasną)
    1. Taśma ledowa ostrzegawcza na drzwi
    https://fr.aliexpress.com/item/10050...27426c37OhCZPd
    Nazwa:  2021-12-29_14h33_11.png
Wyświetleń: 282
Rozmiar:  182.8 KB

    2. Taśma ledowa na tył auta do
    https://fr.aliexpress.com/item/10050...27426c37OhCZPd
    Nazwa:  2021-12-29_14h32_58.jpg
Wyświetleń: 282
Rozmiar:  43.4 KB

    3. Ledowe światła dzienne z kierunkiem
    https://fr.aliexpress.com/item/10050...3b2e2e0eUOFPCq
    Nazwa:  2021-12-29_14h32_34.png
Wyświetleń: 281
Rozmiar:  415.9 KB
    Kupiłem 3 różne modele (fajnie to wygląda przy testowaniu) i kolory lodowy błękit i biały (ten lodowy błękit jak dla mnie za niebieski jest za bardzo, takie moje spostrzeżenie).

    - 4. Ledowe oświetlenie pod podwozie
    https://fr.aliexpress.com/item/10050...27426c37wYaYoz
    Nazwa:  2021-12-29_14h33_46.png
Wyświetleń: 281
Rozmiar:  281.9 KB


    Szukałem informacji na necie i tutaj, i nie znalazłem nic godnego uwagi co mogłoby mi ułatwić życie. Temat moze byc troche długi, ale mam nadzieje ze sie przyda komus w przyszlosci.
    Dobra przejdę do sedna problematyki. Mam kilka pytań, więc odwołam się do punktacji przedstawionej wyżej w opisie elementow, zeby bylo latwiej ewentualnie odpowiedzieć itd itp.
    1. Taśma ledowa ostrzegawcza na drzwi - nie mam światła w drzwiach, więc tutaj myślałem podpiąć się do oświetlenia w środku auta co zapala się po otwarciu drzwi.
    Puszcze kable w drzwiach i do słupka i do światła w środku Co myślicie o tym pomyśle? Tutaj filozofii nie ma dużej sa dwa kable, czerwony ACC+ i czarny masa(-) Raczej poradzę sobie podlaczyc to do tego światełka. Taki dywers jest że led bedzie sie zapalal też od strony drzwi zamkniętych jak to obejść inaczej ?
    Mozna kombinowac z wyłącznikiem odległościowym, ale chyba nie ma sensu…

    2. Taśma ledowa na tył auta - tutaj kabli jest kilka i opcji podłączenia kilka tzn. mozna podlaczyc swiatlo cofania, stop, kierunki, i światło stałe po włączeniu świateł , ja chce podlaczyc tylko kierunki i światło stopu, tutaj rozkrecilem lampę, znalazlem ścieżki do stopu i kierunków, mase tez znalazłem ^^, Co mi brakuje to nie wiem gdzie podlaczyc
    ACC+ , mam go ciagnac przez caly samochod od akumulatora czy gdzies od bezpiecznikow przy kierownicy, czy jest opcja podlaczyc sie gdzies z tylu tak do plusa tak zeby prad byl po przekręceniu kluczyka czy cos takiego ? Tutaj jeszcze dorzucę że kształt naszej klapy od bagażnika i generalnie jego wykończenie , zaokrąglenia itd nie pasują za bardzo z tym artykułem, jak przymierzałem w dzień to
    efekt wizualny jest ograniczony mocno, powiem wręcz słaby, muszę przetestować w nocy jak to wyglada, oczywiscie dam znac.


    3. Ledowe światła dzienne z kierunkiem - kable sa 3, czerwony ACC+, czarny masa i żółty do kierunku. Niby lajt à jednak nie - zacznijmy od tego że do kierunku nie moge sie dostac(tutaj pytanie z innej beczki - jak wymienic zarowki jak sie przepala)
    próbowałem wykręcić lampe, ale trzeba caly zderzak wykręcić zeby ja wyjac, więc brak dostępu do kierunku brak podłączenia kabla do migającego światła = brak kierunku led (mowie podepnę się do tego małego bocznego w razie co , zobaczę co poradzicie à w razie jak nie będzie działać to będzie BEZ ^^), jak sie podlaczyc do tego kierunku drodzy forumowicze ? Drugi problem gdzie ja mam podłączyć ten kabel ACC+ tak zeby sie led włączył po przekręceniu kluczyka, ciągnąć kabel do tego portu X75(chyba tak to było) pod kierownica ? czy mozna gdzies szybciej to podlaczyc przy akumulatorze czy nie wiem gdzie tam mozna , gdzies przy światłach ?

    4. Ledowe oświetlenie pod podwozie - tutaj nie mam pytań tylko opiszę moje spostrzeżenia - tutaj podłączenie jest łatwe, 2 kable, czerwony ACC+ i czarny masa, mozna bezposrednio do akumulatora dac i działa to na pilota(ten sam system co opisałem przy ledach na początku) , zabrałem się za to, ale odpuściłem bo zimno było i - generalnie jest potrzebny kanał, albo hydrauliczny podnośnik i żaden klej oryginalny na taśmie nie trzyma wiec trzeba dawać na opaski albo szukać innej alternatywy, ja nie chciałem wiercić w podwoziu i dodam że kabel
    do ostatniego leda pod bagażnikiem jest za krotki , więc trzeba go dorobić. Jak mamy to wszystko to instalacja nie powinna zająć więcej jak godzinę…


    Jak ktoś ma pomysła zabójczego to ja z checia poslucham Dodam jeszcze ze wszystkich taśmach żaden klej nie klei, więc znacie moze jakis taki produkt klejący który zdał by egzamin tutaj, super glue odpada tutaj, coś w stylu silikonu i silikonopodobnych klejów, tak zeby mozna bylo spokojnie to zdemontować.
    Jak uda mi się to wszystko porobić to wrzucę zdjęcia dla potomnych
    Ostatnio edytowane przez magic ; 30-12-2021 o 15:13

  2. #2
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    jak dla mnie to straszny agrotuning... wątpię, że ktoś tu będzie chciał to powtórzyć

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2021
    Płeć
    Skąd
    France
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    4
    Cytat Zamieszczone przez kaba Zobacz posta
    jak dla mnie to straszny agrotuning... wątpię, że ktoś tu będzie chciał to powtórzyć
    Prosze nie ubliżajmy rolnikom kolego, szanujmy ich … bez nich nie miałbyś co na talerz włożyć ^^ . Dodałem do posta słowa 'CHEAP TUNING' żeby nie zakłócać równowagi bogatym ^^ bądź osobom wrażliwym o wybujałych gustach. W poście tym zadaje kilka pytań czyli zwracam się o pomoc, jak znasz odpowiedź na jakieś z nich to podziel sie wiedza będe bardzo wdzięczny … . Moje pytania mogłem zawrzeć w 6ciu zdaniach, postanowiłem to jednak trochę rozpisać bo z życia wiem że napewno sie komus przyda ^^, “nigdy nie mów nigdy” - takie stare , ale jare indiańskie porzekadło sprawdza się tutaj jak ulał …

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2006
    Kolor
    srebrny
    Posty
    204
    Co do punktu pierwszego, to opcja pod zasilanie lampki będzie najprostsza, a jak chcesz, żeby zapalało się tylko w otwieranych drzwiach to pewnie najprościej zrealizować to przez jakiś stycznik.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •