Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Poprawki lakiernicze

  1. #1
    Awatar piottrekk
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68

    Poprawki lakiernicze

    WiTTajcie,

    Mam kilka mankamentów lakierniczych w aucie. Widać na zdjęciach. Czy sam mogę to naprawić kupujać puszkę farby LY7W plus puszka bezbarwnej i mogę sie z tym uporać według was bez oddawania auta do lakiernika ? Zabierać się za to jeżeli jestem zielony w temacie malowania auta ? (wiem tylko tyle, żeby zabezpieczyć elementy dookola). Ktoś z was może zapodać jakąś instrukcję
    Załączone obrazki Załączone obrazki     
    Ostatnio edytowane przez piottrekk ; 18-05-2021 o 16:27

  2. #2
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Rysa - możesz nakropić bezbarwny i zapolerować, aby zabezpieczyć, jak wypełniasz rysę kolorem to będzie ją widać, taki mankament srebrnego
    Zderzak - spróbuj spolerować
    Wnęka - zaprawka, czyli odrdzewiacz, kolor, bezbarwny,
    Próg - cały do malowania, lub zaprawka tak jak we wnęce.

    Jak chcesz robić zaprawkę to wcześniej matujesz rysę i minimalnie obok niej, np papier 2000, następnie odrdzewiacz jak jest ruda na elemencie, jak nie ma rudej to od razu zakrapiasz kolorem, jak wyschnie matujesz na klocku papierem (równasz powierzchnię, nadmiar ścierasz) i następnie bezbarwnym nakrapiasz i nadmiar znowu papierem ściągasz, a później polerka elementu - to tak w skrócie.
    __________________________
    Pozdrawiam

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    121
    Jaki jest powód ubytku lakieru we wnęce? Jak odpowiesz na to pytanie to być może robota przy tym elemencie nie pójdzie na marne.

  4. #4
    Awatar piottrekk
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68
    Cytat Zamieszczone przez Szewc Zobacz posta
    Jaki jest powód ubytku lakieru we wnęce? Jak odpowiesz na to pytanie to być może robota przy tym elemencie nie pójdzie na marne.
    Podejrzewam, że drzwi mogą minimalnie opadać. Ktoś na forum miał rozwiązanie z blaszką umieszczoną w rejonie zawiasów. Na pewno się tym zajmę zanim będzie malowane.

    Wogóle się zastanawiam nad malowaniem całego auta, koszt ok 5 tys ale się wstrzymuję przez srebrny kolor, podobno koszmar lakierników. Nie chce, żeby potem na aucie były jakieś dziwne efekty. Może ktoś z was malował na srebrny jakieś auto ?

  5. #5
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    W srebro jak malujesz całe auto to jest ok, problem jest jak robisz zaprawkę, lub malujesz pojedyńcze elementy. Nawet jak malując jeden element zacieniujesz drugi to i tak widać różnicę.

    Co do rysy we wnęce to poza opadnięciem drzwi rysę robi przesunięta tapicerka drzwi - niewłaściwie zamontowana po demontażu.
    __________________________
    Pozdrawiam

  6. #6
    Awatar piottrekk
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68
    Ok, dzięki Kris. Zwrócę na to uwagę. Ułatwiłeś decyzję o malowaniu całej Tetetki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •