Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Niedziałające krótko- i długoterminowe korekty paliwa / lambda.

  1. #1

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    167

    Niedziałające krótko- i długoterminowe korekty paliwa / lambda.

    Witam, od zawsze zmagam się z niedziałającymi krótko- i długoterminowymi korektami paliwa. W VAG-COM w bloku 032 w obu oknach zawsze jest 0%, w bloku 033 w pierwszym oknie również 0% (sonda lambda 100% sprawna ORI BOSCH). I tak sobie stoją na 0% te wartości bez względu na wszystko. Błędów brak, ile bym nie przejechał nic się nie zmienia. W samochodzie wyłączone programowo SAI, EVAP, N112, N249 oraz druga sonda lambda.

    Wie ktoś dlaczego korekty paliwowe/lambda w ogóle nie działają? Gdzie szukać przyczyny?

  2. #2
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Tak z ciekawosci jakie masz skutki tej usterki?

    Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

  3. #3

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    167
    Nieco falujące obroty, niekiedy leje za dużo lub za mało paliwa w danym momencie. Raczej nieodczuwalne podczas jazdy, samochód ma normalną moc.

    Można jeździć bez przepływomierza i pierwszej sondy lambda i kompletnie nic się nie zmienia w osiągach.

  4. #4
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Tak pytam bo, wszystko niby ok a pali mi bardzo duzo no i szukam co moze byc, juz mi sie powoli koncza pomysly i albo wtryski leja albo komp daje w dupe.
    Czasami mam tak ze pokazuje mi chwilowe spalanie caly czas 50l czy nagrzany czy tez nie i ilosc km przjechanych spada drastycznie, chodz wskazowka pokazuje pol baku. A spalanie srednie mam w przedziale 14do 16l i bledow brak logi w normie, korekt paliwa bral. Powoli wymiekam

    Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

  5. #5

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    167
    Też masz 0% w blokach 032 oraz 033 i nie zmienia się to nawet po przejechaniu dużej ilości kilometrów?

    Masz wyłączony programowo SAI, EVAP, N249, N112 lub drugą sondę lambda?

    Ewentualnie mógłbyś zobaczyć w bloku 070 (EVAP) czy pokazuje Ci jakieś wartości? U mnie w okienkach jest pusto.

  6. #6
    Awatar Aleks_4T
    Dołączył
    Dec 2018
    Płeć
    Skąd
    Tychy
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    38
    Jeśli ktoś niepoprawnie usunie ekologie w sofcie to takie są tego skutki
    Jeśli masz kabel to mogę pomóc zdalnie.

  7. #7
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Ni3 mam chwilowo kiedy, mam wszystko ori nie grzebane lacznie z katem

    Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

  8. #8

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    167
    Może jest na forum jakiś magik, który po przesłaniu mu bina z samochodu ogarnąłby go tak, żeby korekty paliwowe działały?

    Aleks_4T napisałem do Ciebie w wiadomości prywatnej.

  9. #9

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Wywaliłem sondy za katem i kontrole kata. I tak samo jak i Ty zauważyłem, że korekty wiszą. Dzwoniłem do typa który wywalał sondy i twierdził, że to nie możliwe. U mnie się totalnie nic nie działo aczkolwiek rzecz zastanawiająca i nie wiedziałem gdzie to ugryźć. I tak przypadkiem odkryłem w VCDS guzik OBD II - Functions. Tam gdzie wiszą zamrożone ramki i inne bzdury. Okazało się, że jest tam pozycja STFT I LTFT czyli to co nas interesuje. Tam wszystko normalnie się kręci. Korekty ładnie spacerują, średnie też są policzone. Uznałem więc, że jest OK. Jeżeli jednak nie jest ok, to kolegę który chciał rozwiązać problem zdalnie ładnie poproszę o uzasadnienie takiego stanu rzeczy i wyjaśnienie WTF.

    Spalanko PB, Spalanko LPG, moc itd. wszystko jest 10/10. Zadnych bledow.

    Ps.

    Pacjent to 8J . BUB
    Ostatnio edytowane przez schabek17 ; 06-09-2021 o 19:27

  10. #10
    Awatar Aleks_4T
    Dołączył
    Dec 2018
    Płeć
    Skąd
    Tychy
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    38
    Nie wiem co to magiczny przycisk "OBD II - Functions", ja żadnej funkcji nie aktywowałem w VCDS i mimo tego mam STFT oraz LTFT(mimo usuniętej całej ekologi)

  11. #11

    Dołączył
    Mar 2024
    Płeć
    Skąd
    btm
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    204
    Rocznik
    2000
    Kolor
    zielony
    Posty
    1
    Cześć wszystkim trafiłem na ten temat bo mam bardzo podobny problem, w grupie 032 nie mam korekt długoterminowych są tam same zera. Też była wyłączana ekologia u mnie itd jest to silnik 2.8 aue z bory. Dodatkowo pierwsza sonda działa cały czas na 5v korekta 25% druga chyba normalnie.
    W błędach widnieje 17530 obwód zwarty s2b2 ale drugie sondy miały byc też wyłączone więc podobno ten błąd na nic nie wpływa. Auto pali niesłychanie dużo, brak innych problemów chyba. Po odpięciu pierwszych sond nie wywala błędu. Czy jesteście w stanie naprowadzić mnie co mogę w takiej sytuacji sprawdzić?
    Mam loga z obecnego stanu na poczatku sa dwa przejazdy na dwojce a pod spodem na trójce LOG

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •