Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Sonda regulacyjna

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264

    Sonda regulacyjna

    Cześć

    Wywala mi bardzo sporadycznie błąd.

    Oxygen (Lambda) Sensor B1S1
    P2196 - 002 - Signal too High (Rich) - MIL ON.

    Domyślam się, że druga już sonda w niedługim czasie wyzionie ducha.

    Dzwoniłem do sklepu zapytać o nową i trochę się zdziwiłem bo powiedziano mi, że na na cylindry 1-3 oraz 4-6 są zupełnie różne sondy.
    Byłem pewien, że są identyczne. Czy ktoś może mi potwierdzić powyższe, poratować numerami seryjnymi i podpowiedzieć która to sonda B1S1?
    Pozdrawiam i dziękuję

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,

    sondy:

    B1 i B2 to są banki (rzędy cylindrów), odpowiednio: B1 - strona pasażera; B2 - strona kierowcy)
    S1 i S2 to jest wskazanie, która sonda, odpowiednio S1 - przed katalizatorem; S2 - za katalizatorem

    Logowanie
    Grupa 033 - sonda regulacyjna
    Grupa 036 - sonda diagnostyczna

    Podejrzeć możesz sobie w sterowniku silnika w basic setings na kanale 32.
    Tam masz podane w procentach średnią korekcję składu mieszanki,
    wskazania powinny być jak najbliższe zera. A zero to idealnie.
    Na kanale 33 masz aktualne wskazania korekty sond.
    Norma jest kiedy skacze od -5% do +5%.

    Korekta długa to stała dodana (w Vagu procentowa) do czasu wtrysku, uprzednio wyliczona na podstawie korekty krótkiej, akceptowalna w przedziale +-10% a dla wychodzącej po za +-25% wyskakuje check engine
    Korekta krótka to procentowa korekta do czasu wtrysku wyliczona na podstawie odczytów z sondy lambda, prawidłowo powinna oscylować w okolicach 0% i nie przekraczać +-25%.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez gigo ; 10-08-2021 o 16:08

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Trochę odgrzanie kotleta ale problem dalej występuje.

    Co wg. Was może być uszkodzone i powodować w/w błąd. To co wiem na chwilę obecną:

    1. Korekty krótkoterminowe dla benzyny oscylują średnio +- 5% - praktycznie takie same dla obydwu sond.
    2. Korekty krótkoterminowe dla LPG - +- 5% - jak wyżej. Odczyty z obydwu prawie identyczne.
    3. Sprawdzone został wydatki wtrysków - LPG na którym najczęściej wywala błąd - jest idealnie.
    4. Korekta krótkoterminowa zapisana w ramce gdy wywala błąd - -+ 3% - Jak ECU może zarejestrować za bogatą mieszankę i podawać wartość prawie idealną?!

    Czy ten błąd na pewno oznacza za bogatą mieszankę czy sondę która zawiesza się ( z informacją, że dzieje się to przy bogatej mieszance - nie za bogatej). Może to błąd mojej interpretacji.

    Bonus: Sonda była wymieniona 2 lata temu. Oddałem do warsztatu i poprosiłem o Boscha a nie żaden zamiennik. Przy okazji w/w problemu sprawdziłem kilka rzeczy i wygląda na to że sonda dla cylindra 1-3 jest tylko i wyłącznie z NGK - a założony jest BOSCH.
    Szukając po numerze części 1K0 998 262 K Bosha nie znajdziemy. Dzwoniłem do ASO. Sondy dla cylindrów 1-3 i 4-6 są różne. Numery części które podałem są prawidłowe i nie było żadnych zmian. Niestety serwis nie jest w stanie podać dostępnego producenta sondy.
    Twierdzą, iż posługują się tylko numerami i nie mają informacji na temat producenta. Sonda w ASO nieznanego producenta - 1200 zł, NGK poza ASO - 350.


    HELP!
    Ostatnio edytowane przez schabek17 ; 26-01-2022 o 08:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •