Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 19

Wątek: Tylne prawe koło słabo/nie hamuje

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2006
    Kolor
    srebrny
    Posty
    204

    Tylne prawe koło słabo/nie hamuje

    Po zmianie kompletu hamulców na (podobno) renomowanego Stop-Techa dotknął mnie taki problem, że tylne prawe koło praktycznie nie hamuje wciskając hamulec zasadniczy. Ręczny trzyma.
    Stopień "niehamowania" jest taki, że nawet nie ściąga całej rdzy z tarczy po kilkudniowym postoju. Ale znowu, przy ostrym hamowaniu auta nie ciągnie w pole.
    I teraz, co zrobiłem podczas wymiany kompletu - tłoczki przejrzane (bez rdzy), nasmarowane wazeliną pod gumkami, prowadnice wyczyszczone (bez rdzy), nasmarowane smarem ATE, wymienione gumki prowadnic, zacisk wyczyszczony, jarzmo wyczyszczone... No ogólnie wydaje mi się, że niczego nie pominąłem. Do wciskania tłoczka też użyłem zestawu, a nie młotka i przecinaka...

    Co mi pozostało - odpowietrzenie zacisku??

  2. #2

    Dołączył
    Jun 2021
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    17
    No jeżeli odpowietrzenie pominołeś to nie miało prawa hamować.

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2006
    Kolor
    srebrny
    Posty
    204
    No, jakos trzy pozostałe koła hamują. A powietrza do układu przecież nie wpuszczałem.

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    121
    Cytat Zamieszczone przez MrocznyRasista Zobacz posta
    No, jakos trzy pozostałe koła hamują. ...
    Twoje szczęście.

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2021
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    17
    Napisałeś po zmianie kompletu hamulców. Czyli rozumiem że i zaciski. Nie musisz wtedy specjalnie ,, wpuszczać powietrza" to się samo znajdzie.

  6. #6

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2006
    Kolor
    srebrny
    Posty
    204
    Nie - zacisków nie zmieniałem.
    Gdybym zmieniał to oczywistym byłoby odpowietrzenie.

  7. #7

    Dołączył
    Jun 2021
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    17
    Żeby dobrze ocenić stan tłoczków trzeba je wycisnąć z zacisku. Wystarczy podpompować pedałem wtedy się wysunie. Należy uważać by nie za dużo bo może wyjść na tyle że złapie powietrza. Może tak się zdarzyło tobie. Bo rozumiem że wyciskałeś, czy tylko to co wystawało obejrzałeś?. Trzeba wycisnąć ,nasmarować i wkręcić w zacisk . Najlepiej zrobić to kilka razy by dobrze smar się rozprowadził. Czy w miarę lekko się wyciska i potem wkręca? Bo może wymaga czyszczenia wewnątrz, bądź regeneracji ?

  8. #8

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2006
    Kolor
    srebrny
    Posty
    204
    Ciekawa sprawa z tym moim tylnym kołem - wymieniłem dzisiaj płyn hamulcowy, więc i zacisk odpowietrzony, koło na ręcznym, czy przy naduszeniu pedału hamulca stoi, w trakcie jazdy przy mocnym hamowaniu auta nie ściąga, przy zaciągniętym ręcznym i póbie ruszenia tył auta "przysiada" równo z lewej i z prawej strony, a.... rdzawy nalot na tarczy jak był tak jest.
    O co kaman??

  9. #9

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187
    Z opisu wynika, że cały proces przeprowadziłeś na odwal się. Tłoczek zapewne jest zapieczony. Jak nie wyjmiesz tłoczka całego to nie sprawdzisz całej jego powierzchni. Zacisk jest aluminiowy i gumki które uszczelniają tłoczek wchodzą w rowki w których zazwyczaj aluminium się utlenia i puchnie przez co ściska tłoczek coraz bardziej na o ringach . Zazwyczaj to jest przyczyną tego, że tłoczek "stoi". Jak chcesz przeprowadzić pełną regenerację to zacisk się zdejmuje wymienia wszystkie gumki, poleruje tłoczek jak ma jakieś zabrudzenia i powierzchowne zatarcia, czyści rowki w zacisku i wtedy nie ma taki problemów. Wystarczy przeprowadzić test i sprawdzić jak łatwo wysuwają się tłoczki w obu zaciskach, tylko trzeba je odkręcić, zdjąc klocki wcisnąć hamulec a druga osoba powinna patrzeć który zacisk pierwszy się wysuwa a który wcale. Potem można też zblokować ten zacisk który pracuje prawidłowo i przekonać się ile siły musisz użyć, żeby wycisnąć zapieczony tłoczek. Oczywiście regenerować należy oba .
    Prywatny Detektyw https://bez-sladu.pl 501-466-215

  10. #10
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Ja mialem podobny przypadek i okazal sie tliczek w srodku uszkodzony

    Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

  11. #11

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2006
    Kolor
    srebrny
    Posty
    204
    "na odwal się"... Aha... gdyby tak wszyscy mechaniury robili "na odwal się" jak ja, to pewnie stan techniczny wielu aut byłby o wiele lepszy.
    Dzisiaj jeszcze raz rozebrałem zacisk i niczego się nie dopatrzyłem - prowadnice chodzą luźno, na ręcznym trzyma jak szatan, na nożnym też... Od wewnętrznej strony tarczy nie widać nalotu rdzy, więc pewnie dlatego tak trzyma.
    Chociaż po zaciągnięciu ręcznego i od zewnętrznej strony widać, że klocek przylega do tarczy.
    Nie rozumiem...
    Tłoczek jest raczej ok, bo po podważeniu gumki nie było tam ani jednego wżeru.

  12. #12
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Ja mialem w a4 tak ze wygladalo z zewnatrz okey itp ale nie wysuwal sie jak nalezy, okazalo sie ze w srodku w zacisku wszystko zgnilo i nie dalo sie tloczka nawet wyciagnac z tego co pamietam, jedyna opcja bylo brac po regenrwcji nowy zacisk caly.

    Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

  13. #13

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2006
    Kolor
    srebrny
    Posty
    204
    Przy wkręcaniu tłoczka nie czułem nawet najmniejszego oporu, a mam porównanie ze swoim drugim autem, gdzie jak tłoczek stanął, to nie było szansy go ruszyć. Tym bardziej ciężko mi uwierzyć, że przy 160tys. km VW/Audi tłoczek aż tak by zgnił.
    Ponadto, wymieniałem płyn hamulcowy i jego kolor też nie zwiastował, jakoby ten hamulec był w agonii.

  14. #14
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Podpowiadam tylko co mozna zobaczyc. Wiesz przez neta to takie trafianie kula w plot.
    Mi zgnil przy 210tys. I tylko jeden, jakim cudem nie mam pojecia.

    Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

  15. #15

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2006
    Kolor
    srebrny
    Posty
    204
    No, ale znowu tłoczek, czy prowadnice przy całkiem nowych tarczach i klockach nie wykonują aż tak dużego ruchu żeby się nie dało go ruszyć.
    Coś czuję, że jeszcze będę klął na te super hiper StopTech, które zakupiłem...

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Wczoraj zdjąłem zacisk, prowadnice czyściutkie, na smarowane, chodzą luźno. Przełożyłem klocki stronami, bo są symetryczne i po zaciągnięciu ręcznego widać że klocek dotyka tarczy. Ale po jeździe ruda z tarczy nie schodzi, no i sama tarcza nawet szczególnie się nie nagrzewa. Dziwne...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •