Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 68

Wątek: Silnik nie dogrzany (było)

  1. #1

    Silnik nie dogrzany (było)

    Czesc,

    Pare osob pisale, ze tez sie z tym zmagalo - temperatura silnika rosnie tylko do 70st, przy ewidentych korkach i duzo w miejscu rosnie do 90, ale wystarczy dlug prosta i znow jest ok 70st. To wsystko wg wskaznika tempertury na desce.

    Przyznam, ze przymierzalem sie juz do wymiany plynu chlodniczego, odpowietrzania ukladu, zmiany termostatu i dalszego glowkowania, az zrobilem to co powinno byc zrobione od razu, bez kosztów i trwa 10 sec i o czym wiedzialem, ale jakos nie moglem sie w sobie zebrac:

    w trakcie jazdy wcisnac i przytrzymac przycisk recyrkulacji powietrza, wcisnac nawiew na gore (trzymajac nadal recyrkulacje), puscic oba. Na wyswietlaczu pojawi sie 1C. Pokretlem od temperatury w prawo az dojdzie sie do kodu 51C, wtedy jeszcze raz przycisk recyrkulacji.

    No i zobaczylem, ze samochod grzecznie rozgrzewa sie do 90 (pomimo 70 na desce) i juz tak zostaje, mimo ze na desce potrafi z 90 spasc do 70, etc.

    Wiem, ze pewnie wszyscy to wiedzą, ale moze komus to pomoze.

    Pozdrowka,
    Marcin

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    ja np nie wiedzialem zaraz idę to sprawdzić
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    000
    Posty
    155
    Cytat Zamieszczone przez payne100
    Wiem, ze pewnie wszyscy to wiedzą, ale moze komus to pomoze.
    Ja pierdykam stary ale teraz pojechales - mysle ze wiekszosc forumowiczy zdaje sobie sprawe i jest swiadoma o kodach climatronic'a. No ale wazne sa checi - chciales dobrze - to sie liczy.
    P.S. Proponuje wpisac w wyszukiwarce "kody climatronic" znajdziesz w tym temacie pozostale informacje ktore moga okazac sie uzyteczne.
    ...

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez odeen
    Cytat Zamieszczone przez payne100
    Wiem, ze pewnie wszyscy to wiedzą, ale moze komus to pomoze.
    Ja pierdykam stary ale teraz pojechales - mysle ze wiekszosc forumowiczy zdaje sobie sprawe i jest swiadoma o kodach climatronic'a. No ale wazne sa checi - chciales dobrze - to sie liczy.
    P.S. Proponuje wpisac w wyszukiwarce "kody climatronic" znajdziesz w tym temacie pozostale informacje ktore moga okazac sie uzyteczne.
    Przeciez nie nabijam sobie jakichs punktow za dobre uczynki... Ja to tez juz dawno widzialem, ze mozna sporo z klimatronika wyciagnac, ale jak widzialem te dluga liste kodow, etc to jakos brakowalo mi odwagi zeby wreszcie sprobowac. A jak juz sprobowalem to sie pochwalilem, bo to faktycznie banal. No ale ja jestem z tych co jak bedą wreszce wkladac wtyczke VAGa to najpierw 10 zdrowasiek...

    Pozdrowka,
    Marcin

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2007
    Skąd
    łód¥
    Posty
    51
    Tez jakos tego nie wyczytalem mam ten sam problem z temperatura.. identyczne objawy tak jak u Payne100... sprawdzilem dzis klimatronikiem i chociaz na wskazniku 70-80 to wg klimatronika stoi caly czas 90 stopni... troszke mi ulzylo.. ale co teraz zrobic zeby wskazanie na liczniku bylo ok? nie lubie jak jest jakies.. niedociagniecie w furze

  6. #6
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Poszujaj na forum dużo pisaliśmy na tan temat
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez herflick
    Tez jakos tego nie wyczytalem mam ten sam problem z temperatura.. identyczne objawy tak jak u Payne100... sprawdzilem dzis klimatronikiem i chociaz na wskazniku 70-80 to wg klimatronika stoi caly czas 90 stopni... troszke mi ulzylo.. ale co teraz zrobic zeby wskazanie na liczniku bylo ok? nie lubie jak jest jakies.. niedociagniecie w furze
    Szukaj info odnośnie problemow z silniczkami krokowymi. Faktycznie bylo troche namiarow na zaklady/osoby, ktore potrafią ta naprawic, ale nie obejdzie sie bez wyjecia calego modulu wskaznikow, a to mnie troche przeraza.

    Marcin

  8. #8

    Dołączył
    Aug 2008
    Skąd
    Wałbrzych/Galway
    Posty
    62
    No i witam w gonie Tenam problem hehe pokazuje 70 jest 90 troche wkurzaja te wskazni, slysze, zee paliwo, to obroty, albo predkosciomierz. Audi powinno sie barziej postara albo masowa wymiane zaproponowac

  9. #9
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    witam, i ja sprawdzilam...

    wskazowka pokazuje 70, komp. 90 i jak w morde nic innego..

    no.. chyba ze inne tam pierdoly.. :PP


    =========
    Vorspung durch Technik

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ale sprawa nie jest tak oczywista jak by się to wydawalo a to dla tego że climatronic bierze sygnał z mod. comfortu a zegary mają swój dodatkowy czujnik i w przypadku jego awari lub zwarcia sprawny zegar będzie pokazywał błędne parametry
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    ZUCZEK, to jak to jest w koncu? Tez mam taki objaw. U mnie waha sie pomiedzy 80 a 90, a na climatronicu jest 90 i ani stopnia wiecej. Co smieszniejsze, rok temu rozwalila mi sie pompa wody i jak wiadomo wtedy temperatura rosnie bardzo szybko i wskazowka pokazywala np 110 st a climatronic jak zwykle pokazywal 90 st co bylo totalna bzdura. U mnie zawsze pokazuje 90 st, nigdy 91 Wracajac do problemu, to moim zdaniem problem o ktorym piszecie to po prostu np. uszkodzony termostat a nie biedny licznik, na ktory jest zwalana cala wina

  12. #12
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No właśnie climatronic nigdy nie pokazał mi więcej jak 90 a licznik czasem jak się w upalne dni daje w dechę trochę się wychyla to normalny objaw a climatronic stoi jak wbity. w każdym razie jak napisalem licznik bierze z czujnika tego zielonego a climatronic z mod komforu.

    [ Dodano: 5 Październik 2008, 21:22 ]
    ja jednak stawiam na czujnik
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #13

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    000
    Posty
    155
    Sprobujcie kod 49 zamiast 51 i dajcie znac jakie sa odczyty na nim.
    ...

  14. #14
    Ano wlasnie! Skad jest brana wartosc dla kodu 49!? Bo u mnie to dokladnie wartosc, ktorą pokazuje wskaznik na desce! Zazwyczaj ok 20st nizej, ale bywa i 90.

    Marcin

    Cytat Zamieszczone przez odeen
    Sprobujcie kod 49 zamiast 51 i dajcie znac jakie sa odczyty na nim.

  15. #15

    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    41
    Hej,

    tak przy okazji tego tematu, czy ktos z was samodzielnnie wymienial juz wklad termostatu? Czy da sie to wogole samemu zrobic i w ktorym dokladnie miejscu znajduje sie termostat?

    Dzieki za pomoc,

    Pozdrawiam,
    Libido

Podobne wątki

  1. Regulacja szyby w drzwiach - wiem, było już1000x razy, ale...
    Przez Łukasz_TT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-05-2016, 09:53
  2. Czas na obniżenie auta , żeby lepiej było.
    Przez lelu666 w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-10-2011, 15:32
  3. No to żeby nie było ... ;)
    Przez Jaqob w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-04-2011, 17:16
  4. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-04-2011, 16:46
  5. Zamykanie okna - tego jeszcze nie było ?
    Przez xylo w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-07-2008, 18:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •