Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: jaki gwint do tt 8n

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    dabrowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    black
    Posty
    70

    jaki gwint do tt 8n

    hej.
    odlozylem troche kasy i chcialbym kupic zawieszenie do tt 8n za okolo 3 tysiace.

    na poczatku myslalem nad bilstein b12 ale chcialbym obnizyc auto o te 40mm a b12 pozwala tylko na 25mm i dla mnie jest za wysoko.

    czy ktos z was moze testowal te bilsteiny b8 z jakimis innymi sprezynami i bylby w stanie pokazac jak to wyglada na jego aucie?

    a moze lepiej kupic gwint na przyklad AP racing? choc wolalbym porzadne sprezyny zeby sie fajnie auto prowadzilo bo i tak bym ten gwint pewnie regulowal tylko raz.

    posiadam wersje quattro.

  2. #2

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Starogard Gdański
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    150
    nie ukrywam, że przekonania nie mam jednak kolega co jeździ nowszą TT kupił i twierdzi, że na prawdę spoko tak samo jak mój mechanik. Ogólnie nie chciał urazić nikogo więc nie śmie porównywać do AP.
    Audi TT Quattro - Gwint MTS-Technik Black GOLD Edition - jak dojdzie zamontuję to dam znać pewnie w moim temacie może to zająć tydzień.
    Kiedyś już posiadałem zawieszenie tej firmy i musiałem wywalić z BMW bo jak piłka podskakiwałem nie dało się jechać. Nowa seria gold to podobno coś innego niż wcześniej.

    https://mapet-tuning.com/sklep/tt/40...d-edition.html

  3. #3
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Ja mialem mts w astrze, skrwcony na maxa bez helperow, powiem Ci ze swietne zawieszenie, wygodniejsze w cholere od np ta technix..
    Uzytkowalem 5lat mts i 0 problemow, jedynie namretki regulacyjne gwintu z czasem sie lubialy zapiec.
    Ale w tej nowej wersji widze ze inaczej to rozwiazali, napewno o niebo lepiej i widze ze uzywaja sprezyn eibach wiec mysle ze moze byc to dobre rozwiazanie.
    Szczerze tt na twardy zawias i przy zalozeniu np mts i obnizeniu o jakies 30mm nie odczujesz komfortu na minus a trakcja na pewno sie poprawi.
    Wiecej jak minus 40 trzeba przerabiac chyba stabilizator i zmienic dolne wahacze na regulowane.
    Sam borykam sie z problemem takim ze mi sprezyna z przodu pekla, i zastanawialem sie zeby zmienic same sprezyny na eibachy, ale podejzewam ze auto pojdzie do gory nawet przy springach minusowych, a dwa pewnie 15 letnie amory zepsuja sie po 2miesiacach jazdy. No i tak szczerze chyba skusze się na mts.
    Gdyby nie fakt ze jeszcze inne rzeczy wyszly do roboty pewnie zastanawiał bym sie nad blisten no ale tak to te mtsy nie sa zle w brew opini, bo ludzie najczesciej mowia a albo nie mieli albo mieli cos nie tak z autem.


    Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Starogard Gdański
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    150
    u mnie kiedyś w BMW E36 compact posiadałem takowe tanie gwintowane i nie dało się jeździć po koleinach. Tu od mechanika już wiem, że jedzie lepiej niż było na oryginalnych a ja sam oecnie niebawem jak znajdę czas by auto odebrać. Teraz na MTS jest promocja na tą serię gold.
    Jak cos to niebawem na pewno wstawię zdjęcia co jak poszło bo tam zleciłem jeszcze konserwację podwozia bo auto mam dość zdrowe.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •