Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Wątek: Nie działa szyba kierowcy

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2021
    Płeć
    Skąd
    Kołobrzeg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    17

    Nie działa szyba kierowcy

    Cześć, mam problem nie działa mi całkowicie szyba od kierowcy. Zaczęło się od tego, że po otwarciu drzwi poszła w dół troszkę i koniec. Ani w górę, ani z przycisku, nie chodzi całkowicie w żadną stronę. Słychać tylko klikanie przy silniczku, ale nic się nie dzieje. Fis, widzi otwarte drzwi zapala światło, szyba żadnych reakcji. Kupiłem drugi taki sam silniczek, efekt taki sam, szyba nie działa wcale, z przycisku też nie, tylko to samo klikanie przy silniczku ale zero reakcji szyby. Napięcie na wtyczce jest. Prawa szyba chodzi normalnie. Gdzie szukać dalej rozwiązania?

  2. #2

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2006
    Kolor
    srebrny
    Posty
    204
    Przejrzeć prowadnicę, czy przypadkiem linka gdzieś nie spadła i nie zablokowała mechanizmu.

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2021
    Płeć
    Skąd
    Kołobrzeg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    17
    Cytat Zamieszczone przez MrocznyRasista Zobacz posta
    Przejrzeć prowadnicę, czy przypadkiem linka gdzieś nie spadła i nie zablokowała mechanizmu.
    Wydaje mi się, że jest ok ręcznie kręciłem rolką, żeby podciągnąć prowadnice.
    Drugi silnik podłączyłem ale tylko luzem na kablu i klikał, i nie pracował. Czy powinien być zamontowany i dopiero wtedy będzie pracował? Bo klikał tylko, jak ten stary jak dostał sygnał żeby opuścić/podnieść szybę

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2006
    Kolor
    srebrny
    Posty
    204
    No nie - silnik powinien się obracać będąc nawet niezamontowanym.

  5. #5

    Dołączył
    Mar 2021
    Płeć
    Skąd
    Kołobrzeg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    17
    No to nie działają oba nawet tylko podłączone do wtyczki. Oba tylko klikają, jak wciskam przycisk od sterowania szybą

  6. #6
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Bezpiecznik by odcia prąd calkowicie, wiec pozostaje wydaje mi sie poszukac schematu jak to jest sterowane dokladnie, bo moze byc opcja ze sterownik modulu komfortu sie wysypal, ale z drugiej strony malo prawdopodobne zeby tylko 1 szyba przestala działać.
    A sprawdz miernikiem jakie napiecie jest na wtyczce jak włączasz przelacznik szyby.

    Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

  7. #7

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2006
    Kolor
    srebrny
    Posty
    204
    Ja bym jeszcze zdjął silnik i ręką próbował zsunąć szybę do dołu i potem do góry celem sprawdzenia, czy nie ma zbyt dużego oporu - może się zaklinowała.
    Choć dziwnym jest fakt, że wyjęty silnik też nie pracuje, a jedynie klika - może faktycznie zbyt niskie napięcie.

  8. #8

    Dołączył
    Mar 2021
    Płeć
    Skąd
    Kołobrzeg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    17
    Zasilanie jest około 12v jak klikam. Ale są jeszcze, jakieś dziwne skaczące małe napięcia na wtyczce, nawet jak odepne wszystkie kostki z drzwi i od zamka. Nie znam się za bardzo na elektryce ale dziwny przypadek. Dodam że akumulator mam nówkę kupiony 2 tygodnie temu, ale to nic nie zmieniło.
    Zachowuje się jak by dostawał sprzeczne sygnały, albo sygnał otwarcia i zamknięcia był za krótkie albo przerwał, tak mi się wydaje.

  9. #9

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2006
    Kolor
    srebrny
    Posty
    204
    No to może sugerować sterownik komfortu, ale znowu w takich przypadkach najczęściej siada więcej funkcji niż tylko jedna. Przetestuj, czy wszystko pozostałe działa bez zmian (otwieranie klapki wlewu paliwa, bagażnika, zapalniczka, etc...). Ewentualnie, jak masz kogoś z podobnym autem to najprościej podmienić moduł.

  10. #10
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    No, lampka w srodku, zamykanie szyb z pilota itp. Bo raczej wiecej wlasnie siada rzeczy niz tylko 1 szyba. Dziwne by bylo kurde

    Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

  11. #11

    Dołączył
    Mar 2021
    Płeć
    Skąd
    Kołobrzeg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    17
    Lampka się włącza, bagażnik otwiera z pilota o przycisku, podgrzewanie foteli, działa. Nie zauważyłem innych problemów, cała elektronika działa. Zaczęło się, że szyba po zamknięciu drzwi się nie podniosła i przestała reagować na przyciski.
    Szyba pasażera też się zamknie z pilota?

  12. #12
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Jak sa zaprogramowane czyli wlaczony zaplon drzwi zamkniete i opuszczasz sybe do konca i trzymasz chwile przycisk i do gory i trzymasz chwile przycisk. Czyli programowanie szyby standardowe po odpieciu aku.
    Kurde szkoda ze nikt madrzejszy sie nie wypowiada gdzie co szukac. Bo modul komfortu wymieniac w ciemno to tak slabo.

    Ej znalazlem taki temat
    Zapoznaj sie bo podobny problem ktos mial.
    https://www.klubtt.pl/showthread.php...zyb-w-drzwiach

    Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

  13. #13

    Dołączył
    Mar 2021
    Płeć
    Skąd
    Kołobrzeg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    17
    Dzięki za pdorzucenie tematu! Objawy identyczne ale jemu silnik zadziałał na samym kablu luzem, a u mnie dwa luzem i oba ten sam objaw, tylko tykanie. Może przełącznik? Ale nawet po zamknięciu, próbuje się domknąć sama ale tylko tyka. Druga szyba chodzi.

  14. #14
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Nie mam pojecia kurcze, a podepnij moze pod drugi wlacznik ten nowy silnik czy bedzie działać?
    Moze one dzialaja pod obciazeniem np. Aczkolwiek watpie. Innych pomyslow zdalnie mi brak

    Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

  15. #15

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2006
    Kolor
    srebrny
    Posty
    204
    Dokładnie - spróbuj podpiąć drugi włącznik lub bezpośrednio podać napięcie na silnik.
    Z tym, że to nie rozwiązywało by chyba problemu, dlaczego szyba nie chce się unieść po zamknięciu drzwi.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •