Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Niskie ciśnienie oleju

  1. #1

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    gdzieś w polsce
    Pojemność
    1.8T
    KM
    120
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zgruzowany
    Posty
    26

    Niskie ciśnienie oleju

    Ktoś może jakiś pomysł na niskie ciśnienie oleju na biegu jałowym? Silnik po remoncie zgubił jakiś czas później oilpress na jałowym. Od ok 1000 obrotów jest wszystko okej.
    Zmienione ponownie po remoncie:
    Pompa oleju, łańcuszek, fazator, łańcuszek, panewki jedne i drugie, walki, głowa też była obrobiona przy remoncie, podstawka filtra wraz z zaworkami, zmieniony filtr oleju, olej wielokrotnie. Brak dalszych pomysłów. Oczywiście problem występuje po rozgrzaniu silnika, kiedy olej jest w roboczej.

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,
    Sprawdź czujnikiem mechanicznym, a on prawdę powie jakie masz ciśnienie, oczywiście na gorącym silniku.
    Być może to tylko czujnik ciśnienia, skoro tyle części zostało wymienione
    lub (co gorsza) źle spasowane (za luźno) panewki główne i korbowodowe. Jakieś stuki występują ?
    Pozdrawiam.

  3. #3

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    gdzieś w polsce
    Pojemność
    1.8T
    KM
    120
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zgruzowany
    Posty
    26
    Stuki nie występują, rzęzi tylko nienapięty łańcuszek z braku ciśnienia. Manometr pokrywa się z kontrolką olejarki i zegarem w kabinie czyli przy dobrze rozgrzanym silniku spada ciśnienie nawet do 0,8b ale nie niżej. Wyczytałem gdzieś, że może być to wina dyszy natrysku na denko tłoka, jednak nie wiem czy to może być to. Panewki były sprawdzane przy okazji ponownej rewizji słupka, podejrzewałem panewki i pojechały na szlif razem z całym słupkiem, okazało się, że nie trzeba, drugi serwis potwierdził tę rewelacje, jednak żaden nie znalazł uszkodzenia mechanicznego słupka.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •