Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Audi Tete - reanimacja

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2021
    Płeć
    Skąd
    Chrzanów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    7

    Audi Tete - reanimacja

    Czołem.

    W czerwcu br., od pewnej dziewczyny z Tychów, zakupiłem fantastyczny samochód jakim jest Audi TT Quattro, 1.8t 224KM z silnikiem o oznaczeniu BAM, z okrągłego rocznika: 2000r., w "paliwie biedy", z przebiegiem lekko ponad 300k km.
    Samochód był mocno zaniedbany. Zaczynając od takich "pierdół", jak niedziałające kierunkowskazy, padnięte mikrostyki w drzwiach i ciężko wchodzące biegi.. kończąc na braku mocy i tłukącym się zawieszeniu
    Cena była kusząca i nastawiony byłem na duże, ewentualne koszta.

    Do rzeczy!
    Kierunkowskazy wskrzesiłem, trochę pojeździłem, zweryfikowałem dokładnie, co w samochodzie trzeba ogarnąć. Podejrzenie padło też na uszczelkę pod głowicą więc samochód, wraz z moją listą "usterek" trafił do zaufanego warsztatu.

    Zrobiło się nieciekawie:
    - pęknięta w kilku miejscach głowica;
    - popękane turbo (do regeneracji raczej się nie nadaje);
    - popękany kolektor wydechowy;
    - no załamałem się ...

    Samochód chcę zrobić dla siebie, na lata. Liczę się z wydatkiem rzędu 8-9k (w tym przedziale chciał bym się przynajmniej zamknąć)
    Fura leży i czeka na plan działania a ja zgłupiałem bo:
    1) skąd wziąć nową głowicę (widziałem niby na aledrogo za 1500zł po pełnej regeneracji) i czy wersja silnikowa ma znaczenie? Czy wystarczy jakakolwiek z 1.8 turbo? Bo czytałem, że głowice z motorów o oznaczeniu AGU, AEB, AJL, ADR mają szersze kanały dolotowe(?)?
    2) jaki kolektor wydechowy? Widziałem na aledrogo za 400-500zł żeliwne albo 750zł z nierdzewki ale pewności nie mam czy spasują
    3) jakie turbo? Nowy "chińczyk" czy regeneracja? 850zł chcą za zregenerowaną ale bez kaucji a wątpię by moja turbinka nadawała się do czegokolwiek jeszcze prócz spieniężenia na złomie...
    4) czy dołożyć trochę kasy i robić wszystko na lepszych już gratach, z myślą o dźwignięciu mocy w przyszłości? Może już zmienić wałki na ostrzejsze?
    5) proszę o ewentualne Wasze sugestie. Co Wy w takiej sytuacji byście zrobili? Co - mając rozebrany silnik do tego stopnia - warto jeszcze zrobić? Nie jestem znawcą tych samochodów więc pomimo googlowania, na pewno wiele mogło mi umknąć :/

    Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie i przebrnięcie przez moje "wypociny". Liczę na Waszą pomoc w przywracaniu tetetki do życia

    Pozdrawiam
    Damian

  2. #2
    Awatar pavlofico
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    srebrny
    Posty
    147
    Hejka. Pytanie czy robisz go jako normalny fabryczny lekko zmodyfikowany czy idziesz w duże moce. Jak normalny to na fabrycznym osprzęcie plus lekkie mody spokojnie zrobisz pod 300. Masz parę linków z częściami .
    https://www.olx.pl/d/oferta/audi-tt-...5-IDLcn4w.html

    https://www.olx.pl/d/oferta/turbina-...5-IDLj93T.html

    Mam też Ori kolektor jakbyś szukał.
    Ja pewnie mając już rozgrzebany pewnie robiłbym remont żeby mieć pewność że poskładasz i wszystko będzie ok. Wiadomo że co włożysz to już nie odzyskasz ale bedzie na długie lata.


    Wysłane z mojego CPH2065 przy użyciu Tapatalka

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2021
    Płeć
    Skąd
    Chrzanów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    7
    Cytat Zamieszczone przez pavlofico Zobacz posta
    Hejka. Pytanie czy robisz go jako normalny fabryczny lekko zmodyfikowany czy idziesz w duże moce.
    Generalnie, chciał bym się zmieścić w 8k ze wszystkim. Chcę zrobić "dla siebie" - na lata. Mieszcząc się w budżecie, mogę robić przyszłościowo, pod większe moce albo teraz delikatne modyfikacje.

  4. #4

    Dołączył
    Jul 2021
    Płeć
    Skąd
    Chrzanów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    7
    Doszedłem do wniosku, że kolektor będziemy spawać.
    Pozostaje problem turbo - możecie polecić, gdzie najlepiej wysłać je do sprawdzenia i regeneracji?
    Co myślicie o poniższych głowicach?

    https://allegro.pl/oferta/glowica-vw...cja-8737604297

    https://allegro.pl/oferta/glowica-au...ja-10801837937

    https://allegro.pl/oferta/glowica-au...bo-11127975115

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2021
    Płeć
    Skąd
    Chrzanów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    7
    Kolektor pospawany, nowa głowica po pełnej regeneracji / obróbce i turbo hybryda od Kolegi pavlofico.
    Na dniach bolid składamy do kupy.

    Wpadną najprawdopodobniej zegary: EGT, temp. oleju, ciśnienie oleju oraz boost. Czy proponujecie inny zestaw?
    Wolał bym 3 sztuki (kwestia "zagracenia" deski oraz widoczności) ale boost i egt, to oczywiście mus. Ew. może samo ciśnienie oleju - wystarczy wtedy odczyt z samego egt?

    I ostatnia kwestia - jakie graty dodatkowo (w zestawie z zegarami będą czujniki) potrzebuję jeszcze? Wiem, że podstawkę pod filtr ale możecie polecić jakąś konkretną?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •