Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: TT mk1 porada

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    265
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Black
    Posty
    11

    TT mk1 porada

    Witam serdecznie. Z racji, ze nie jestem pewien czy dobrze trafiłem. Ale mam pytanie skierowane do porady przy zakupie audi. Mam w planach zakup audi tt 3.2 i w zasadzie mam już wszystko z facetem z drugiego końca Polski obgadane. Natomiast nagle się okazało, ze jest pare rzeczy do zrobienia. Nie jestem niestety mechanikiem i będę musiał jak już zrobić takie rzeczy w serwisie. Na jakie koszty mogę się przygotować przy wymienie tych rzeczy —:

    sprężyny zawieszenia tył do wymiany
    dróżek kierowniczy prawy
    poduszka kolumny mc Phersona przód 2szt
    łącznik dróżka stabilizatora 2szt
    elementy zawieszenia przód lewy

    Wybaczcie, ze pisze tu o poradę zamiast wejść na google, kwestia ze zastanawia mnie kwota robocizny jeszcze tych rzeczy. I mam dylemat czy wchodzić w ten zakup. Bardzo proszę o informacje, będę bardzo wdzięczny.

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez ten Zobacz posta
    Witam serdecznie. Z racji, ze nie jestem pewien czy dobrze trafiłem. Ale mam pytanie skierowane do porady przy zakupie audi. Mam w planach zakup audi tt 3.2 i w zasadzie mam już wszystko z facetem z drugiego końca Polski obgadane. Natomiast nagle się okazało, ze jest pare rzeczy do zrobienia. Nie jestem niestety mechanikiem i będę musiał jak już zrobić takie rzeczy w serwisie. Na jakie koszty mogę się przygotować przy wymienie tych rzeczy —:

    sprężyny zawieszenia tył do wymiany
    dróżek kierowniczy prawy
    poduszka kolumny mc Phersona przód 2szt
    łącznik dróżka stabilizatora 2szt
    elementy zawieszenia przód lewy

    Wybaczcie, ze pisze tu o poradę zamiast wejść na google, kwestia ze zastanawia mnie kwota robocizny jeszcze tych rzeczy. I mam dylemat czy wchodzić w ten zakup. Bardzo proszę o informacje, będę bardzo wdzięczny.
    Pojawiają się pytania.
    Rok, przebieg, wersja, wyposażenie samochodu?
    Stan techniczny mechaniczny, stan blacharsko-lakierniczy?
    Cena?
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3

    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    265
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Black
    Posty
    11
    179 tysięcy, 2005, 3.2 Quattro 250 km. Cena naprawdę fajna bo 23 tysięcy i auto w posiadaniu 7 lat. Kwestia ile taki mechanik będzie życzył sobie za naprawę tego wszystkiego.

  4. #4

    Dołączył
    Mar 2021
    Płeć
    Skąd
    Zielona Góra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2006
    Kolor
    czarny
    Posty
    29
    to ta 3.2 manual chyba z Lublina wystawiona byla za 18000zl pozniej facet podniosl na 19000.to co wymieniles do wymiany to jezeli chodzi o robote mechanika to wiele nie wydasz laczniki itd

  5. #5
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez Breżniew Zobacz posta
    to ta 3.2 manual chyba z Lublina wystawiona byla za 18000zl pozniej facet podniosl na 19000.to co wymieniles do wymiany to jezeli chodzi o robote mechanika to wiele nie wydasz laczniki itd
    Jeśli to ta sama, to tam znacznie więcej jest do zrobienia.
    Blacharsko-lakierniczo też wymaga prac.
    Niemniej czasem warto ,,odszczurzyć" po poprzednikach samochód, jeśli jest ciekawą wersją.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  6. #6

    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    265
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Black
    Posty
    11
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Jeśli to ta sama, to tam znacznie więcej jest do zrobienia.
    Blacharsko-lakierniczo też wymaga prac.
    Niemniej czasem warto ,,odszczurzyć" po poprzednikach samochód, jeśli jest ciekawą wersją.
    dokładnie to ta sama, cena końcowa 19.000 złotych. Co radzicie? Powiem szczerze elmacho Twój komentarz jeszcze bardziej odbija mnie od tego zakupu.. Co masz na myśli?

  7. #7
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Często samochody typu ,,TT" użytkują osoby, które raczej nie mają zamiaru serwisować i dbać o auto. Czasem takie auto ma pecha i ma z rzędu kilku takich właścicieli.
    Pojawiają się usterki, prowizoryczne naprawy, braki, lakier ma kilka odcieni, itp, itd.
    Myślę, że ciekawe wersje samochodów zasługują jednak na to, by o nie zadbać, przywrócić im właściwy stan techniczny i wizualny.
    Przedmiotowe TT było w moich obserwowanych ofertach na OLX, jednak czytając opis nie zdecydowałem się na telefon do właściciela.
    Wymownym jest, że samochód początkowo wystawiony za 18 finalnie jest do kupienia za 19. Właściciel przez 7 lat albo dopuścił do obecnego stanu TT, albo nie doprowadził pojazdu do należytego stanu. Sprawdza się tu powiedzenie ,,jak dbasz, tak masz". Resztę sobie dopowiedz.
    Jeśli jesteś świadom inwestycji w samochód i chcesz, by naprawdę był fajnym TT 3.2, to można przemyśleć temat i ewentualnie kupić auto. Taka inwestycja, czas, często nerwy, to właśnie ,,odszczurzanie" samochodu po poprzednim właścicielu.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  8. #8
    Awatar ExExE
    Dołączył
    Mar 2021
    Płeć
    Skąd
    Legionowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    242
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    46
    A czy to musi być wersja 3.2? Czy tylko skusił Cię wygląd?

    PS też miałem ją w obserwowanych... Moim zdaniem zapuszczony egzemplarz, więc worek pieniędzy + mnóstwo cierpliwości i konsekwencji

    Sent from my LYA-L29 using Forum Fiend v1.4.0.

  9. #9

    Dołączył
    Mar 2021
    Płeć
    Skąd
    Zielona Góra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2006
    Kolor
    czarny
    Posty
    29
    ja nie chcialem pisac o worku pieniedzy(ExExE ma racje) nawet rozmawiaklem z facetem nie wiem skad wzieles cene 23000 rozmawialem z facetem taniej jak 18000 moglem ja kupic.drazek kierowniczy poduszki laczniki to jest kropla wody w 10 l wiaderku co tam trzeba wlozyc jak sprzedawalem tt 225 to mialem po 14 dniach 120 obserwatorow.3.2 wystawiaja po 40 50 a manual to RARYTAS ale wez sprzedaj
    Ostatnio edytowane przez Breżniew ; 28-07-2021 o 07:48

  10. #10

    Dołączył
    Dec 2020
    Płeć
    Skąd
    Brzesko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Szary
    Posty
    26
    Nie wiem na co liczą osoby, które chcą kupić auto, które ma już ponad 15 lat... Audi TT MK1 to już moim bardziej zakup pod "żółte tablice" w przyszłości lub "do zabawy" i na złom. Zadbane sztuki są może do ściągnięcia zza granicy. Na polskim rynku do sprzedaży to raczej takie, o które się nie dba. Bo kto będzie sprzedawał TT, którą lubi i poszanuje?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •