Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Dołożenie spoilera do TT 8n z 99r.

  1. #1
    Awatar Da Mian
    Dołączył
    May 2019
    Płeć
    Skąd
    Wieluń
    Pojemność
    brak
    KM
    224
    Rocznik
    1990
    Kolor
    biały
    Posty
    16

    Dołożenie spoilera do TT 8n z 99r.

    Posiadam aktualnie TT 8n bez spoilera i od dłuższego czasu szukałem całej klapy ze spoilerem, w końcu zdecydowałem się na zakup na odległość i niestety zostałem oszukany bo dostałem cały we mchu poobijany kawałek blachy ze zgnitą podstfitką, aż mi ręce opadły i kompletnie straciłem motywację do dalszych poszukiwań. Sam spoiler jest w akceptowalnym stanie i zastanawiam się czy dałoby się go przełożyć do mojej klapy, posiada ktoś instrukcję/filmik jak to zrobić albo sam się czegoś takiego podjął? Przeszukałem spory kawałek internetu i niestety nic takiego nie znalazłem.

  2. #2

    Dołączył
    Sep 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1
    Tu znalazłem taki poradnik po angielsku jak chodzi o montaż spojlera. Nie wiem jaki wprawdzie masz, więc ciężko mi powiedzieć jak podobnie będzie to wyglądać. Próbować można z tym co już masz albo kup taki, który będzie można podobnie zamontować, a stary sprzedać.

    https://www.youtube.com/watch?v=ef_Vqt1rcMA

  3. #3
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez GeorgeCohen1980 Zobacz posta
    Tu znalazłem taki poradnik po angielsku jak chodzi o montaż spojlera. Nie wiem jaki wprawdzie masz, więc ciężko mi powiedzieć jak podobnie będzie to wyglądać. Próbować można z tym co już masz albo kup taki, który będzie można podobnie zamontować, a stary sprzedać.

    https://www.youtube.com/watch?v=ef_Vqt1rcMA
    Odnoszę nieodparte wrażenie, że nie o montaż takiego spoilera i w taki sposób chodziło autorowi wątku.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  4. #4
    Awatar Da Mian
    Dołączył
    May 2019
    Płeć
    Skąd
    Wieluń
    Pojemność
    brak
    KM
    224
    Rocznik
    1990
    Kolor
    biały
    Posty
    16
    Dokładnie, chodzi o ten standardowy spoiler/lotka którą dokładali w tej słynnej akcji serwisowej z okolic 2000 roku.

  5. #5
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Tu masz filmik opisujący jak usunąć, ale mniej więcej można zobaczyć/zrozumieć.

    https://youtu.be/4GK3pxQaG2Y

    Jeżeli masz już klap - dawcę, to po demontażu spojlera będziesz wiedział jak go zamontować.
    Najważniejsze, to dobrze wymierzyć otwory montażowe do przykręcenia spojlera. Najprościej zrobić szablon na klapie dawcy i odwzorować na klapie. Dodatkowo musisz użyć kleju, wg mnie dobry będzie klej do szyb.

    P.S.
    Czy na pewno chcesz spojler?
    Bez niego masz niepowtarzalny wygląd pierwszej zaprojektowanej TT.
    __________________________
    Pozdrawiam

  6. #6
    Awatar Da Mian
    Dołączył
    May 2019
    Płeć
    Skąd
    Wieluń
    Pojemność
    brak
    KM
    224
    Rocznik
    1990
    Kolor
    biały
    Posty
    16
    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    Tu masz filmik opisujący jak usunąć, ale mniej więcej można zobaczyć/zrozumieć.
    P.S.
    Czy na pewno chcesz spojler?
    Bez niego masz niepowtarzalny wygląd pierwszej zaprojektowanej TT.
    Jednej strony tak ale z drugiej często jeżdżę w okolicach lub powyżej 180km/h a z tego co słyszałem potrafi być nieobliczalna przy ostrzejszym skręcaniu i po to ten spoiler dołożyli. Jeszcze do weekendu to przemyślę, może faktycznie lepiej będzie zostawić.

  7. #7
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Cytat Zamieszczone przez Da Mian Zobacz posta
    Jednej strony tak ale z drugiej często jeżdżę w okolicach lub powyżej 180km/h a z tego co słyszałem potrafi być nieobliczalna przy ostrzejszym skręcaniu i po to ten spoiler dołożyli. Jeszcze do weekendu to przemyślę, może faktycznie lepiej będzie zostawić.
    Kiedyś na niemieckim forum przeczytałem taką sentencję:
    ...jazda TT bez spojlera to jak seks bez prezerwatywy..."
    Jest ryzyko jest zabawa.
    __________________________
    Pozdrawiam

  8. #8

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    15
    Pytanie czy dołożenie spoilera wgl. zmieni coś w tej kwestii (na tyle żeby było to zauważalne i żeby rzeczywiście jazda była bezpieczniejsza). Jeśli Twój samochód go nie ma znaczy, że nie przechodził akcji serwisowej czyli oprócz spoilera nie ma też innych "bajerów". Wg. mnie będzie to raczej kwestia wyglądu, a takich "klasycznych" TT jest coraz mniej, więc może nie jest to najlepszy pomysł.

  9. #9
    Awatar Da Mian
    Dołączył
    May 2019
    Płeć
    Skąd
    Wieluń
    Pojemność
    brak
    KM
    224
    Rocznik
    1990
    Kolor
    biały
    Posty
    16
    Spoiler, mimo, że niepozorny, akurat dość mocno zwiększa docisk tyłu więc pewnie coś tam daje, a co do innych bajerów to na przykład ESP mam więc nie wiem, może ktoś ze spoilera zrezygnował przy akcji serwisowej albo kupił na tyle wypasioną wersję, że miał już wszystko od nowości. Tak czy inaczej temat zamknięty, zdecydowałem zostawić bez spoilera

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •