Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Jęk spod maski przy skręcaniu kołami

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2021
    Płeć
    Skąd
    Suwałki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarna
    Posty
    3

    Jęk spod maski przy skręcaniu kołami

    Witam serdecznie. Jestem posiadaczem Audi TT 8N z silnikiem 1.8T AJQ. Wczoraj odebrałem auto od mechanika który nabijał klimatyzację. Generalnie auto nie miało klimy przez ostatnie 4 lata. ( przez większość czasu w roku nie ma mnie w Polsce). Dzisiaj z rana po włączeniu klimy na postoju zaczęło coś bardzo głośno jęczeć pod maską... przy skręcaniu kołami tylko głośniej. Podjechałem z tym do tego samego mechanika i stwierdził on że to pompa wspomagania. Okej.. tylko dlaczego dźwięk ustaje gdy wyłączam klimatyzację? W następnym tygodniu spotkam się z kolejnym mechanikiem(pasjonat 1.8T). Może ktoś z Was również miał taki problem i zechciałby się podzielić tym na forum?
    Dziękuję i Pozdrawiam.

  2. #2
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,361
    Odpal auto bez klimy i skręć na maksa kierownicą np w lewo i posłuchaj, czy słychać pompę wspomagania, następnie na maksa w drugą stronę.
    W maksymalnym skręcie dociagnij kierownice do końca, delikatnie popuść i znowu dociągnij.
    Jak pompa ma dosyć, to będzie słychać mocne jej wycie w maksymalnych skrętach kierownicy.
    Sprawdź wcześniej poziom płynu wspomagania, czy jest w granicy normy na skali pomiarowej, bo jak będzie za mało to pompa też "wyje" głośniej.
    __________________________
    Pozdrawiam

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2021
    Płeć
    Skąd
    Suwałki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarna
    Posty
    3
    Sprawdziłem. Pompę faktycznie słychać. Ale nie jest to ten sam dźwięk który pojawia się po włączeniu klimatyzacji. Ten jest kilkukrotnie głośniejszy i słychać jakby jęk i stukanie jednocześnie. Jeżeli sprężarka jest uszkodzona to prawdopodobnie wymienię również pompę wspomagania dla świętego spokoju. Czy poza sprężarką i pompą wspomagania coś może powodować ten dźwięk? Napinacz paska jest nowy.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Dobra. Sprawa załatwiona. Powód dźwięku żałosny. Zauważyłem że dźwięk pojawia się tylko wtedy gdy pracują wentylatory na chłodnicy. Okazało się że przewód który prowadzi do pompy wspomagania był tak blisko wentylatora że gdy kręciłem kierownicą i napinał się przewód wspomagania to ocierał o wentylator. Dziękuję za wszelką pomoc. Temat do zamknięcia.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •