Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Wątek: Kontrolka oleju

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Cytat Zamieszczone przez przymuł Zobacz posta
    Cześć,
    zapala mi się na wyświetlaczu czerwona kontrolka oleju. Problem pojawia się kiedy samochód się rozgrzeje i zrobię na trasie około 20 km, potem za każdym razem kiedy się zatrzymam, np. na światłach, zaczyna migać na czerwono.
    Poziom oleju ok, temperatura też była ok, w warsztacie wymienili mi czujnik ciśnienia oleju i uszczelki (pod filtrem trochę się podwinęła). Sprawdzali poziom ciśnienia oleju kilka godzin na postoju i krótkiej trasie i nie było problemu, ale kiedy ja wsiadłem znowu wyskakuje kontrolka. Mówią, że nie mogą znaleźć przyczyny, a kolejny krok to wymiana pompy oleju, chociaż wydaje się sprawna.
    Wcześniej miałem problem z licznikiem, wariowały zegary, oświetlenie wnętrza, itp. Oddałem go do naprawy i było ok, ale teraz znowu nie działa prawidłowo wskaźnik temperatury płynu i czasami po odpaleniu miga też na czerwono kontrolka płynu. Zastanawiam się, czy problem z olejem to może jakiś błąd komputera w liczniku?

    A jak się ma dół silnika - panewki?

    W jednym z samochodów (innej marki) miałem podobny problem - stan oleju był ok, czujnik wymieniony. Ostatecznie w krótkim czasie odezwały się panewki - pompa nie była w stanie utrzymać ciśnienia przez przeciekające panewki no i remont.

  2. #2

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Kielce
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    37
    Podejrzewam, że rocznik licznika taki sam jak samochodu, czyli 2000 (3 lata temu licznik był w serwisie u kolegi @Annubis).

    Co do panewek to nie wiem w jakim są stanie. Prawda taka, że zrobiłem z tym problemem już trochę kilometrów i na razie nic nie zauważyłem, ale dzięki za podpowiedź.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •