Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Wątek: TT 8N Coupe- Sreberko Citka

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2022
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    16

    TT 8N Coupe- Sreberko Citka

    Witajcie!
    Wreszcie spełniłem swoje marzenie i stałem się posiadaczem srebrnego Audi TT 8N Coupe.
    Było to moje marzenie od lat. Koniecznie w srebrnym kolorze.
    Poszukiwania zintensyfikowałem ok. roku temu.
    Przeglądając krajowe ogłoszenia żaden egzemplarz już na etapie opisu i załączonych zdjęć nie wzbudził we mnie większego zainteresowania i tak sobie przez kilka miesięcy przeglądałem rynek Audi TT licząc, że pojawi się ta jedna jedyna.

    Pierwsza interesująca sztuka pojawiła się jakoś w okolicach marca br. Było to 225 konne TT, poliftowe z rocznika 2004. Wyglądało pięknie. Co prawda nie było srebrne a nieco szare (Avus Silver z palety s-line) ale na zdjęciach wyglądało świetnie. Mimo to, po rozmowie tel. z właścicielem odpuściłem- o aucie nic nie wiedział mimo, że użytkował je 3 lata, coś kręcił, ogólnie nieciekawa rozmowa. Auto stało na drugim końcu Polski i stwierdziłem, że nie będę ryzykował.

    Następnie, w maju pojawiła się TT APX z 2000 roku z pewnym przebiegiem poniżej 180k km świeżo ściągnieta z Niemiec. Cena wysoka, ponad 25k zł. Napaliłem się, że hej. Ostatecznie odpuściłem po otrzymaniu zdjęć blacharki. Ktoś ją polakierował w niemieckiej stodole bez demontażu elementów i na wszystkich rantach lakier już zaczął odłazić. Że nie wspomnę o ,,popsikanych" uszczelkach których ktoś nawet nie zabezpieczył. Miesiąc czasu żyłem tym autem. Ostatecznie nic z tego nie wyszło.

    I wtedy jeszcze raz przejrzałem olx/otomoto i powróciłem do ogłoszenia które widziałem kilkanaście dni wcześniej i które odrzuciłem z uwagi na brak xenonu, Bose oraz z uwagi na fakt wersji 180 konnej a nie 225 której oczekiwałem a także dlatego, że kosztowała bliżej 30k niż 20k czyli była jedną z najdroższych TT 8N a już na pewno 180 konnych.

    Porozmawiałem tel. z właścicielem- wszystko się zgadzało. Posiadacz kilku youngtimerów, troszkę mi o niej opowiedział.
    Informację o pełnym serwisie w ASO od początku do końca brałem z przymrużeniem oka. W końcu papierową książkę każdy sobie może kupić i wypełnić wedle uznania.
    I wtedy zweryfikowałem ten fakt w ASO Audi. Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się, że faktycznie auto od samego początku (2001r) aż do września 2020r było regularnie serwisowane w niemieckim ASO Audi. Otrzymałem wydruk liczący 38 stron z całą historią auta. Mega sprawa.
    Dodatkowo, na pierwszej stronie papierowej książki serwisowej znajduje się ori wlepka z nr. VIN- wyczytałem, że to ważny element bez którego książka jest niewiarygodna.

    Przed wyjazdem po auto zleciłem inspekcję auta osobie z interfejsem diagnostycznym.
    Błędów brak, turbo w normie, wtryski również, przepływka działa jak powinna. Auto jedzie poprawnie, wnętrze prawie jak nowe.
    Blacharka- cała w oryginalnym lakierze poza bodajże prawym przednim błotnikiem który był wymieniany lata temu w ASO Audi u Niemca- jest wpis w elektronicznej książce w Audi.

    Pojechałem na miejsce, zobaczyłem autko, wszystko się zgadzało.
    Pojechaliśmy jeszcze na SKP żeby sprawdzili hamulce, zawieszenie, wycieki itp. Wszystko w porządku.
    Targować się nie było w zasadzie jak.

    I tak oto stałem się posiadaczem Audi TT 8N Coupe z 2001r (rok modelowy 2002).
    Silnik: 1.8T 180KM ARY
    Napęd: Quattro
    Skrzynia: 6 biegowa
    Przebieg w momencie zakupu (koniec lipca 2022) : 189 100km

    Pełna skóra (czarna), pełny FIS, grzane fotele, fabryczny alarm.
    Brak xenonu i Bose na co liczyłem ale trudno, wszystkiego mieć nie można.
    Auto stało jeszcze na zimówkach które to od razu zmieniliśmy finalizując transakcję.
    Mam 2 komplety kół '16 na dokładnie tych felgach na których auto opuściło fabrykę.
    Zimowy zestaw pójdzie na sprzedaż- nie zamierzam jeździć tym autem zimą.

    Ma to być weekendowa zabawka którą zamierzam trzymać pod przysłowiowym kocem i dopieszczać ją aby była w idealnym, fabrycznym stanie.
    Zostaje ze mną na zawsze- kiedyś przekażę ją synowi gdy ten skończy studia- taki jest plan.

    Jest kilka bardzo niewielkich modyfikacji którym chciałbym poddać auto:

    * dyfuzor tył plaster miodu (najpierw na 1 wydech, docelowo na 2 wydechy)
    * wizyta u tunera celem podniesienia mocy i zweryfikowania kondycji motoru
    * przerobienie wydechu na taki z 2 końcówkami
    * lekkie przyciemnienie szyb
    * polerka lakieru+ zabezpieczenie ceramiką
    * felgi '17 lub ewentualnie '18
    * może jakiś splitter na przód

    Póki co czekam na wizytę u mojego mechanika aby przejrzeć jeszcze raz auto i porobić wszystko co trzeba (rozrząd robił poprzedni właściciel zimą)

    Póki co mam tylko kilka zdjęć z pierwszych dni po zakupie. Na lepsze zdjęcia trzeba poczekać do września gdy już zakończę sezon urlopowy.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  2. #2
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Super, najważniejsze że cieszy i jestws zadowolony.
    Gratki z zakupu!!!
    __________________________
    Pozdrawiam

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2006
    Kolor
    srebrny
    Posty
    204
    Mam Bose i uwierz mi... Nie masz czego żałować.

  4. #4
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Gratuluję z spełnienia marzeń tutaj na forum na pewno po dłuższym czasie dowiesz się mnóstwa ciekawych i wartościowych rzeczy.
    Co do korekty lakieru i położenia ceramiki to chcesz wykonać to sam czy w jakimś zakładzie detailingowym ?
    Na Twoim miejscu darowałbym sobie wydatek na plaster miodu na jedną rurkę tylko kupił bym od razu na dwie aby nie marnować $ skoro masz zamiar robić wydech na dwie.
    To oczywiście tylko moje zdanie i nie ma co na nie specjalnie zwracać uwagi

    "44 Sceny" pozdrawiają.

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2022
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    16
    W kwestii polerki i ceramiki- zakład detailingowy. Robili mi jakiś czas temu moje daily auto i jestem mega zadowolony.
    Co do dyfuzora.
    Zamówiłem plaster miodu na 1 wydech z Niemiec- po tygodniu anulowali zamówienie z uwagi na fakt, że z 1 lipca tego roku zakończyli produkcję i produkt nie jest już w sprzedaży. Permanentny brak gdziekolwiek.
    Zrobiłem drugie podejście i kupiłem na ebayu niemieckim od firmy która akurat miała niby kilka sztuk na stanie. Również anulowali na drugi dzień z informacją, że zapasy magazynowe zostały wyczerpane a Audi już nie przyjmuje zamówień na ten element- wycofany z produkcji i sprzedaży.
    W związku z tym zamówiłem z ASO z Niemiec z wycięciem na 2 wydechy. Jutro powinien być już u mnie. Razem z oryginalnym mieszkiem/gumą do lewarka skrzyni biegów.

  6. #6

    Dołączył
    Jun 2022
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    16
    Przedwczoraj auto odwiedziło mojego zaufanego sąsiada mechanika celem weryfikacji stanu auta i przeprowadzenia ewentualnych napraw/wymian itp.

    Jak się okazało- auto w stanie bardzo dobrym.
    Zweryfikował fakt wymiany rozrządu- potwierdziło się. Jest świeży rozrząd wraz z pompą wody. Niedawno zakładany pasek alternatora. Świeże świece.
    Jakie prace wykonano?
    * osłona tylnej tarczy hamulcowej
    * przewód odmy
    * tuba miarki poziomu oleju- była popękana

    Oprócz tego wymienił mi żarówki postojowe i mijania na moją prośbę. Moje ulubione Tungsram Megalight Ultra +150%
    Jest jedna ,,usterka" którą zajmiemy się na wiosnę- dosyć często przy odpuszczaniu gazu nadwozie wpada w wibracje. Coś mi mechanik mówił, że trzeba będzie zweryfikować wał, może podpora wału niedomaga. Oprócz tego- nie ma się do czego przyczepić.

    Auto zatankowałem. Spalanie wyszło 9,39l/100km. Wg. mnie bardzo dobre.
    Następnie pierwszy raz umyłem TT.
    Po wyschnięciu zastosowałem quick detailer od RRCustoms- QD+.
    Lakier prezentuje się znakomicie, oddam na polerkę wiosną dla zasady żeby było jeszcze lepiej niż jest.

    No i przyszedł już dyfuzor i guma do wybieraka zmiany biegów.

    rsz_1662298885941.jpgrsz_1662298977672.jpg

  7. #7
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez Citek Zobacz posta
    Przedwczoraj auto odwiedziło mojego zaufanego sąsiada mechanika celem weryfikacji stanu auta i przeprowadzenia ewentualnych napraw/wymian itp.

    Jak się okazało- auto w stanie bardzo dobrym.
    Zweryfikował fakt wymiany rozrządu- potwierdziło się. Jest świeży rozrząd wraz z pompą wody. Niedawno zakładany pasek alternatora. Świeże świece.
    Jakie prace wykonano?
    * osłona tylnej tarczy hamulcowej
    * przewód odmy
    * tuba miarki poziomu oleju- była popękana

    Oprócz tego wymienił mi żarówki postojowe i mijania na moją prośbę. Moje ulubione Tungsram Megalight Ultra +150%
    Jest jedna ,,usterka" którą zajmiemy się na wiosnę- dosyć często przy odpuszczaniu gazu nadwozie wpada w wibracje. Coś mi mechanik mówił, że trzeba będzie zweryfikować wał, może podpora wału niedomaga. Oprócz tego- nie ma się do czego przyczepić.

    Auto zatankowałem. Spalanie wyszło 9,39l/100km. Wg. mnie bardzo dobre.
    Następnie pierwszy raz umyłem TT.
    Po wyschnięciu zastosowałem quick detailer od RRCustoms- QD+.
    Lakier prezentuje się znakomicie, oddam na polerkę wiosną dla zasady żeby było jeszcze lepiej niż jest.

    No i przyszedł już dyfuzor i guma do wybieraka zmiany biegów.

    rsz_1662298885941.jpgrsz_1662298977672.jpg
    Mega fajnie że dbasz o TT ale jednak sprawdził bym szczelność i kompresję bo mi się udało zejść do spalania około 8,5l/100km przy 265HP i Q ... faktem jest że ze zlotu na Mazurach jechałem jak typowy emeryt teraz w moim temacie będę testował spalanie na trasie z silnikiem 3.2 w TT i również zweryfikuję spalanie w mieście

  8. #8

    Dołączył
    Jun 2022
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    16
    Ale miej na uwadze, że ta średnia dotyczy pierwszych kilkuset kilometrów od zakupu auta, czyli dość ,,intensywne" zaznajamianie się z możliwościami auta
    Jadąc spokojnie, jednostajnie na trasie zapewne urwałbym z litra na setkę. Ale na krótkich dystansach i prezentując auto znajomym- nie za bardzo się dało

    Dzisiaj zawitał kurier i dostarczył mi to
    1662583438672.jpgIMG_20220906_150101.jpg

  9. #9
    Awatar Cuma9
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    brak
    KM
    Xxx
    Rocznik
    Xxxx
    Kolor
    Xxxx
    Posty
    162
    Mam pytanie ile kosztuje ten mieszek od skrzyni? Felgi są super.

  10. #10

    Dołączył
    Jun 2022
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    16
    Mieszek/guma 200zł w ASO.

  11. #11
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Nie wiem czy tamta odpowiedź była do mnie (używaj opcji "cytuj") ale na pewno muszę przyznać że "felunek" jest zacny !! prezentuję się MEGA! brawa dla Ciebie i jedź dalej z tematem dbając o ten samochód !

  12. #12
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Cytat Zamieszczone przez Citek Zobacz posta
    Dzisiaj zawitał kurier i dostarczył mi to
    1662583438672.jpg
    Jestem ciekaw jak będą wyglądać na TT, na zdjęciu wyglądają fajnie.
    Wrzuć zdjęcie jak założysz.
    __________________________
    Pozdrawiam

  13. #13

    Dołączył
    Jun 2022
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    16
    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    Nie wiem czy tamta odpowiedź była do mnie (używaj opcji "cytuj") ale na pewno muszę przyznać że "felunek" jest zacny !! prezentuję się MEGA! brawa dla Ciebie i jedź dalej z tematem dbając o ten samochód !
    Tak, odpowiedź była do Ciebie. Zazwyczaj na forach przestrzega się aby nie cytować wypowiedzi jeżeli odpowiada się na nią i odpowiedź jest bezpośrednio pod pierwotnym postem. Chodziło o spalanie które uważam, że jest w normie : ) Na felunek zostanie nałożona ceramika żeby dało się to jakoś utrzymywać w czystości. Felgi założę na przyszły sezon. Aktualnie mam '16, te kupione to '17 także czeka mnie jeszcze zakup opon.

  14. #14

    Dołączył
    Jun 2022
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    16
    Pora zaktualizować temat bo coś tam podziałałem.
    W mojej ulubionej firmie zostały przyciemnione tylne szyby- w każdym aucie jakie mam/miałem wybierałem ten sam stopień przyciemnienia także zaskoczenia z efektu nie było
    Wymieniłem żarówki podświetlenia tablicy rej. na ledy- nie chciałem żadnych projektorów które mają aż tak mocne światło, że walą po nawierzchni. Kupiłem sprawdzone wcześniej w innym moim aucie Philips Ultinon Pro6000 SI 38MM 6000K. Jest dokładnie tak jak chciałem.
    Następnie kupiłem plastidipa i ogarnąłem tylny znaczek Audi- czarny mi bardziej odpowiada.
    Docelowo również znaczek TT będzie w takiej formie, że jedna litera będzie czerwona, druga czarna. Muszę kupić jeszcze plastidipa czerwonego i będzie finał ,,przeróbki" :P
    Wziąłem się też za wygłuszenie tylnej półki.
    Kupiłem ją w bardzo dobrym stanie za bodajże 50zł. Cieszyłem się gdy ją zakładałem. Następnie cieszyłem się kolejnego dnia gdy ją zdejmowałem- cała wibrowała, trzeszczała, no nie dało się z tym jechać.
    Za radą kolegów z forum nieco ją ,,wyciszyłem". Rozebrałem ,,ramkę", wykleiłem środek taśmą parcianą a przy okazji odświeżyłem ją aplikując plastidipa. Po złożeniu w całość półka wygląda jak nowa i co najważniejsze nic już nie wibruje- śmiało mogę z nią jeździć. Aż się micha cieszy.

    Wczoraj też zrobiłem trasę 360km po wydech z 2 końcówkami. Dyfuzor plaster miodu czeka już od sierpnia także w końcu, być może jeszcze przed zimą uda się podmienić tłumik i będą upragnione dwie rurki.
    W przyszłym tygodniu odmaluję tłumik końcowy farbą/lakierem do tego przeznaczonych i umówię się do mechanika na podmianę.

    rsz_1665951044423.jpg
    rsz_1665951073856.jpg
    rsz_1665951141014.jpg
    rsz_1665951193174.jpg
    rsz_1665951092038.jpg
    rsz_1665951227968.jpg

  15. #15

    Dołączył
    Jun 2022
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    16
    Wydech już zamontowany, auto zyskało w moich oczach bardzo dużo.
    Natomiast kilka kilometrów po wyjechaniu z warsztatu który montował mi wydech zapalił się check. Pod kompem wyszedł błąd od sondy lambda P0030.
    Zajmę się tematem wiosną bo wtedy też chcę zrobić autu serwis olejowo- filtrowy i wymienić sondę jeżeli to ona jest winna.

    Szukam również lewej lampki oświetlenia tablicy bo w mojej zżółkło szkło i widać na zdjęciu, że światło jest nierówne.
    Nowych w ASO brak. Tzn. są ale tylko prawe (kupiłem na zapas). Gdyby ktoś miał lewą na sprzedaż- proszę o info.

    1669553368135.jpg

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •