Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 19

Wątek: Sprezyny i amortyzatory

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    92

    Sprezyny i amortyzatory

    Witam. Pekla mi sprezyna, mozecie polecic cos zamiast orginalnego. Bardziej zalezy mi na komforcie. Znalazlem cos takiego. Sprezyny http://www.iparts.pl/auto-czesci/spr...01-100113.html
    Amortyzatory http://www.iparts.pl/auto-czesci/spr...01-100113.html

  2. #2
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Kolego, nie napisałeś która sprężyna pękła tył/przód. Czy chcesz wymienić 2 czy 4 szt
    Nie napisałeś kwoty jaką dysponujesz na amory
    Ze swojej strony promonuje sprężyny używki oryginalne, w dziale "sprzedam" znajdziesz to co Ciebie interesuje.
    Amory nowe, gazowe a jakie? zależy od portfela

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    92
    Pekla z przodu, kwota to okolo 1000.

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Seryjne przod mam albo r32(grubsze)
    Tyl mam seryjne r32(tez grubsze) albo jakies obnizajace ktore mam w angliku .
    Wszystkie sa w ladnym stanie.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Jesli kolega chce nowe to eibach jest ok

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    866
    Skoro mowa o amortyzatorach to dołączę się do rozmowy. W najbliższym czasie planuję wymianę na nowe amortyzatory, sprężyny, łączniki oraz wahacze. Mechanicy odradzają gwintowane zawieszenie. Chcę aby auto było sztywniejsze jednak nie jeździć jak na taczce, również chcę aby odrobinę poszło do dołu, zwłaszcza tył. Jeden z mechaników zaproponował mi seryjne amortyzatory oraz sportowe sprężyny?!
    Widziałem całe zestawy eibach pro kit za 3000zł opłaca się to? Co polecacie?
    Ostatnio edytowane przez TTM ; 21-08-2017 o 13:07

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Dolozysz jeszcze troszke i bedziesz mial bilstein b14, zajebiste zawieszenie plus komfort. Nie sluchaj bajek o betonach, dobry gwint nie robi z auta taczki. Poszukaj info o b14 na forum. Zeby nie maly Zonk z motorownia juz by taki u mnie siedzial. Narazie pauza ale napewno kupie b14. Koszt ok 700-850euro nowy zalezy skad itd Dostepny i do oski i do quattro (nie wiem co tam masz) ale znajdziesz setup dla siebie.

  7. #7
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Potwierdzam. Dobry gwint sprawia dużo radości i nie generuje przychodów stomatologom.
    Miałem co prawda w BMW E91, ale zasada jest ta sama.
    Dodatkowo masz możliwość regulacji prześwitu samochodu, co też nie jest bez znaczenia.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  8. #8
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Dokladnie, jak elmacho mowi, zmienisz przeswit na taki jak bedziesz chcial wzgledem dystansow i wlasnych preferencji. Sprezyna siadzie raz a z gwintem sam decydujesz jak ma byc. Ps. Jak kupisz doopowy jakis chinski gwint to kup odrazu wkladke boxerska w zeby, kupisz porzwdny gwint i bedziesz zadowolony. Jak masz 3k na zwias to jestes w domu i masz drzwi otwarte na spory wybor.

  9. #9

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    866
    Mam założone seryjne. Coraz więcej myślę właśnie o eibach pro kit, z tego co wyszukałem w necie wynika że trochę obniża, usztywnia ale komfort jest... czy to prawda?!?! Posiada ktoś takie i powie coś na ich temat? Trochę jeszcze rzeczy doszło do naprawy więc nie szukam powyżej 3000zł ale dzięki AcidTT za informacje.

  10. #10
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Sprezynami sie poprostu ograniczysz i nie zostawisz sobie zadnego marginesu na poprawke. Jak bedzie za nisko lub za wysoko to sobie pokrecisz przy piwku i zrobisz zawias pod siebie. No ale $$$ i wybor Twoj

  11. #11
    Awatar mrozu.mrozu
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    165
    Cytat Zamieszczone przez TTM Zobacz posta
    Mam założone seryjne. Coraz więcej myślę właśnie o eibach pro kit, z tego co wyszukałem w necie wynika że trochę obniża, usztywnia ale komfort jest... czy to prawda?!?! Posiada ktoś takie i powie coś na ich temat? Trochę jeszcze rzeczy doszło do naprawy więc nie szukam powyżej 3000zł ale dzięki AcidTT za informacje.
    Ja wiosną zmieniłem seryjne sprężyny na eibach pro kit -25/-25 i jestem bardzo zadowolony. Zmian w komforcie nie zauważyłem.. nooo może jest trochę twardziej ale zmieniłem koła z 17 na 18 więc spodziewałem się że będzie twardziej. Różnica jest naprawdę minimalna. Autem jeżdżę na codzień "wokół komina" jak i w trasy i plomby wciąż są na swoim miejscu

    Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

  12. #12

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    866
    No ja mało w trasy wyruszam. Już sam nie wiem co wybrać


    Cytat Zamieszczone przez mrozu.mrozu Zobacz posta
    Ja wiosną zmieniłem seryjne sprężyny na eibach pro kit -25/-25 i jestem bardzo zadowolony. Zmian w komforcie nie zauważyłem.. nooo może jest trochę twardziej ale zmieniłem koła z 17 na 18 więc spodziewałem się że będzie twardziej. Różnica jest naprawdę minimalna. Autem jeżdżę na codzień "wokół komina" jak i w trasy i plomby wciąż są na swoim miejscu

    Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez TTM ; 22-08-2017 o 13:55

  13. #13
    Awatar zuber1906
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    44
    Podczepiam się pod temat.
    Mam prośbę o weryfikacje czy amortyzatory przednie firmy SACHS, które założył mi mechanik rzeczywiście są dedykowane do Audi TT 8N coupe napęd przednia ośka. Moje wątpliwości wynikają z tego, że po ich wymianie samochód stoi zauważalnie wyżej na zawieszeniu co znacząco psuje jego wygląd. Sprężyny zostały te co były wcześniej czyli seryjne, a mimo to auto się podniosło co jest dla mnie dość dziwne. Mechanik wciska kit (bądź nie, bo mówiąc szczerze się nie znam na tym zagadnieniu), że muszę pojeździć około 2000 kilometrów aby się "ułożyło" i wysokość ma wrócić do normy.
    Zdjęcie naklejki z numerami na amorze: http://imgur.com/xXPDuwJ
    Pozdrawiam.

  14. #14
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,361
    Cytat Zamieszczone przez zuber1906 Zobacz posta
    Podczepiam się pod temat.
    Mam prośbę o weryfikacje czy amortyzatory przednie firmy SACHS, które założył mi mechanik rzeczywiście są dedykowane do Audi TT 8N coupe napęd przednia ośka. Moje wątpliwości wynikają z tego, że po ich wymianie samochód stoi zauważalnie wyżej na zawieszeniu co znacząco psuje jego wygląd. Sprężyny zostały te co były wcześniej czyli seryjne, a mimo to auto się podniosło co jest dla mnie dość dziwne. Mechanik wciska kit (bądź nie, bo mówiąc szczerze się nie znam na tym zagadnieniu), że muszę pojeździć około 2000 kilometrów aby się "ułożyło" i wysokość ma wrócić do normy.
    Zdjęcie naklejki z numerami na amorze: http://imgur.com/xXPDuwJ
    Pozdrawiam.
    Kolego, minuta szukania w Google, szybciej niż założenie tematu.
    Amory dedykowane do TT ośki, trochę prawdy jest w tym, co mówi mechanik.
    Nowy amortyzator, plus ruszona sprężyna muszą się ułożyć i delikatnie zejdzie w dół.
    __________________________
    Pozdrawiam

  15. #15

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    866
    Planowałem co innego, jednak znowu "wydatki" i zmiana planów. Zapytam się jeszcze czy takie zestawienie może być, będzie dobrym rozwiązaniem w 180 quattro?
    Amortyzatory sportowe firmy MTS + sprężyny Eibach pro kit -25.

    Załącznik 13173

Podobne wątki

  1. Amortyzatory
    Przez Kaarle w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-10-2021, 16:45
  2. amortyzatory
    Przez max1236454 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 22-12-2016, 19:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •