Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Swap/Remont silnika

  1. #1

    Dołączył
    May 2019
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    286
    Rocznik
    2010
    Kolor
    Szary
    Posty
    17

    Swap/Remont silnika

    Witam chciałem się was luźno zapytać czy macie może taką wiedzę, żeby doradzić mi odnośnie zmian w moim aucie. Mam do wyboru remont 2.0 tfsi 211km 350nm z 2k11 co wyszłoby mnie w okolicach 12300zł brutto w VAG-EXPERT, i do tego chciałbym po remoncie zrobić tam stage 2, co wyszłoby mnie dodatkowe 8500zł z tego co pytałem w dynosoft. Druga opcja to swap na jakieś 3.2, ale w serii nie satysfakcjonowałby mnie ten silnik i zapewne wyszłoby mnie to z turbieniem dwa razy tyle co remont starego silnika + małe modyfikacje. Nie mam pojęcia o kosztach związanych z zakupem 3.2 v6 i całym swapem, więc jeśli ktoś mógłby się orientacyjnie podzielić ze mną taką informacją to byłbym wdzięczny. Chciałbym się was na ten temat dopytać bo widzę dużo pozytywnych opini na ten temat na forum. Myślałem jeszcze nad tym 2,5z rsa, ale po przeczytaniu pewnych tematów na forum wnioskuje, że kompletnie się to nie opłaca i lepiej już kupić rsa. Prosiłbym o doradzenie w tym temacie, żeby wyjść na tym jak najlepiej.

  2. #2
    Awatar henry68
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    769
    Myślę ze sam już sobie odpowiedziałeś na swoje pytana co do kosztów.

    Tak tylko dopytam, bo nie napisałeś czy masz wersje Q, żeby myśleć o mocy ponad 300km?

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Co do uturbienia vr6 na 500+ to licz sie z kosztami rzedu 35+.
    Jeśli będzie taniej to kosztem jakości i nie będzie to dobrze. Ja teraz robie tego vr6 który ma być zrobiony dobrze ale jesli gdzieś można oszczedzić i nie odbije się to czkawką to oszczedzamy. Policze ile wyjdzie kasy i bedzie wiadomo bo jakoś nigdy nie liczyłem jaki to koszt chyba że swojego ale to troche inny rzad wielkosci.
    Do tego musisz doliczyc koszt swapa kompletnego a nie sam silnik czyli chyba wyjdzie drogo..

  4. #4

    Dołączył
    May 2019
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    286
    Rocznik
    2010
    Kolor
    Szary
    Posty
    17
    henry tak posiadam quattro, skrzynia stronic


    Paweł dzięki za odpowiedź, fajnie mi to zobrazowałeś w takim wypadku dużo bardziej opłacałoby mi się wyremontować obecny i jego już dłubać niż tak kombinować z tym swapem. Nie dość, że sam swap z zakupem silnika wyjdzie mnie zapewne podobnie co remont to żeby tam coś zrobić to trzeba by było wyłożyć sporo, a w tym 2.0 za stosunkowo małe pieniądze w porównaniu do 3.2 jestem w stanie sobie podnieść moc.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •