Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Problem z odpalaniem, problem z EPC?

  1. #1
    Awatar michal55
    Dołączył
    May 2021
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    bialy
    Posty
    1

    Problem z odpalaniem, problem z EPC?

    Cześć, moje TT ma dziwny zwyczaj i nie zawsze chce odpalić. Wygląda to tak: wkładam kluczyć, przekręcam pompa działa cały czas, świecą się wszystkie kontrolki z wyjątkiem tej od EPC. Ona w ogóle się nie zapala. Silnik kręci, ale nie dostaje paliwa - sprawdzone. Zauważyłem, że przepustnica w tym przypadku nie "pozycjonuje" się, w ogóle nic się z nią nie dzieje. Czasami jest normalnie, tak jak powinno być, czyli wkładam kluczyć, przekręcam, pompa się załącza na chwilę, przepustnica się "bazuje" i słychać z niej charakterystyczny dźwięk, EPC się zapala po czym pięknie odpala. O co może chodzić?

    Pomóżcie koledzy bo już nie mam pomysłów.

  2. #2

    Dołączył
    May 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    2.0T
    KM
    220
    Rocznik
    2015
    Kolor
    Biały
    Posty
    1
    Istnieje możliwość, że to po prostu problem z bębenkiem i stykami w stacyjce, zwłaszcza, że mówisz, że silnik nawet się nie włącza.

    Jeśli był problem z ECU, czujnik korbowy, korpusu przepustnicy lub pedał gazu.... nadal będzie można włączyć silnik, ale bez rzeczywistego uruchomienia.

    Twoja skrzynia jest manualna, zakładam?

    Automatyczna skrzynia biegów ma funkcję bezpieczeństwa blokady rozrusznika (wszystkie skrzynie automatyczne mają) i jest to generalnie styk wewnątrz obudowy selektora w kokpicie.
    To zablokuje obracanie się silnika na pewno....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •