Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Wątek: Kontrolka oleju

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Kielce
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    37

    Kontrolka oleju

    Cześć,
    zapala mi się na wyświetlaczu czerwona kontrolka oleju. Problem pojawia się kiedy samochód się rozgrzeje i zrobię na trasie około 20 km, potem za każdym razem kiedy się zatrzymam, np. na światłach, zaczyna migać na czerwono.
    Poziom oleju ok, temperatura też była ok, w warsztacie wymienili mi czujnik ciśnienia oleju i uszczelki (pod filtrem trochę się podwinęła). Sprawdzali poziom ciśnienia oleju kilka godzin na postoju i krótkiej trasie i nie było problemu, ale kiedy ja wsiadłem znowu wyskakuje kontrolka. Mówią, że nie mogą znaleźć przyczyny, a kolejny krok to wymiana pompy oleju, chociaż wydaje się sprawna.
    Wcześniej miałem problem z licznikiem, wariowały zegary, oświetlenie wnętrza, itp. Oddałem go do naprawy i było ok, ale teraz znowu nie działa prawidłowo wskaźnik temperatury płynu i czasami po odpaleniu miga też na czerwono kontrolka płynu. Zastanawiam się, czy problem z olejem to może jakiś błąd komputera w liczniku?

  2. #2
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Z którego roku masz licznik? Podejrzewam że tutaj jest problem schowany
    Te Terrere Terrere terererererere …

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Cytat Zamieszczone przez przymuł Zobacz posta
    Cześć,
    zapala mi się na wyświetlaczu czerwona kontrolka oleju. Problem pojawia się kiedy samochód się rozgrzeje i zrobię na trasie około 20 km, potem za każdym razem kiedy się zatrzymam, np. na światłach, zaczyna migać na czerwono.
    Poziom oleju ok, temperatura też była ok, w warsztacie wymienili mi czujnik ciśnienia oleju i uszczelki (pod filtrem trochę się podwinęła). Sprawdzali poziom ciśnienia oleju kilka godzin na postoju i krótkiej trasie i nie było problemu, ale kiedy ja wsiadłem znowu wyskakuje kontrolka. Mówią, że nie mogą znaleźć przyczyny, a kolejny krok to wymiana pompy oleju, chociaż wydaje się sprawna.
    Wcześniej miałem problem z licznikiem, wariowały zegary, oświetlenie wnętrza, itp. Oddałem go do naprawy i było ok, ale teraz znowu nie działa prawidłowo wskaźnik temperatury płynu i czasami po odpaleniu miga też na czerwono kontrolka płynu. Zastanawiam się, czy problem z olejem to może jakiś błąd komputera w liczniku?

    A jak się ma dół silnika - panewki?

    W jednym z samochodów (innej marki) miałem podobny problem - stan oleju był ok, czujnik wymieniony. Ostatecznie w krótkim czasie odezwały się panewki - pompa nie była w stanie utrzymać ciśnienia przez przeciekające panewki no i remont.

  4. #4

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Kielce
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    37
    Podejrzewam, że rocznik licznika taki sam jak samochodu, czyli 2000 (3 lata temu licznik był w serwisie u kolegi @Annubis).

    Co do panewek to nie wiem w jakim są stanie. Prawda taka, że zrobiłem z tym problemem już trochę kilometrów i na razie nic nie zauważyłem, ale dzięki za podpowiedź.

  5. #5
    Awatar Kur-Czak
    Dołączył
    Jul 2020
    Płeć
    Skąd
    Alwernia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    160
    Proponuję podjechać do Jerrego z licznikiem jeśli znów świruje i zrobić z nim porządek. Od tego bym zaczął naprawę.

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam.

    Jeśli chcesz spać spokojnie, to podjedź do mechanika i niech sprawdzi ciśnienie oleju na rozgrzanym silniku (czujnikiem mechanicznym - koszt nie jest wielki) i jeśli będzie OK to zostaje wymiana czujnika (na oryginał) a jeśli to nie pomoże, to już zostaje sam licznik (tak jak kolega wyżej pisał)

    Pozdrawiam.

  7. #7

    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    AvusSilver
    Posty
    10
    Dodam pytanie żeby nie zakładać nowego wątku.

    Mam TT quttro rocznik 2002, silnik BAM. Od około 2 miesięcy mam problem z kontrolką oleju wyświetlaną na FIS-ie. Po włączeniu zapłonu i odczekaniu kilku sekund zapala się kontrolka i słychać sygnał alarmowy.

    Jeżeli włożę kluczyk do stacyjki i od razu uruchomię silnik, to żadne sygnały dot. stanu oleju się nie wyświetlają. Poziom oleju na bagnecie jest w normie, oczywiście sprawdzane na równym podłożu.

    Spotkał się ktoś z takim przypadkiem? Dlaczego na zapłonie olejarka się świeci a na uruchomionym silniku nie?

  8. #8
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Nie mam jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie ale jest to normalne. Moze poprostu jest to cos na zasadzie sprawdzenia ze ten komunikat sie wyswietla, tak jak reszta kontrolek po zaplonie, ktore znikaja po uruchomieniu silnika. w kazdym razie jest to normalne i nie masz sie co martwic

  9. #9

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2006
    Kolor
    srebrny
    Posty
    204
    Ja bym sprawdził czujnik ciśnienia oleju, czy nie "puścił".

  10. #10
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez MrocznyRasista Zobacz posta
    Ja bym sprawdził czujnik ciśnienia oleju, czy nie "puścił".
    Gdyby ''puscil'' czujnik oleju to po uruchomieniu silnika olej wywaliloby w komore silnika i koledze kontrolka zaswiecilaby sie na stale z powodu braku oleju ale podczas jazdy

    Tak jak powiedzialem, jest to normalne i szukanie ''przyczyn'' kompletnie nie ma sensu.

  11. #11

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2006
    Kolor
    srebrny
    Posty
    204
    Niekoniecznie... Czujnik ma stosunkowo szczelną wtyczkę, więc mógł się zalać wewnątrz, a na zewnątrz tylko delikatnie się pocić.
    Już raz tak miałem.

  12. #12

    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    AvusSilver
    Posty
    10
    Poruszam temat bo z tego co pamiętam, to prze 5 lat posiadania TT nie było takich objawów. Dla pewności sprawdzę czujnik oleju i wtyczkę. Może się tam coś dzieje.

  13. #13
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez MrocznyRasista Zobacz posta
    Niekoniecznie... Czujnik ma stosunkowo szczelną wtyczkę, więc mógł się zalać wewnątrz, a na zewnątrz tylko delikatnie się pocić.
    Już raz tak miałem.
    Jak uwazasz ze wtyczka utrzyma Ci cisnienie oleju to ja nie mam pytan jak czujnik pusci to leje sie i to konkretnie.

  14. #14

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2006
    Kolor
    srebrny
    Posty
    204
    Ale rozumiesz, że czujnik może się tylko rozszczelnić, a nie od razu zrobić przelotowy jak rura spustowa od rynny??
    Czy może jednak każda nieszczelność w silniku kończy się wypluciem całego oleju/płynu chłodniczego/paliwa... bo przecież w innych układach też jest duże ciśnienie??

    No tak... W końcu nie wiem, co widziałem jak wymieniałem czujnik - przecież to Ty mi wymieniałeś.

    No i jeszcze kilka przykładów:
    https://forum.opel24.com/topic/50167...9%C5%9B%C4%87/
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3413419.html
    https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=480063

    Szczególnie polecam zdjęcia z pierwszego linka, gdzie ładnie widać, jak uszczelka uszczelniająca wtyczkę minimalizowała wyciek z czujnika...

    ...ale co ja tam wiem.
    Ostatnio edytowane przez MrocznyRasista ; 17-09-2021 o 05:19

  15. #15
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Kolego, temat dotyczy pojawiajacej sie kontrolki na WLACZONYM ZAPLONIE a nie po URUCHOMIENIU SILNIKA. To po pierwsze i jest to calkowicie normalne w tych autach wiec sugerowanie wycieku w takiej sytuacji kompletnie mija sie z celem i jest niepotrzebnym mieszaniem czlowiekowi w glowie.

    Po drugie, to co pokazales w linku to jest drobna nieszczelnosc ktora nie zaowocuje olejarka na blacie zaraz po odpaleniu silnika ( a juz napewno nie po samym zaplonie! ) a co najwyzej spadkiem jego ilosci w dluzszym okresie uzytkowania co w koooooncu skonczy sie olejarka na blacie, a po trzecie zdarza sie bardzo czesto ze gdy czujnik pusci, olej spieprza wtedy nim pod tak duzym cisnieniem ze zadna wtyczka temu nie zapobiegnie i jazda z takim uszkodzeniem doslownie przez kilka minut konczy sie brakiem stanu oleju. I taka sytuacje mialem na mysli.

    ps. i daruj sobie sarkazmy gdyz nie sa tu potrzebne..
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 17-09-2021 o 08:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •