Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Szpilki do kolektora FMIC

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    14

    Szpilki do kolektora FMIC

    Dzień dobry,
    Przy okazji wymiany turbiny i po odkręceniu 13. śrub od kolektora, stwierdziłem że przy okazji jednak może wymienię sam kolektor na takowy https://fmic.pl/uklad-wydechowy/1506...oprzeczne.html . Może ktoś jest mi w stanie podpowiedzieć jakich szpilek do niech potrzebuje. Wiem, że muszą być o 1 cm dłuższe.
    Pozdrawiam
    Piotrek

  2. #2
    Awatar pavlofico
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    srebrny
    Posty
    147
    Do kolektora pasują Ori. Zaś do turbiny muszą być dłuższe. Ja miałem ten kolektor i oddałem bo dziury były przestawione o 8mm i nie szło zamontować turbo. Sprawdź zanim zakrecisz .

    Wysłane z mojego CPH2065 przy użyciu Tapatalka

  3. #3

    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    14
    To mówisz, że na początku warto sprawdzić skrajne śruby czy pasują. Patrząc po Twoim zdjęciu to kupiłeś kolektor do silników wzdłużnych https://fmic.pl/uklad-wydechowy/1506...oprzeczne.html, a nie poprzecznych, stąd może problem .

  4. #4
    Awatar pavlofico
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    srebrny
    Posty
    147
    No nie wiem.Ale gość oddał pieniądze bez problemu więc...

    Wysłane z mojego CPH2065 przy użyciu Tapatalka

  5. #5

    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    14
    Zwracam honor w takim razie. Wydaje mi się, że kluczowe są te nacięcia między poszczególnymi kanałami. Dam znać jak mógł będzie pasować. W FMIC wydaje mi się, że mają pojęcie o robocie.

  6. #6
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Kolpi Zobacz posta
    Zwracam honor w takim razie. Wydaje mi się, że kluczowe są te nacięcia między poszczególnymi kanałami. Dam znać jak mógł będzie pasować. W FMIC wydaje mi się, że mają pojęcie o robocie.
    Maja takie pojecie że między innymi sprzedają złom( nie twierdze że wszystko)który się do niczego nie nadaje. Oddaj ten kolektor póki możesz bo to jest akurat właśnie ten przykład. Raz jedna tt z forum na tym stroiłem i powyżej 230 km meka straszna i auto nie generuje wiecej mocy. Po wywaleniu tego dziadostwa został założony seryjny przygotowany przeze mnie. Auto sie ładnie wystroiło generując prawie 270km i 380 nm. Potem czytałem ze inni mieli ten sam problem dlatego jak dla mnie ten kolektor sie do niczego nie nadaje . A przykrecic go to jest jakis koszmar...

  7. #7

    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    14
    To nawet nie będę go wyciągał z pudełka, tylko od razu pójdzie nowa nalepka przewozowa. A modyfikowałeś jakoś kolektor? Jak mam go już na zewnątrz po prawie 4godzinnej walce, to może mogę go jakoś zmodyfikować.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •