Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Nietypowy problem z temperaturą silnika pomimo wymiany termostatu

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zawiercie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    22

    Nietypowy problem z temperaturą silnika pomimo wymiany termostatu

    Witam,

    jestem posiadaczem TT 1 generacji od blisko 6 lat. Od jakiegoś czasu mam jednak nietypowy problem z temperaturą cieczy chłodzącej. Od jakiegoś czasu auto zdecydowanie dłużej się rozgrzewa, a gdy rozgrzeję się już do końca nie trzyma temperatury tzn. rozgrzanie w normalne czerwcowo-majowe poranki trwa około 20 km, a nawet gdy do tego dojdzie auto kompletnie nie trzyma temperatury.

    Z tego co zaobserwowałem spada ona w następujących okolicznościach:

    - podczas zjeżdżania z górek
    - podczas przyspieszania
    - samoczynnie bez większego powodu

    Spada zarówno w trasie jak i w mieście. Ostatnio zregenerowałem również zegary bo był z nimi problem i temp. spada do około 75 stopni, a sam wskaźnik zatrzymuje się na około 1 mm przed 90 stopniami (chociaż w firmie w której były regenerowane zegary podczas podłączenia idealnie pokazywały 90). Generalnie wymieniony został termostat na samym początku lecz nic się nie zmieniło. Co ciekawe w klimatroniku kanał 51 pokazuje że temperatura ma 90 stopni nawet gdy zegary pokazują około 75 stopni. Czy ktoś ma jakiś pomysł lub koncepcję co może być powodem i jak sie do tego zabrać?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez miwt ; 18-06-2021 o 17:03

  2. #2

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    167
    Spróbuj wymienić czujnik temperatury. Ja miałem coś podobnego, przy gwałtownym przyspieszaniu wskazanie temperatury malało. Po wymianie czujnika stoi stabilnie na 90*C.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •