Cytat Zamieszczone przez Podkopnik Zobacz posta
Na tym forum, już średnio można na pomoc liczyć jeżeli chodzi o logi. Sam dałem parę logów do oceny ale nikt się nie odezwał. Tyle co ja zauważyłem, to przepływka daje Ci trochę mało powietrza- powinno być bliżej 150g a nawet ponad a u Ciebie jest około 140 max. Temperatura w dolocie rośnie więc cooler by się przydał na pewno Czasy wtrysku na samym końcu są na granicy pętlenia ale chyba nie ma tragedi. Może ktoś coś jeszcze doda.
Dzięki za odpowiedź, coś czuje, że malo powietrza przepływomierz zmierzył może przez opory jakie stawia filtr, jest już taki kwalifikujący się do wymiany, może powtórzę ten pomiar po zmianie filtra jeszcze.
Temperatura w dolocie może być taka przez to, że aktualnie nie mam czerpni powietrza do filtra i zaciąga powietrze od razu za puszką filtra.
Szkoda, bo myślałem, że tutaj się uda uzyskać pomoc, jestem tu już kilka lat i zawsze znajdowałem odpowiedź na pytania jak nie wyszukiwarką to w ostateczności postem, w przeciwieństwie do tego, co wyprawia się na grupach FB

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Cytat Zamieszczone przez gigo Zobacz posta
Witam,

Wg mnie,
Przepływomierz książkowo powinien pokazać około 144g/s czyli 180KM - 20% czyli kwestia błędu marginesu (może na Bp 98 troszkę by skoczyło więcej)
Nie masz żadnych korekt wtrysków, a to bardzo dobrze.
Turbo łanie buduje ciśnienie a zaworek N75 utrzymuje zadane przez komputer.
Sonda również jest w granicach korekt

Jeśli nie ma innych objawów to tylko jeździć
Pozdrawiam.
Dzięki za opinię. Paliwo było 98, ale już tankowane z 3-4 miesiące temu, więc mogło trochę stracić swoich właściwości. Powtórzę jeszcze pomiary z nowym filtrem powietrza, może wtedy więcej powietrza trafi do dolotu i przepływka pokaże tą książkową wartość.