Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Świst czyli odwieczny temat - turbo czy dziura?

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2021
    Płeć
    Skąd
    Września
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    4

    Świst czyli odwieczny temat - turbo czy dziura?

    Witam,
    mam pytanie - chociaż wiem że takich tematów było sporo, czy słyszalny świst powyżej 2k obrotów z prawej strony, szczególnie po otwarciu okna to norma? Czy w 1,8T słychać turbinę? Oczywiście to nie jest gwizd ja u "Mirka w Passacie 1,9 tdi" ale jest to słyszalne dość wyraźnie w tle przy zwiększających się obrotach silnika. Ponadto słyszę tez u siebie na biegu jałowym w okolicach 3k obrotów jak je zwiększam bez obciążenia, a podobno w 1,8T ciśnienie pojawia się tylko na obciążeniu? Czy to prawda?
    No i właśnie jak poznać czy to turbo i czy wszystko ok czy gdzieś dziura jest w układzie? Generalnie chodzi mi o to czy u Was słychać turbinę jak przyspieszacie?

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam.

    Turbo nie usłyszysz, najwyżej odczujesz (jak depniesz np. na III biegu od 1500 obr. to około 2200-2500 auto bardziej przyspiesza)
    Przede wszystkim sprawdź szczelność układu ssącego (jak to się robi jest na forum) czyli z kompresorem włącznie.
    Następnie logi dynamiczne 002+020+031 i 115+118 (jak się robi, jest napisane na forum)
    Logi daj na forum, a fachowcy ocenią co, gdzie jak i jaka jest przyczyna.
    Napisz jaki masz filtr powietrza (to ważne)
    Czy wymieniałeś świece (też ważne)
    Jak długo posiadasz auto, co w nim w tym czasie zrobiłeś itd. itp.

    Pozdrawiam.

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2021
    Płeć
    Skąd
    Września
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    4
    To znaczy że u mnie jest coś nie tak, właśnie tak w okolicy 2200 zaczyna być słyszalny ten świst bo to nawet chyba nie jest gwizdanie tylko tak jakby ustami zaciągac powietrze przez "zęby" coś takiego..
    Pytałem w serwisie to twierdzą że wszystko ok, po prostu pod maską jest turbina która pracuje itd.
    Nie mogę sobie poradzić z tym kompresorem, a np dymem z e-papierosa lub wytwornicą dymu tego się nie zrobi? czy za małe ciśnienie? Ponoć na forum seata, ktoś znalazł dziurę w Cuprze 1,8T
    Filtr powietrza Knecht i normalna puszka, a świece i cewki zmieniałem rok temu.
    W aucie jest lekki program to może dlatego? ale to nie jest 1,5 bara 280 koni tylko pod 200 ok 1 bar max chyba.

    No ale ogólnie w 1,8T turbiny nie słychać? Dziwne że to jest słyszalne z prawej strony, czyli np okolice jakiegoś ogrodzenia betonowego albo środek lasu, drzewa i odbija się dźwięk z prawej strony po uchyleniu okna od str pasażera a nie np z lewej.

  4. #4
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Podstawa to logi, które pokażą kondycję turbiny.
    Co do szczelności, to kompresor wytworzy ciśnienie, po którym będzie słychać, gdzie powietrze ucieka. Dymem z papierosa to może zobaczyć tylko duże dziury.

    Jak już chcesz sprawdzić kondycję turbiny to zdejmij TIP (przy okazji zobaczysz czy nie pęknięty, bądź dziurawy) i palcami złap wirnik od turbiny i sprawdź, czy są luzy wzdłużne i poprzeczne. Jak są, to turbo do regeneracji. Możesz też telefonem spróbować zrobić zdjęcie wirnika zimnej strony turbiny, aby sprawdzić stan łopatek.

    Co do świstu, to może być też problem z uszczelką turbiny przy DP, bądź lekko dziurawy łącznik elastyczny tłumika. Wychodzące spaliny mogą powodować szum.
    __________________________
    Pozdrawiam

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2021
    Płeć
    Skąd
    Września
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    4
    Ok może spróbuje nagrać jak to chodzi, chociaż tak jak mówie powietrze które będzie nagrywane może zagłuszać to wszystko.
    Czyil dym z wytwornicy tez odpada? Takie coś jak z dyskoteki? No gość przy Seacie Cupra stwierdził ze pięknie pokazuje nieszczelność. Z kompresorem to taki problem że to musi być chyba jakiś specjalistyczny? Który będzie na bieżąco podawał ciśnienie a nie że napompuje 0,5 bara i wszystko zleci, do tego dobry atomizer i woda z mydłem wg mnie.

    Uszczelkę DP->turbo wykluczam bo miałem pod koniec lata w zeszłym roku wymieniany łącznik i ta uszczelka też, do tego jesienią padł mi kolektor więc używka od Seata Ibizy + też cała uszczelka nowa tam. Z resztą jak pękł kolektor to było słychać taki jakby dźwięk rozkręcającego się wirnika a tutaj po prostu syczy jakby powietrze.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •