Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Tt 2.0 tdi 170km

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2021
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    brak
    Posty
    4

    Tt 2.0 tdi 170km

    Hej,

    Jestem tu nowy Chciałbym zapytać czy można się czegoś negatywnego spodziewać po wersji w dieslu? To dość popularny silnik (choć nie w tym modelu), więc jego jako tako się nie obawiam, bardziej chodzi mi o połączenie z TT. Może kojarzycie czy w roczniku 2009 jest DPF?

  2. #2

    Dołączył
    Dec 2020
    Płeć
    Skąd
    Brzesko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Szary
    Posty
    26
    Tak, jest DPF. W 2.0 TDI z okresu produkcji TT 2gen. jest problem nietrwałego napędu pompy oleju. Wyrabia się gniazdo trzpienia (ołówka) i silnik może stracić smarowanie. Dobrze byłoby to naprawić po zakupie. Silnik jest już na common railu, więc można określić te jednostki jako najlepsze w tym okresie produkowane w koncernie VAG. Ale diesel do auta takiego jak TT to wg mnie nie pasuje - to nie jest auto na trasy na autostradzie.
    Z kolei w TFSI jest problem olejowy (cienkie pierścienie) i problem z nagarem. Można to naprawić za ok. 10 000 zł (licząc z wymianą rozrządu). I dlatego warto byłoby kupić auto tanio (tzn. aby sprzedający obniżył cenę z uwagi na konieczny remont, bez ukrywania problemu) i do zrobienia.

    Wysłane z mojego SM-T505 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    @jarski o czym Ty w ogóle piszesz... Czy Twoim zdaniem każde auto z tym silnikiem powinno być z automatu 10k tańsze od ceny z ogłoszenia? Te silniki tak mają, że biorą olej - jedne mniej drugie więcej. Weź nie pisz takich głupot, bo serio ktoś to przeczyta i tak będzie myślał.
    Co do TDI to jedyny plus jest moim zdaniem taki, że te modele występowały zawsze z napędem quattro.

  4. #4
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Silnik 2.0 TDI ma w mk2 oznaczenie CFGB. Ten silnik nie ma już żadnych problemów z pompą oleju także wymiana tego "ołówka" jest niepotrzebna. Mam taki sam silnik w swoim Superbie i polecam. Jedyny minus to odgłos Diesla
    Te Terrere Terrere terererererere …

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2020
    Płeć
    Skąd
    Brzesko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Szary
    Posty
    26
    CFGB ma wydłużony ołówek do 100 mm z 77mm, więc jest tak jak pisze Jerry. Są też CBBB, które te problem mają (roczniki do 2009r.). Ale tu może lepiej sprawdzić w ETKA po nr VIN, bo może być też sytuacja, że zabierak jest 77 mm, ale utwardzony.
    Ostatnio edytowane przez jarski ; 12-08-2021 o 07:56

  6. #6

    Dołączył
    Aug 2021
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    brak
    Posty
    4
    Dzięki, faktycznie DPF jest i robi problemy w pewnym przebiegu. Byłem wczoraj oglądać takie auto i powiem wam, że kompletnie nie słychać że to diesel, zapewne dzięki układowi wydechowemu (akurat ta sztuka miała wycięty DPF, ale pewnie nie miało to wielkiego znaczenia).

  7. #7
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez jarski Zobacz posta
    CFGB ma wydłużony ołówek do 100 mm z 77mm, więc jest tak jak pisze Jerry. Są też CBBB, które te problem mają (roczniki do 2009r.). Ale tu może lepiej sprawdzić w ETKA po nr VIN, bo może być też sytuacja, że zabierak jest 77 mm, ale utwardzony.
    Czyli długość ołówka ma ma znaczenie, im dłużysz, tym lepszy. Chyba że ten krótki jest odpowiednio twardy, to też jest dobry.
    AUDI nie przestaje się kochać.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •