Cześć jestem Bartek ksywa Anesiu a to będzie mój mały projekt TT

ZAKUP:
5-11-2021 w granicach godzinny 0:00 stałem się posiadaczem niebieskiego egzemplarza AUDI TT 1.8T wersja 180KM FWD z 1999r z udokumentowanym przebiegiem 173 000 km. Daleko jechać nie musiałem bo 2 ulice dalej

Wyposażenie raczej std. w tej klasie ale jest wszystko co potrzebuje

*FWD
*180KM / 235NM
*climatronik
*wspomaganie
*elektryczne szyby
*radio SONY Bluetooth z zestawem głośnomówiącym i USB ale nie chce czytać mp3 z pendriva jedynie z telefonu bluetooth
*centralny zamek i otwieranie klapy bagażnika z pilota <3
*alufelgi 16 opony zimowe dot 2014 / +letnie dot 2011
*śruby zabezpieczające felgi


HISTORIA AUTA:
Podobno od nowości jeździł jakiś chińczyk po anglii (auto jest oryginalnie wersją EU i kierownica jest po lewej stronie)

Następnie trafił do Polski do fana marki AUDI, który wszystko robił na oryginalnych częściach ( nawet świece były z ASO AUDI) 12 lat jeździła nim jego żona, a przebiegi były rzędu 6tys km rocznie (udokumentowane na gov.pl).

Pod koniec 2020 roku trafił do młodego chłopaka, który zrobił korektę lakieru, lamp i całą masę pierdół kosmetycznych, których nie jestem w stanie przytoczyć bo już się pogubiłem, ale może te najważniejsze:
-wymiana płynu chłodniczego wraz z płukanką (udokumentowane zdjęciami i fv),
-płukanka silnika oraz przejście na olej Motul 5w40 8100 Synthetic + f.oleju, powietrza kabinowy i paliwa,
-wycieraczki BOSCH,
-nawiercane tarcze hamulcowe ZIMMERMANN i klocki przód (dziwne że tarcze drogie, a klocki wrzucone najtańsze - także do wymiany)
-radio sony z zestawem głośnomówiącym <3,
-wiosna 2021 korekta lakieru oraz lamp,
-wymienione świece NGK,
-wyczyszczony układ dolotowy,
-wyprane wnętrze

PLANY/MARZENIA:
Autko kupione jako drugie, z myślą o wieczornych/ nocnych przejażdżkach, czasem jako daily car, a głównie żeby podłubać, i od czasu do czasu pościagać się z kuzynem na TIME ATAKACH itp. (autko kuzyna CIVICa coupe EJ6 1,8 B18C4 coś koło 200KM na wolnossaku - tam jest dużo bliżej auta torowego). Najbliższe są mi tory w Bydgoszczy i Toruniu, później ew. Poznań lub Pszczółki. Nie mogę się doczekać pierwszego spotkania na torze bo obecnie mamy listopad i mam czas się troszkę przygotować.
W 2013 roku miałem civica VIgen ej6 i do TT jest ogromna przepaść - tam nie było klimy, grzanych siedzeń i innych luksusów, w dodatku w mojej opinii civic się tak dobrze nie prowadził ale chętnie porównam te auta z kuzynem bo sporo czasu minęło

Planem jest utrzymać w dobrej kondycji, troszkę poprawić fabrykę i cieszyć się jazdą

LISTA DO ZROBIENIA:
*nowe sportowe klocki przód
*nowe sportowe klocki/ tarcze tył nawiercane
*magiel regeneracja/ uszczelnienie
*klejenie uchwyty lamp przednich
*do naprawy zderzak/ lakierowanie
*nowy grill plaster miodu
*ew. wymiana lamp tył na EU lub przeróbka
*naprawa wyświetlacza FIS
*naprawa podgrzewania fotela kierowcy, jeśli będzie to możliwe
*wywalenie alarmu bo mnie do szału doprowadza…
*dorobienie drugiego kluczyka
*opony typu semi slick do jazdy na tor wraz z felgami 16”
*nowe opony do jazdy na co dzień
*naprawa / wymiana uszkodzonej lampki centralnego oświetlenia wnętrza
*hałasujący głośnik w drzwiach po stronie kierowcy
*zabezpieczenie rdzy przy chlapaczach przednich kół
*sportowa kiera
*podniesienie mocy
*podłubać w zawieszeniu, może sprężyny EIBACH, amorki KONI, tuleje itp.

Jak tak czytam to dość długa ta lista się zrobiła … :P

Poniżej przerzucam zestawienie już odhaczonych pozycji:
ZROBIONO:
listopad 2021:
*zacisk tylny prawy regeneracja/naprawa
*nowe gumy maglownicy przegubów
*nowa linka hamulca ręcznego
*wyciek oleju spod korka spustowego/ gwintowanie uszczelnienie
*zaprawka błotnika lewy przód
*cdn.

Zdjęcia w momencie zakupu: