Witam, potrzebuję ten mały plasticzek z kuleczką który (ułamany na zdjęciu) jest odpowiedzialny za elektryczne sterowanie lusterka w lewo/prawo w lewym lusterku.
(Widziałem na allegro ale całą tą wkładkę za 120zł) Oraz czy w serwisie mozna kupic takie maleństwo czy całą wkładkę?
Proszę o odpowiedź jeśli ktoś wie..

[ Dodano: 1 Wrzesień 2008, 19:01 ]
Przy okazji podam jak demontowałem lusterko zewn.
Palce mam cienki więc wsadziłem między obudowe a szkło i (nie łamiąc go na szczeście) delikatnie powyrywałem z zaczepów (zaczepy są mocne i się nie złamały)
Później już tylko odpinanie dwóch kabelków od ogrzewania (ten z czarnym paskiem był wpięty w górny styk, ten drugi w dolny- ogrzewanie lusterek mam sprawne) ,i odkręcanie śrubek (na imbusy "gwiazdki")
Wkładka ze zdjęcia jest zabudowana takim kółeczkiem z uszczelką. Aby zdjąć to kółeczko należy ściągnąć taki biały plastik. ¦ciągłem go od drugiej strony (szczelina między silniczkami) wkładając dwa cienkie długie i ostre pilniczki i rozszerzając zaczep na boki (nie jest tak łatwo i trzeba z wyczuciem ale na szczęście nic nie pęka) zostawiłem je tak wsadzone i drugiej strony podważyłem jeszcze małymi obcążkami całość wyrywając do góry. Aby wyciągnąć tą ułamaną część ze zdjęcia należy podłączyć z powrotem wtyczkę od wkładki i joysticzkiem tak sterować aby to coś (to połamane ze zdjęcia) wyszło do góry. Przy czym należy zapamiętać moment jak to coś opuszcza silniczek (w taki śmieszny sposób - tzn jakby przy końcówce odgina się na bo i dopiero wtedy wyłazi całkiem) bo później jest zabawa żeby to wsadzić z powrotem.
Woow ale się rozpisałem .. może komuś się przyda

[ Dodano: 3 Wrzesień 2008, 15:22 ]
Spok, już mam ten plasticzek (byłem na szrocie- taka sama wkładka jest w A4 roczniki około 98' , tylko różni się wtyczką). Lustereczko w końcu działa we wszystkich kierunkach :P No jeszcze tylko 23pozycje z mojej listy do zrobienia i autko będzie jak nowe

[ Dodano: 23 Wrzesień 2008, 20:00 ]
Wiem że wkładki te pasują też do TT-tki od peugeota czy renault i pewnie tez innych no i oczywiście od aut z grupy VW (oczywiscie mowa o samochodach roczniki od około 98>).
Czasami w takiej samej z pozoru wkładce jest inna wtyczka, lub tulejki (te w których sa śrubki) są dłuższe, ale łatwo je wymienić ze starej wkładki.
Nie ma też problemu aby wkładkę prawą użyć jako lewą i na odwrót. Wystarczy tylko podpiąć inaczej kabelki (przy czym trzeba się też pozbyć/ja przeciąłem aby nie bylo styku jednej blaszki która łączy silniczki), tak aby każdy kabelek dochodził w odpowiedni biegun silniczka-wszystko widać jak na dłoni i nie ma z tym problemu, jest troche majsterkowania.