Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: TT 8N Roadster, pytanie o pompę dachu

  1. #1

    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    41

    TT 8N Roadster, pytanie o pompę dachu

    Siemanko!
    Zmagam się ze swoim dachem w Roadsterze.
    Przecieka mi silownik dachu, chciałbym się za niego zabrać. Olej aktualnie jest na takim poziomie, ze dach swobodnie można otwierac i zamykać ręcznie, bez żadnego oporu, możliwe, że oleju prawie wcale nie ma lub generalnie nie ma.

    Aktualnie po odblokowaniu dachu zapala się żółta kontrolka, opuszczają się szyby lecz pompa nie startuje. Czy to normalne zachowanie pompy, że w przypadku braku oleju pompa nie rusza, czy jednak mimo wszystko cokolwiek powinno zabuczeć? Po recznym zlozeniu dachu szyby wracają na swoje miejsce, a podczas ręcznego zamykania, chwile po uniesieniu szyby się opuszczają.
    Szukalem bezpiecznika pompy ale nie mogę go nigdzie namierzyć. Od czego najlepiej zacząć poszukiwania? Wczesniej miałem założony hardtop i nie używałem dachu.

    Wiem, że to kolejny temat dotyczący dachu, ale głównie zależy mi na infomacji czy bez oleju pompa powinna w ogole ruszyć, a moze przy okazji nakierujecie mnie na jakiś trop.

    Pozdrawiam!

  2. #2

    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    41
    Pompa sama w sobie działa gdy zwieram przekaźniki, czy ktoś wie jak sprawdzić miernikiem przełącznik sam w sobie? Pokazują mi sie jakieś wartości rzędu 6V na przełączniku, coś mało, nie? Do czego jeszcze zaglądnąć?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •