Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 61 do 68 z 68

Wątek: Silnik nie dogrzany (było)

  1. #61
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    różnie bywa, ja kupiłem czujnik temperatury w aso i nie wszedł ! , kupilem drugi o takich samych numerach i ten już wszedł ! oba kupione w aso , cuda się zdarzaja.

  2. #62
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jak wenty pracują permanentnie to nawet przy sprawnym termostacie będzie za mocno zbijało pod czas jazdy, wymień czujnik w chłodnicy ten wkręcany od dołu, jest jeszcze mozliwość że coś z modułem wentylatorów nie tak, ale zaczynaj od najtańszych rzeczy. profilaktycznie wymienił bym oba czujniki.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #63
    Awatar BARTUUU
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    254
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    64
    Wiem ze jest jakis "zielony"czujnik gdzie on jest? No i ten drugi tez mi podpowiedzcie,bo chcialbym to ogarnac bo to niezdrowo jak maszyna nie ma optymalnej temperatury

  4. #64
    Awatar tuzio5
    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    90
    BARTUUU Sprawdź poprawność działania sterownika wentylatorów, czy załącza Ci on dwa biegi(na wtyczce zwierasz z masą lewy lub prawy pin). Sprawdź poprawność połączeń, przy wtyczkach do czujników. I tak jak gregor10 pisze czujnik może być właśnie winowajcą całego zamieszania. Jak jest na blacie około 80c wenty nie powinny śmigać. Na którym biegu pracują jak chwile pochodzi motor?

    Edit:
    Jak spuszczłeś płyn chłodniczy to wiesz gdzie jest "kranik" do spuszczania i zaraz nad nim jest właśnie czujnik temperatury który załącza wenty, do niego idzie wtyczka, a w tej zwierasz piny z masą i sprawdzasz działanie.
    Ostatnio edytowane przez tuzio5 ; 16-11-2012 o 01:35

  5. #65
    Awatar maciekk
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    217
    Ostatnio gdy jadę bez włączonego ogrzewania to temp silnika ładnie trzyma 90 stopni ale gdy odpalę ciepełko to temp spada do ok 80 stopni, gdy postoję troszkę w korku to rośnie do 90 ale jak ruszę to spada do tych 80. Czy tak ma być ? Czy termostat pada ?

  6. #66

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Pierwsze objawy gdy termostat mówi papa. U mnie przy klimie na HI ustawionej czyli na maxa mam chyba 90 stopni na klimatroniku minimum 88.

  7. #67

    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebny
    Posty
    33
    Witam wszystkich forumowiczów.Mam podobny problem co BARTUUU mianowicie na zegarach po zagrzaniu motoru temperatura pokazuje 90°C i raz na czas spadnie do 80°C i zaraz wróci do 90°C a na climatroniku kanał 49 jest cały czas 81-82°C. Wąż dolny tam gdzie znajduje się termostat jest letni. Na postoju jak dużej postoje wzrasta do 87°C i w tedy wąż jest gorący a zaraz po ruszeniu od razu spada do 81-82°C .Termostat wymieniałem jakieś 1000 km temu i czujnik zielony wymieniłem parę dni temu. Proszę o pomoc bo już nie mam koncepcji co to może być.

  8. #68
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    w ramach info dla potomnych,
    temp na klimatroniku i zegarach byla wzorcowa - zegar szybko (ok 3 km od zimnego startu ) wskakiwal na 90 stopni,
    po wymianie zielonego czujnika temp (nowy ori) baaaaardzo dlugo zaczelo zajmowac auto dojscie do 90 stopni, do 70 szedl ladnie, dalej meczyl sie niesamowicie niemal stawal przy ok 77 na klimatroniku (kanal 49) i potrafil tak stac nawet kilkanascie km zanim wszedl na 90 stopni na tarczy i ok 88 na klimatroniku.
    Po wymianie nowego czujnika na kolejny wszystko wrocilo do normy.
    Pointa: diagnoze zaczynac od czujnika,
    koszt nowego znikomy (podpowiedz skoda ma ten sam ), moze to bedzie to, a nawet jesli nie, nowy czujnik i tak nie zaszkodzi, a finansowo na pewno nie zrujnuje
    pozdrawiam

    "Love Them BOTH" - M.

Podobne wątki

  1. Regulacja szyby w drzwiach - wiem, było już1000x razy, ale...
    Przez Łukasz_TT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-05-2016, 09:53
  2. Czas na obniżenie auta , żeby lepiej było.
    Przez lelu666 w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-10-2011, 15:32
  3. No to żeby nie było ... ;)
    Przez Jaqob w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-04-2011, 17:16
  4. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-04-2011, 16:46
  5. Zamykanie okna - tego jeszcze nie było ?
    Przez xylo w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-07-2008, 18:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •