Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Pomoc w doborze sondy 1.8T AJQ

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2021
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    8

    Pomoc w doborze sondy 1.8T AJQ

    Hej,
    po analizie logów oraz błędów (są dwa wskazujące na sondę lambda) zaczęłam szukać informacji na temat jaką sondę powinnam kupić. Niestety na forum oraz w Google nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie i chciałabym prosić o pomoc odnośnie tego jaką sondę (o jakim numerze) powinnam kupić.

    Według tego co udało mi się ustalić podczas poszukiwań powinny pasować:
    - 0 258 010 032
    - 0 258 006 243
    - 0 258 006 978

    Dodatkowo chciałam wymienić cewki i świece ponieważ z logów wynika że nie są najświeższe.
    (NGK PFR6Q + 06E905115 z końcówka E lub D)

    TT - 1.8T AJQ 180km Quattro

  2. #2

    Dołączył
    Jun 2021
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    17
    Odnośnie świec to do tego silnika kupiłem irydowe Boscha. Jak wykręciłem stare( nie wiem ile przejeżdżały) i wkręceniu nowych wyraźnie silnik gorzej pracował. Był głośniejszy i mniej gładko wchodził na obroty. Te które wymontowalem miały znaczek audi. Wkręciłem stare spowrotem i znów silnik pracował lepiej. Także może warto iść w oryginał?

  3. #3

    Dołączył
    Aug 2021
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    8
    Sytuacja analogiczna, tylko że na plus ze świecami NGK. Sprawdzone w Leonie Cupra AMK(PFR6Q) oraz S3 APY (PFR7Q). W obu po wymianie kultura pracy silnika się poprawiła oraz odczuwalnie wzrosła moc. Nie wiem jak jest z Bosch’em, jednak wiem że NGK jest bardzo Ok

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Cytat Zamieszczone przez Bodzio szkocja Zobacz posta
    Odnośnie świec to do tego silnika kupiłem irydowe Boscha. Jak wykręciłem stare( nie wiem ile przejeżdżały) i wkręceniu nowych wyraźnie silnik gorzej pracował. Był głośniejszy i mniej gładko wchodził na obroty. Te które wymontowalem miały znaczek audi. Wkręciłem stare spowrotem i znów silnik pracował lepiej. Także może warto iść w oryginał?
    Witam,
    Sprawdź przerwę na zakupionych świecach.

    Kiedyś też zmieniałem świece i maiłem podobny problem.
    Po sprawdzeniu przerwy w zakupionych świecach NGK PFR6Q okazało się, że jest około 1,00-1,10mm więc ustawiłem 0,75-0,80 wkręciłem i silnik już równo i ładnie pracował. Tak jak kolega wyżej napisał również i ja uważam, że świece NGK są bardzo dobre.

    Pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •